2017. 04. 26. szerda - Ervin 8°C | 22°C Még több cikk.

NB III: csak a HFC szerzett pontot

A labdarúgó NB III Alföld csoport 10. fordulójában nem voltak sikeresek a Csongrád megyei csapatok: a Tisza Volán SC és a Makó vereséget szenvedett, de a HFC sem lehet boldog a döntetlennel.
Szarvas–HFC 1–1 (0–1)
Szarvas, 200 néző. Vezette: Budai.
Szarvas: Szabó B. – Klimaj (Kristóf), Csellár, Bakró, Mike – Pákozdi, Ferenczi (Závoda), Jurecska (Furák), Petykó – Somogyi, Nagy R. Edző: Somogyi János.
HFC: Kovács K. – Huszár, Antal, Bárkányi, Marton – Varga M. (Mátó), Sipos, Bartyik, Potloka (Major) – Kökény, Domonkos (Piti). Edző: Szűcs Róbert.
Gólszerzők: Somogyi (11-esből), ill. Domonkos.
Kiállítva: Bárkányi.
Jók: Szabó B., Somogyi, Nagy R., ill. Kovács K., Kökény, Potloka, Domonkos.

Az első félidőben jobban futballozott az esélyesebb Hódmezővásárhely. A 27. percben Domonkos révén a vezetést is megszerezte. A hazaiak nem tudtak mit kezdeni a vendégek letámadásos taktikájával, ha kicsit nagyobb szerencséjük van, vagy jobban koncentrálnak, már az első játékrészben végleg eldönthették volna a találkozót. A fordulást követően a Szarvas immár három támadóval rohamozott, ez pedig kedvezett a kontrázó HFC- nek. A 61. percben jogosan került emberfölénybe a Szarvas, és az értékesített büntetővel az egyenlítés is összejött számára. A vásárhelyiek még három találatot szerezhettek volna, de nem tették.
Szűcs Róbert: – Sajnos a kiállítás és a tizenegyes miatt nem sikerült győznünk.

Gyula–Tisza Volán 2–1 (0–1)
Gyula, 200 néző. Vezette: Kiss L.
Gyula: Kajári – Dócza, Vincze, Wéber, Valentényi – Zelenyánszki, Bálint, Okos (Rostás), Nagy G. – Kanyó (Kovács T.), Balogh G. (Török Á.). Edző: Fodor Sándor.
Tisza Volán: Czirják – Pénzváltó, Vida, Grünvald – Fülöp Cs., Kormányos, Mucsi, Annus (Csányi) – Kéri, Beretka, Faragó. Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerzők: Wéber, Pénzváltó (öngól), ill. Beretka.
Kiállítva: Kéri.
Jók: Kajári, Okos, Nagy G., Zelenyánszki, ill. mindenki.

A szezon egyik legjobb szegedi teljesítménye sem volt elég a pontszerzésre az erős Gyula otthonában. Leginkább az indiszponáltan bíráskodó játékvezető miatt. Beretka gólját követően hiába szabálytalankodtak a hazai védők kiállítást érően, az egyértelmű piros helyett csupán a sárga színűt emelte a magasba. A szünet után a csapatok teljesítménye nem romlott, nem úgy a „sípmesteré". Egy téves ítélet következményeként egyenlített a Gyula, majd egy percen belül jött az újabb gól, és bár mindent elkövetett a pontszerzésért a Volán, az lehetett a vendégek érzése, ezen a napon nem egyenlíthetnek...
Buchholcz Gábor: – Oroszlánként küzdő csapatomat a Gyula csak egy Kis(s) szerencsével tudta legyőzni.

Monor–Makó 3–0 (2–0)
Monor, 150 néző. Vezette: Barta.
Monor: Mezei – Leinweber, Kajli (Szabó Sz.), Gálosi, Élő – Csőke, Erős, Bán, Petric – Lengyel R. (Benke), Gaál (Csikós). Edző: Baranyi György.
Makó: Halász K. – Rakonczai, Béres, Szalai, Krucsó – Bress (Halász J.), Horváth K. (Bánóczki), Bakos T., Tóth A. – Schreiber – Bány (Horváth G.). Játékos-edző: Bány Tamás.
Gólszerzők: Gaál, Bán, Lengyel R.
Jók: Mezei, Erős, Bán, ill. senki.

A játékvezető már tíz perc után nyugodtan lefújhatta volna a mérkőzést, addigra az már ugyanis eldőlt. Már a 15. másodpercben a vendégek kapujába jutott a labda, majd a 9. percben újra. Onnantól nem volt esélyük a pontszerzésre a makóiaknak, már csak az volt a kérdés, hogy látnak-e gólt még a nézők. Láttak, de azt sem a Maros-partiak szerezték.
Bány Tamás: – Addig vagyunk nagyon jó futballisták, amíg a Makó-táblát el nem hagyjuk. Ha szájjal lehetne játszani ezt a játékot, mi lennénk a világbajnokok.

További eredmények: Jánoshida–Üllő 2–0, Pilisvörösvár–Kecskemét II. 0–0, Dunaharaszti–Tököl 2–2, Szolnok II.–Csepel 1–1, Dabas–Tápiószecső 3–1.

Pick Szeged: megtört a BL-átok Belgrádban

Megszerezte első győzelmét az idei Bajnokok Ligája-szezonban a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A… Tovább olvasom