2017. 03. 29. szerda - Auguszta 4°C | 21°C Még több cikk.

NB III: algyői ünnep iksszel

Egy ponttal zárta a labdarúgó NB III-at a két Csongrád megyei gárda. Az Algyő – amely végül a második helyen zárta az idényt – Dabason ikszelt, a HFC kikapott a Kiskunhalastól.
HFC–Kiskunhalas 1–3 (1–1)
Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Ketka.
HFC: Bíró – Mészáros, Dálnaki, Pécsek, Keller – Nagy A. (Borbás P.), Antal (Marton B.), Borbás Zs. (Mucsi), Gyenes – Varga M., Bernáth. Edző: Kolozsvári János.
Kiskunhalas: Cs. Kovács – Pócsik, Szabó G., Anka, Kárász – Maravicz P., Tóth, Kovács P., Facskó (Töröcsik) – Kovács N. (Maravicz M.), Mészáros (Czifrák). Edző: Velez Attila.
Gólszerzők: Gyenes, ill. Facskó, Anka, Szabó G.

A 15. percben Bernáth kilépett a védők közül, amikor Kárász lerántotta, 11-es. A büntetőt Gyenes biztosan értékesítette, 1–0. A 19. percben egy szöglet után Facskó jobb lábbal kapura kanalazta a labdát, amely a hálóba hullott, 1–1. A 33. percben három HFC-játékos vezette kapura a labdát, Varga M. azonban közelről hasba lőtte Cs. Kovácsot. Az 51. percben 17 méteres szabadrúgásból Anka a sorfal fölött a hálóba csavart, 1–2. A 61. percben Mészáros szögletéből Szabó G. öt méterről bólintott a kapuba, 1–3. A hazai gárda ezután számos ziccert hagyott ki, a felső lécet is eltalálták, ám szépíteni sem sikerült.

Kolozsvári János: – Gólkülönbséget javíthattunk volna, ehelyett magunkat vertük meg.
Jók: Keller, Gyenes, ill. Cs. Kovács, Anka, Maravicz P.

Dabas–Algyő 1–1 (0–1)

Dabas, 200 néző. Vezette: Holczimmer.
Dabas: Végh – Laczkó, Szakács, Danyis, Suhajda – Gál, Csendes, Tóth, Szentgyörgyi – Ordasi, Dancs. Edző: Gálvölgyi István.
Algyő: Dénes – Sümeghy, Kothencz, Varga F., Krucsó – Retek, Varga N., Sipos (Krajczár), Daróczi – Katona, Végh. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Danyis, ill. Katona.

A szünet előtt a 44. percben Varga F. beadásából Katona fejjel megszerezte a vezetést. Az 56. percben egyenlített a Dabas: szöglet után Danyis bólintott a hálóba, 1–1.

Lóczi István: – Gratulálok a csapatnak a második helyhez, köszönet a játékosoknak a tavaszi menetelésért.
Jók: Danyis, Laczkó, Csendes, ill. Retek, Katona, Sümeghy, Varga F.

További eredmények: Monor– Békéscsaba 2–1, Szolnoki Spartacus–Tápiógyörgye 2–3, Túrkeve–Mezőtúr 1–0, Sarkadkeresztúr–Szarvas 2–3, Örkény–Gyula 1–3. Szabadnapos: Cegléd.