NB III: a Mórahalom nyerte a megyei derbit

Csongrád megye – A Mórahalom legyőzte a Makót a labdarúgó NB III szombati megyei rangadóján. A Tisza Volán és a HFC idegenben hasalt el.

Mórahalom, 300 néző. Vezette: Molnár Cs.
Mórahalom: Tombácz 7 – Mészáros Z. 7, Sarnyai 7, Udvari 7, Gahwagi 7, Nagy Z. 7, Fülöp 7 (Kothencz), Tóth L. 7, Domonkos 8 (Lázár), Podonyi 8 (Dürgő), Tóth A. 8. A. Vezetőedző: Tóth Ákos.
Makó: Czirbus 5 – Kulacsik 4, Rakonczai 4, Gellér 4, Horváth G. 3, Horváth K. 4 (Nagy A. 4), Magyar 5, Tóth II. A. 4, Zámbori 3 (Bány), Bánóczki D. 4, Erős 4. Játékos-edző: Bány Tamás.
Gólszerzők: Domonkos (39.), Podonyi (45.), Tóth I. A. (79.).
Piros lap: Halász (42.).

Megyei rangadót játszottak szombaton az NB III Alföld csoportjában. Igazi sportos hétvége volt Mórahalmon, hiszen a Fontana Speedway Maraton salakmotorverseny mellett az újonc helyi labdarúgócsapat a patinás, az egykor az NB II-ben vitézkedő Makót fogadta.

NB III: a Mórahalom nyerte a megyei derbit Makó ellen. Fotó: Karnok Csaba (galéria)

Remek időben, népes publikum előtt futott ki a pályára a két csapat, amely igazán jól ismerte egymást, hiszen több játékost is szoros barátság köt egymáshoz.

A Maros-partiak kezdtek bátrabban, azonban a hazai együttes a 20. perctől átvette a játék irányítását. Már-már úgy tűnt, hogy nem születik gól az első félidőben, azonban Domonkos remek távoli lövése utat talált Czirbus kapujába. A gól még nagyobb lendületet adott Tóth Ákos fiainak, Podonyi egy kitűnő Fülöp-kényszerítő után Czirbus felett pörgetett a hálóba. A kétgólos vezetés a hazaiakat megnyugtatta, míg a Makót padlóra küldte.

A második játékrészében már csak egy találat született, Tombácz kapus (!) kirúgása után Tóth Attila a tőle megszokott higgadtsággal értékesítette ziccert, így a Mórahalom magabiztos győzelmet (3–0) aratott a megyei rangadón, és egyre feljebb kúszik a tabellán, míg a Makó egyre lejjebb.

Tóth Ákos: – Büszke vagyok arra, hogy egy ilyen nagy múltú csapatot sikerült legyőznünk. Dolgozunk tovább, hogy esélyünk legyen meghosszabbítani az NB III-as tagságunkat.

Bány Tamás: – Nagyon gyengén játszottunk, erre nincs magyarázat. Pedig a srácok minden edzésen remekül dolgoznak, a meccsen azonban megijednek. Nehéz helyzetbe kerültünk, keressük az okokat, egyelőre nem találjuk. Amíg van remény, addig küzdünk, hajtunk, mert ez a dolgunk.

* * *

Kimaradtak a ziccerek Üllőn

Üllő–Tisza Volán SC 2–1 (0–1)
NB III, Alföld csoport, 10. forduló. Üllő, 100 néző. Vezette: Takács.
Üllő: Szabó – Farkas T., Popon, Minárik, Hollauer, Simon (Jász-Pap), Poncok, Vizi, Király, Borbély, Szűcs (Gál). Vezetőedző: Peller Gábor.
Szeged: Dongó 6,5 – Pénzváltó 5,5, Vida 5,5, Farkas M. 5,5, Grünvald 5 (Heredea 5), Buzási 5,5, Puhalák 5, Szilágyi 6, Beretka 4,5 (Varga M.), Harmos 5, Kazi 4,5 (Füle). Vezetőedző: Halkó Pál.
Gólszerzők: Szűcs R. (49.), Király A. (86.), ill. Harmos Zs. (17.).

Továbbra is tart a Tisza Volán SC labdarúgócsapatának pechsorozata. A szegedi együttes hiába vezetett 45 perc játék után Üllőn, a végén vereséget szenvedett. Pedig az első félidőben számos gólhelyzetük adódott a vendégeknek, azonban a jobbnál jobb lehetőségeket elhibázták. És ez végül megbosszulta magát, a nem túl acélos hazai gárda előbb egyenlített, majd a hajrában maga javára fordította azt a meccset, amelyet a játékképe alapján a Volánnak simán nyernie kellett volna.

Halkó Pál: – Három szakaszra lehet bontani a meccset. Az első 45 percben remekül játszottunk, fölényben voltunk. A második félidő első 30 percében katasztrofálisan futballoztunk, az utolsó 15 percben pedig hoztuk a szokásos formánkat, kihagytunk mindent, a végén pedig kikaptunk.

* * *

HFC: Továbbra sem megy

Tököl–HFC 4–0 (2–0)
Tököl, 300 néző. Vezette: Barta.
Tököl: Balázs – Polgár, Hacker, Váradi (Joszkin), Balogh N. (Radnics) – Riedl, Palásti (Csukás), Barbai, Frank – Langó, Guba. Vezetőedző: Hollik András.
HFC: Máté 6 – Huszár 5, Rácz L. 4,5, Antal 4,5, Mucsi 6 – Kökény 4 (Bokor 5,5), Hanyecz H. 4 (Varga L. –) – Varga M. 5, Klimaj 4, Marton 5 – Szabó M. 4 (Harangozó 5,5). Vezetőedző: Dezső Ferenc.
Gólszerzők: Langó (12., 80.), Riedl (17.), Balogh (73.).

Egyelőre nem hozott eredményt a hétközi edzőváltás a Hódmezővásárhelyi FC NB III-as labdarúgócsapatánál. A Szűcs Róbertet váltó Dezső Ferenc csapata Tökölön lépett pályára, és sima meccsen 2–0-ás félidp után  4–0-ás vereséget szenvedett. A HFC továbbra is utolsó az Alföld csoportban.

Dezső Ferenc: – A tabella nem hazudik, reálisan nézve ennyi különbség van a két csapat között. Hogy miért van ekkora? Azt majd az öltözőben elmondom a játékosaimnak.

További eredmények: Nagykőrös–Kecskemét II. 3–0, Soroksár–Vecsés 2–1, Gyula– Monor 1–0, Dabas–Dunaharaszti 1–2.

• 2. pog 2012. október 25. 09:01
    „nem kellene erőltetni a focit fiúk...el kellene gondolkodni ...”
  • 1. patito 2012. október 21. 16:43
    „Remélem Ménesi látta a produkciót és fogja a kedvenc bújtatott edzőcskéjét és kézen fogva elmennek a búsba mert az elmúlt másfél évben több kár érte a klubbot az ő ténykedésük alatt mint amit a Törökök műveltek 150 év itt létükkor!Tehát míg nem késő új edzőt új elnököt és szponzorokat kell keresni mert ezt a díszhuszárt nem érdekli semmi!Vissza kell csábítani a régi elnököt Vizi Pistát aki nem mellesleg tud beszélni , hiteles és szava hihető ember,és szponzorokat is tudna hozni!Nem hogy a csapata idegenbeli meccseire nem kísérte el őket de még az edzésekre se jár le(gondolom akkor fizetni kellene),habár többet látta a Szeged2011-et vidéken mint a Makót!Remélem olvassa és elmegy Kiss Rigó Püspök úrhoz a hiányzó zsetonért és húz vissza a földet dúrni mert tálán ahhoz még ért!”

Szegedi TE: 7:1 a Fradinál

A férfi tekecsapat Szuperliga 7. fordulójában a Szegedi TE a Fradi vendégeként 7:1-re győzött. Tovább olvasom