2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

NB III: balszerencsés Vásárhely, iksz a megyei rangadón

A labdarúgó NB III Alföld csoport 7. fordulója után továbbra is nyeretlen hazai pályán a HFC. A vásárhelyiek egészen az utolsó percig győztesnek hihették magukat, a megyei rivális Makó a 90. percben egyenlített. A Tisza Volán SC bravúrt ért el, a Buchholcz-legénység Csepelről távozott győztesen.

HFC–Makó FC 1–1 (1–0)
Hódmezővásárhely, 400 néző. Vezette: György.
HFC: Kovács K. – Huszár (Krasznics), Antal, Sipos, Marton – Juhász S., Kökény, Bárkányi, Varga M. – Nuszpán (Mátó), Piti (Potloka). Edző: Szűcs Róbert.
Makó: Halász K. – Retek, Béres, Krucsó (Bakos T.), Horváth G. – Szalai Á., Pataki, Czibere (Bánóczki), Tóth A. (Kószó) – Nagy N., Schreiber. Edző: Bány Tamás.
Gólszerzők: Varga M., ill. Bakos T.
Jók: Kovács K., Bárkányi, Varga M., ill. Pataki, Horváth G.

A Csongrád megyei összecsapásnak már a második percében (Nuszpán a kapufát találta el) jelezte a Vásárhely, a Makó ellen mindenképpen meg akarja szerezni az első győzelmét. Némi mezőnyfölényben játszott a HFC, többször is veszélyben forgott a Makó kapuja. Érett már a hazaiak vezetése, amely a 39. percben be is következett: egy hazai kontra végén Piti még Halász kapust találta el, a kipattanó labdát Varga Máté juttatta a kapuba.

A fordulás után nekidurálta magát a Makó, de a jól védekező vásárhelyiekkel nem tudtak mit kezdeni azok tizenhatosán belül. A 75. percben pályára lépő Krasznics egy perc után végleg eldönthette volna az összecsapást, de hiába vezette egyedül kapura a labdát, képtelen volt mit kezdeni a ziccerrel. Ezzel együtt a vásárhelyi drukkerek már beleélték magukat abba a ténybe, hogy kedvenceik végre megszerzik idénybeli első győzelmüket, amikor a 90. percben kénytelenek voltak belekanalazni a feketelevesbe. Makói szabadrúgást röviden fejeltek ki a vásárhelyiek, az öt perce pályán lévő Bakos Tamás pedig 7 méterről igazítás nélkül egyből a bal felső sarokba bombázott, 1–1.

Szűcs Róbert: – Egy megnyert mérkőzést buktunk az utolsó pillanatban döntetlenre.

Bány Tamás: – Nyerni szerettünk volna, de be kellett érnünk a döntetlennel. Az iksz az az eredmény, amelynek egyik csapat sem tud igazából örülni.

A végén egyenlített a Makó FC Vásárhelyen. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Csepel–Tisza Volán SC 0–1 (0–0)
Csepel, 200 néző. Vezette: Wittmann.
Csepel: Juhász – Németh J., Sarnyai, Haraszkó, Horváth – Krupár (Plausin), Teplán, Vejmola, Németh G. (Vágó B.) – Maczó (Vinczellér), Bozsik. Edző: Gabala Krisztián.
Tisza Volán SC: Czirják – Pénzváltó, Dargó, Grünvald, Buzási – Szilágyi (Fülöp), Kéri (Kormányos), Mucsi (Vágó L.), Beretka – Rácz, Faragó. Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerző: Buzási.
Jók: Bozsik, Vejmola, Horváth, ill. Dargó, Grünvald, Czirják, Buzási.

A kezdést után mindjárt agresszíven letámadták a csepeliek a szegedieket. A vendégek nem tudtak mit kezdeni ezzel, tompán futballoztak. Ha jobban koncentrálnak a házigazdák, az első félidőben elhúzhattak volna akár három góllal is. A szünetben sikerült rendezni a volánosok sorait, a térfélcserét követően egy teljesen más szemléletű szegedi csapat lépett pályára. Az 50. percben Buzási gólt szerzett, és a folytatásban ha nem is futballoztak jól a szegediek, de remekül küzdöttek, sikerült megtartani vezetésüket. Beretkáék az elmúlt két fordulóban egyetlen pontot sem tudtak szerezni, nagyon rájuk fért ez a siker.

Buchholcz Gábor: – Az első félidei tompa teljesítményünket a szünet után akaratos játékunk váltotta fel, aminek győzelem lett az eredménye.

További eredmények: Tököl–Pilisvörösvár 1–0, Kecskemét II.–Gyula 0–2, Tápiószecső–Szolnok II. 3–2, Szarvas–Jánoshida 1–2, Dunaharaszti–Dabas 0–1, Üllő–Monor 3–1.

• 2. valencia01 2011. október 03. 13:51
    „ja, és ezt annak ellenére leírja a cikkíró,hogy még tabellát is oda tesz... vicc”
  • 1. valencia01 2011. október 03. 13:50
    „nyert már egyet vásárhely... jánoshida ellen... na az ilyenekről beszéltem Mr.Délsportrovat....kritikán aluli”

Megye II: Csengelén tíz találat született

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokságban botlott a Székkutas, amely a Makó elleni döntetlen… Tovább olvasom