2017. 10. 21. szombat - Orsolya 10°C | 20°C Még több cikk.

NB III: a Volán remekelt, Makón nyert a HFC

Csongrád megye - A helyzeteivel jobban gazdálkodó HFC három góllal múlta felül a szerencsétlen napot kifogó Makó gárdáját a labdarúgó NB III Alföld csoportjában, miközben a Tisza Volán hazai pályán győzött.
Makó–Hódmezővásárhely 0–3 (0–2)
Makó, 230 néző. Vezette: Pákolicz.
Makó: Czirbus – Horváth, Szakács, Gellér, Czibere – Puskás, Bánóczki, Magyar, Tóth (Bubori) – Kazi, Schreiber. Edző: Bány Tamás.
HFC: Hegedűs – Boros, Antal, Kavaric, Marton – Varga M., Juhász (Lékó), Bakos, Varga I. – Kökény (Kökény), Domonkos (Huszár). Edző: Szűcs Róbert.
Gólszerzők: Domonkos (12., 11-esből), Bakos (27.), Varga M. (90.).
Kiállítva: Gellér.

A meccs elején a Makó irányított, viszont a vendégek az első valamirevaló akciójukból gólt szereztek: egy védelmi hiba után Domonkos vihette egyedül a labdát Czirbusra, azonban a kapus kivédte lövését, viszont az ismétlést a játékvezető szerint Gellér kézzel ütötte ki, így ő mehetett zuhanyozni, Domonkos pedig értékesítette a büntetőt. A kiállítás után is a zöld-sárgák birtokolták a labdát, azonban tényleges helyzetig nem jutottak el, sőt egy kontratámadás után az egykoron makói utánpótlásban játszó Bakos Ádám kettőre növelte az előnyt a 27. percben.

A második játékrészben nem változott a játék képe – a hazaiak próbáltak támadni, ám a Vásárhely jól tömörült, a vendégek pedig kontrákra helyezkedtek be, az ellentámadásokat azonban rendre elszórakozták. A kihagyott helyzetek most nem bosszulták meg magukat, a Maros-partiak csak kapufákig jutottak. A találkozó legvégén egy remek egyéni alakítás után Varga Máté állította be a végeredményt.

Bány Tamás: – Gratulálok a Hódmezővásárhely csapatának.
Szűcs Róbert: – A kiállítás nélkül is nyertünk volna, azonban így sem volt könnyű.

Jók: senki, illetve mindenki.

* * *

Tisza Volán–Csepel 4–1 (2–1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Flinta.
Tisza Volán: Dongó – Kormányos, Pénzváltó (Vida), Farkas, Buzási – Kéri, Annus, Szilágyi (Vágó), Beretka – Faragó, Bozovic (Rácz). Edző: Buchholcz Gábor.
Csepel: Berhidai – Haraszkó, Sarnyai, Horváth N., Krupár (Vinczellér) – Németh G., Süveges, Plausin, Juhász – Maczó, Moldován (Tóth A.). Edző: Gabala Krisztián.

Gólszerzők: Bozovic (3.), Beretka (45.), Kormányos (52.), Kéri (90.), illetve Haraszkó (20.).

A szegedi kék-feketék folytatták nagyszerű sorozatukat a Csepel ellen, hiszen az utóbbi két szezont tekintve egy iksz mellett immár harmadszor verték meg a szigetieket, mellesleg ezúttal a tavaszi veretlenségüket is elvették. A korai, 3. percben elért Bozovic- találatot még kiegyenlítették a vendégek, ám a szünet előtti percben Beretka ismét a Volánt juttatta előnyhöz. Hiába igyekezett a csepeli alakulat, a második játékrészben már nem hagyta a Tisza Volán, hogy esélyük legyen a vendégeknek, és a hazaiak végül ötletesen, szellemesen, jól futballoztak, és ezúttal a helyzeteket is nagyobb százalékban értékesítették, mint legutóbb Kecskeméten tették. Kéri hatalmas találata már csak hab volt a tortán.

Buchholcz Gábor: – A zuhogó esőben ismét szép győzelmet arattunk hazai pályán.

Jók: mindenki, illetve Sarnyai.

További eredmények: Gyula–Kecskemét II. 1–1, Monor–Üllő 0–3, Dabas–Dunaharaszti 0–0, Jánoshida– Szarvas 0–6, Szolnok II.–Tápiószecső 2–0, Pilisvörösvár–Tököl 0–3 (játék nélkül).

Szeged 2011: talán valami elindult

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 24. fordulójában a Szeged 2011 megszerezte első idegenbeli sikerét, miután Cegléden 2–0-ra győzött. Tovább olvasom