2017. 09. 26. kedd - Jusztina 13°C | 22°C Még több cikk.

NB III: a HFC legyőzte a Tisza Volánt

A labdarúgó NB III Alföld csoport 9. fordulójában a Hódmezővásárhelyi FC legyőzte a Tisza Volán SC-t a Csongrád megyei derbin. A betegségektől tizedelt Makó hazai pályán gól nélküli döntetlent ért el az esélyesebb Gyula ellen.

HFC–Tisza Volán SC 2–1 (1–0)
Hódmezővásárhely, 350 néző. Vezette: Mihálik.
HFC: Kovács K. – Juhász, Antal, Bárkányi, Marton – Varga M. (Mátó), Sipos, Bartyik, Potloka – Kökény (Krasznics), Domonkos (Major). Edző: Szűcs Róbert.
Tisza Volán SC:
Szabó M. – Kormányos, Dargó, Vida, Grünvald – Buzás (Csányi), Kéri, Mucsi, Beretka – Faragó, Rácz. Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerzők:
Potloka, Marton, ill. Kéri.

Ahogy az egy presztízscsatához illik, mindkét Csongrád megyei bátor támadójátékkal kezdte a mérkőzést. Lüktetett a játék, viszont nagy helyzetet nem lehetett feljegyezni, csak amolyan helyzetféleségeket. Már-már fogadni akartak a lelátón a drukkerek, hogy az első félidőben nem születik gól, amikor szinte a semmiből a HFC megszerezte a vezetést. A házigazdák trénere, Szűcs Róbert nemcsak magának a találatnak örült, hanem annak is, hogy a gól begyakorolt figura végén született. A vezetés a szegedieket megtörte, a vásárhelyieknek ellenben szárnyakat adott, a szünetig akár még két-három gólt is szerezhettek volna.

Gyermekáldás

A HFC–Tisza Volán SC megyei rangadó előtt a résztvevők közül ketten már a találkozó előtt boldogok lehettek. A vásárhelyiek játékosának, Sipos Zoltánnak két fia után ikrei (Kata és Bence) születtek, míg a szegediek trénerének, Buchholcz Gábornak az ötödik gyermeke (Buda) jött a világra.

A fordulást követően a Volán átvette az irányítást, az egyenlítő találata mégis váratlanul érte a vásárhelyieket. Egy egy után az összes maradék energiáját mozgósította a HFC, fölénybe került, de a kontrázó szegediek ellencsapásaiban is jelen volt a gólveszély. Az elmúlt fordulókban a meccsek hajrájában Fortuna elengedte a vásárhelyiek kezét, most viszont megszorította. A 87. percben Marton betalált, és mint végül kiderült, a házigazdák balhátvédje győztes gólt szerzett. De amíg ez végérvényesen eldőlt, egy imát elmormolhattak a HFC-sek, ugyanis Rácz bombáját Kovács Krisztián hatalmas bravúrral hárította.

Szűcs Róbert: – A taktikai utasításokat maximálisan betartva harcos csapatom hatalmas küzdelemben szerezte meg első közös győzelmünket.
Buchholcz Gábor: – Sajnos a második félidőben 1–1- nél több alkalommal is hiba csúszott az utolsó passzokba, aminek a meccs végén megfizettük az árát.

Jók: mindenki, ill. Mucsi, Kéri.

Makó–Gyula 0–0
Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 150 néző. Vezette: Aradi.
Makó: Halász K. – Rakonczai, Horváth K., Béres, Krucsó – Retek, Szalai, Czibere, Schreiber (Halász J.), Bakos T. (Horváth G.) – Bány (Kószó). Játékos-edző: Bány Tamás.
Gyula:
Kajári – Rostás, Vincze, Dócza, Valentényi – Zelenyánszki, Bálint, Kovács T., Nagy G. – Kanyó (Balogh G.), Szabó (Okos). Edző: Fodor Sándor.

Szinte az egész találkozó mezőnyjátékkal telt el. Az első félidőben a Gyulánál volt valamivel többet a labda, mégis Schreiber a makóiaknak szerezhetett volna vezetést, majd Bány tesztelte a kapufa állagát. A fordulást követően a Békés megyeiek is összehoztak két nagy gólszerzési lehetőséget, de ezekből sem született találat. A döntetlen igazságos eredmény.

Bány Tamás: – Ahhoz képest, hogy a meccs előtt három játékosom jelentett beteget, a Gyula elleni döntetlent jó eredménynek tartom.
Jók: Bakos T., Szalai, ill. Dócza, Bálint.

További eredmények: Tököl–Dabas 1–1, Üllő–Pilisvörösvár 1–3, Szarvas–Dunaharaszti 0–2, Csepel–Monor 2–3, Tápiószecső–Jánoshida 1–0, Kecskemét II.–Szolnok II. 4–0.

Szeged 2011: jól kihasznált emberelőny

A Szeged 2011 hatvan percet emberelőnyben játszott a Cegléd ellen, és a második félidőben jól is használta ki a vendégek védelmi hibáit. Tovább olvasom