2018. 11. 21. szerda - Olivér 3°C | 7°C Még több cikk.

NB III: bajnokot győzött le a Tisza Volán

A labdarúgó NB III Alföld csoport 3. fordulójában kellemes meglepetést szerezve a Tisza Volán SC idegenben győzte le a címvédő Tökölt. A Buchholcz-tanítványok már 3–0-ra is vezettek a bajnok otthonában. A Makó kétszer is kétgólos hátrányba került Tápiószecsőn, mégis egy ponttal tért haza. Hiába volt a HFC egyenrangú ellenfele az NB I-es játékosokkal megerősített Kecskemét II.-nek, megint vereség lett a vége.
Tököl–Tisza Volán SC 1–3 (0–2)
Tököl, 250 néző. Vezette: Wengerter.
Tököl: Balázs – Riedl, Polgár, Farkas N., Váradi – Balogh, Szirtesi (Telegdi), Palásti, Langó (Sipos) – Sebestyén, Juhász (Dévai). Edző: Nagy László.
Tisza Volán SC: Czirják – Pénzváltó, Vida, Dargó, Grünvald – Kéri, Szilágyi, Mucsi (Csányi), Beretka – Faragó (Veréb), Rácz (Dedovics). Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerzők: Dargó (öngól), ill. Faragó B. (2), Balázs (öngól).
Kiállítva: Balogh Z.

A címvédő Tököl a kezdés után azonnal a Volánra vetette magát, a szegedieket az első negyedórában szinte át sem engedte a térfelére. A jókora mezőnyfölény ellenére helyzetig viszont nem jutott el, nem úgy a vendéggárda, amely a 18. percben Faragó remek találatával megszerezte a vezetést. A bekapott gól után még nagyobb erővel támadott a Tököl, de a 34. percben ismét mehetett közepet kezdeni. A szünetben végrehajtott kettős csere sem segített a bajnokon, hiszen a 70. percben ismét lecsapott rá Faragó. A magabiztos, háromgólos vezetés után valamelyest lanyhult a vendégek összpontosítása, szépített ugyan a Tököl, de ennél többre nem futotta tudásából. Régen várt hangzatos sikert ért el a Volán SC.

Buchholcz Gábor: – Gratulálok a fiúknak! Az egész mérkőzésen a megbeszéltek szerint játszottak.
Jók: Váradi, ill. mindenki.

* * *

Tápiószecső–Makó 3–3 (2–0)
Tápiószecső, 200 néző. Vezette: Viczián.
Tápiószecső: Muhari – Pető, Majzik, Bátori, Zsolnai – Almáshegyi, Juhász B. (Sipos), Nagy T., Horváth M. (Gecse) – Németh Gy., Balaskó (Ladányi). Edző: Rácz Róbert.
Makó: Halász K. – Retek, Pataki, Czebe, Horváth G. – Bánóczki, Béres, Czibere, Bakos (Rakity) – Schreiber (Halász J.), Bány (Bress). Játékos-edző: Bány Tamás.
Gólszerzők: Bátori, Németh Gy. (2), ill. Czibere (2), Béres.

Két pontrúgásból az első tíz percben már kétgólos hátrányba került a Makó. A két gyors hazai találat megfogta a vendégeket, félő volt, hogy a hazaiak tovább növelik előnyüket. Amikor rendezni tudta sorait a Makó, akkor már neki voltak helyzetei, Bány és Schreiber is szépíthetett volna, de ekkor ezek a lehetőségek még kimaradtak. A második játékrészben egyértelműen kidomborodott a Maros-partiak erőnléti fölénye. A 60. perctől gyakorlatilag egykapuzott a Makó. Czibere szépítése után azonban a rutinos Németh Gyula ismételten kétgólos vezetéshez juttatta a Tápiószecsőt. Küzdeni tudásból azonban nagyot alakítottak a Csongrád megyeiek, reménytelen helyzetből sem adták fel, ennek pedig a mérkőzés hajrájában, a 80. és a 86. percben gólok formájában meg is lett az eredménye, sikerült az egyenlítés.

Bány Tamás: – Utólag már kiegyezek az eredménnyel, de előtte többre számítottam. Csak az utolsó 20 percben játszottunk úgy, ahogy végig kellett volna.
Jók: Majzik, Németh Gy., ill. Pataki, Czibere.

* * *

HFC–Kecskemét II. 1–3 (0–0)
Hódmezővásárhely, 150 néző. Vezette: Tóth P.
HFC: Kovács K. – Huszár, Sipos, Bárkányi, Marton – Antal (Konc A.), Kökény (Potloka), Domonkos (Mátó), Varga M. – Piti, Nuszpán. Edző: Kandó Róbert.
Kecskemét II.: Rybansky – Szénási, Szabó Gy., Urbán P., Farkas A. – Brdarics, Forró, Máté (Surányi), Tóth Cs. (Hajnal) – Simon A., Urbán G. (Hegedűs Á.) Edző: Török László.
Gólszerzők: Sipos (11-esből), ill. Forró (2), Urbán G.

Az első félidőben jól szórakoztak a nézők, mert mindkét csapat felvállalta a nyílt sisakos támadójátékot. A kapuk mindkét oldalon veszélyben forogtak, lüktetett a játék, jó volt az iram. A fordulást követően még egy perc sem telt el a meccsből, amikor a vendégek kihasználták a hazai védők kapitális hibáját. A HFC mindent megtett az egyenlítés érdekében, ki is alakított helyzeteket, de gólt nem a vásárhelyiek, hanem két kontra után a vendégek szereztek. A 70. percben Sipos által értékesített büntető már csak szépségtapasszal ért fel a hazaiak számára. Nem a jobb, hanem a szerencsésebb csapat győzött.

Kandó Róbert: – A lement három forduló alatt most játszottunk a legjobban, de amíg ilyen egyéni hibákat követünk el, vereségre vagyunk ítélve. Horváth Zoltán elnökkel át kell beszélnünk a folytatást.
Jók: Marton, Nuszpán, ill. Rybansky, Urbán, Forró.

További eredmények: Szarvas–Gyula 0–2, Jánoshida–Pilisvörösvár 0–2, Üllő-Csepel 3–0, Dabas–Szolnok II. 8–0, Dunaharaszti–Monor 4–0.