2017. 12. 15. péntek - Valér 6°C | 13°C Még több cikk.

NB III: aranyközelben a KITE

A labdarúgó NB III Alföld csoport utolsó előtti, 29. fordulójában a KITE-Szeged hátrányból fordítva bravúros győzelmet aratott a listavezető Tököl ellen, a Tisza Volán SC pedig Szolnokon verte a Jánoshidát. A HFC hazai pályán vereséggel búcsúzott az évadtól.
KITE-Szeged–Tököl 2–1 (1–1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Wittmann.
KITE-Szeged: Belecsan – Varga F., Saulics, Batik Gellér – Kulacsik (ifj. Major), Varga I. (Huszárik), Laczkó J. – Brinszky – Elvis (Balogh N.), Bernáth. Edző: Major László.
Tököl: Balázs – Farkas, Polgár, Hacker, Váradi – Riedl, Sipos, Dévai, Palásti – Kosuth, Dohány (Kóbor). Edző: Nagy László.
Gólszerzők: Saulics, Bernáth, ill. Sipos.
Jók: Brinszky, Bernáth, Gellér, Saulics, ill. Balázs, Polgár.

A KITE-Szeged ragyogó tavaszi sorozata az éllovas Tököl ellen is folytatódott. Pedig az első félóra végén a vendégek szerezték meg a vezetést, de a hatalmas akarattal és szívvel küzdő Major-legénységből az előrehúzódó Saulics egy kipattanó labdát 20 méterről vágott a kapuba. A szünet után egyértelmű fölényben futballozott a KITE, és amikor már majdnem mindenki elkönyvelte a döntetlent, Bernáth a 86. percben eldöntötte a rangadót. Újabb győzelmével a KITE számára elérhető közelségbe került az ezüstérem, sőt még az aranyra is mutatkozik némi esély.
Major László: – Örülök, hogy megszakítottuk ellenfelünk 14 mérkőzés óta tartó veretlenségét. Győzelmünk az akaratunknak, nem pedig a sziporkázó játékunknak köszönhetjük.

Jánoshida–Tisza Volán SC 0–1 (0–1)
Szolnok, 100 néző. Vezette: Hegedűs.
Jánoshida: Koncz – Lukácsi, Szabó D., Forgács – Pelles, Ábel, Fülöp, Hetrovicz – Szilágyi K., Kóczián (Lajkovics), Zsákai (Stáber). Edző: Lajkovics János.
Tisza Volán SC: Dongó – Pénzváltó, Szabó A., Dargó, Mészáros – Boldizsár, Szilágyi N. – Kéri, Beretka (Grünvald), Végh (Dedovics) – Kazi (Mucsi). Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerző: Végh (11-esből).
Kiállítva: Mészáros.
Jók: Koncz, Pelles, ill. Boldizsár, Végh.

Évadbeli utolsó mérkőzésén az első félidőben gólkülönbséget javíthatott volna a Tisza Volán SC. A szegediek számára ragyogóan kezdődött a meccs, még egy perc sem telt el, amikor Végh tizenegyesével máris megszerezték a vezetést. Ezt követően futószalagon alakították ki a helyzeteket, de vagy a koncentrálással akadtak gondok, vagy a játékvezetői hármas nem állt a helyzet magaslatán.

A Tisza Volán SC az utolsó fordulóban a Jászberény visszalépésével játék nélkül jut a győzelemhez, így már most bizonyos, hogy 42 ponttal zárja az évadot.

Buchholcz Gábor: – Ha az első félidőben értékesítjük a helyzeteinket, akár három játékosomat is kiállíthatta volna a bíró, akkor sem lett volna izgalmas a meccs.

HFC–Dabas 0–2 (0–0)
Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Rácz B.
HFC: Kovács K. – Varga M., Sipos, Kavarics, Huszár (Török Á.) – Antal, Kökény (Konc A.) – Sós, Rácz D., Krasznics (Forrai) – Bata. Edző: Kandó Róbert.
Dabas: Ambrus – Kelemen, Csáki, Halgas, Danyis – Csendes, Nagy T. (Magyar), Volenszki, Szűcs L. (Körmöci) – Murányi, Lendvai (Sápi). Edző: Keresztúri András.
Gólszerzők: Nagy T., Lendvai.
Kiállítva: Varga M., ill. Kelemen.
Jók: senki, ill. Murányi, Halgas, Danyis.

Már az első percben gólt szerezhetett volna a HFC, de Bata és Rácz lába előtt is elcsúszott ziccerben a labda. A szünet után is egyenrangú ellenfelek csatája folyt, éppen ezért volt váratlan esemény, amikor a 69. percben a vendégek előnyhöz jutottak. Hét perc múlva aztán végleg megpecsételődött a vásárhelyiek sorsa, a korábban az élvonalban is szerepelt Lendvai szerencsés találata azt jelentette, hogy a HFC vereséggel búcsúzott a 2010/2011-es idénytől.

Kandó Róbert: – Nem tudtuk hozni azt a helyezést, amit előzetesen kitűztünk magunk elé. Sajnálom, hogy tavasszal hazai pályán nem azt a teljesítményt nyújtottuk, amit vártak tőlünk.

További eredmények: Szarvas–Szabadkígyós 2–1, Gyula–Csepel 2–0, Újbuda–Kecskemét II. 1–0. A Szolnoki Spartacus a Jászberény visszalépése miatt játék nélkül jutott a három ponthoz.

Hol van a licenc?

Az Alföld csoport csapatai közül csak a Csepel, az Újbuda és a Dabas rendelkezik érvényes NB II-es licenccel. A KITE-Szeged az április 30-i határidőig és azóta sem adta be a papírokat, pedig még bajnok is lehet. – Egyelőre sem az anyagi hátterünk, sem a pályakörülményeink nem alkalmasak arra, hogy NB II-es licencért folyamodjunk. Ígérvénnyel ugyan bírunk, de arra még nem adnak indulási jogot. Én lennék a legboldogabb, ha biztos háttérrel nevezhetnénk a másodosztályra – mondta Bakai Csaba, a KITE-Szeged ügyvezetője.

Selyben Zsolt remek akadályhajtással második

A ketteseknél Lázár Vilmos, a négyeseknél pedig az amerikai Weber nyerte a 19. Vecsés Kupa nemzetközi fogathajtóversenyt. Selyben második lett. Tovább olvasom