Mindössze egyetlen pontra tellett a két megyei csapattól a labdarúgó NB III Alföld csoportjában. Azt pedig a HFC szerezte Tápiógyörgyén.
Tápiógyörgye–HFC 1–1 (1–1)
Tápiógyörgye, 200 néző.
Tápiógyörgye: Ulveczki – Fehér, Csató, Serucza, Gömöri (Szabó Z.) – Kiss Cs., Collins (Nagy Z.), Mohácsi (Kiss A.), Merse – Katona, Bese. Edző: Lódi László.
HFC: Bíró – Mészáros, Dálnaki, Pécsek, Keller – Nagy A. (Rózsavölgyi), Antal (Borbás P.), Sipos, Gyenes (Ugrai) – Varga M. – Bernáth. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerzők: Katona, ill. Bernáth.

Mozgalmas volt a mérkőzés első negyedórája. A kis méretű, de elfogadható minőségű pályán a tizedik percig a vendégek három szögletet értek el – mégis a hazaiak szereztek vezetést. A 10. percben Katona húzott el a jobb oldalon, lecsúszott beadására Bíró visszamozdult a rövidre, de a lába alatt becsúszott a labda a rövidbe, 1–0. A HFC gyorsan egyenlített: a 15. percben Gyenes kilépett, átemelt a kifutó kapus felett, aki szabálytalanul letarolta őt. A kiállítás elmaradt, a gól nem, ugyanis Bernáth két lépésről a hálóba továbbított, 1–1. A hazai gárda az egész találkozón eredményesen tördelte a játékot, taktikai faultokkal szabdalták a folyamatos támadásokat, sőt sokszor a túlzott keménység sem állt távol a tápiógyörgyeiektől. A hazai gárda nem engedte kibontakozni a vásárhelyi együttest, amely viszont a szabadrúgásokat rendre elhibázta. A második félidő elején Katona jogtalanul megítélt büntetőjét Bíró hárította.

Kolozsvári János: – Idegenben mindig jó az iksz, de az ilyen meccs után ezt nem tudom mondani.
Jók: Csató, ill. Dálnaki, Pécsek, Keller, Sipos.

Algyő–Monor 1–3 (1–2)

Algyő, 200 néző. Vezette: Mihálik.
Algyő: Dénes – Krisztin (Végh), Varga F., Kothencz, Krucsó – Sümeghy, Varga N., Krajczár, Daróczi (Juhász) – Retek, Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Monor: Gilan K. – Kinder, Kajli, Zila, Boros (Pászti) – Magyar, Csőke (Nagy), Kerepeszki, Halgas – Varró (Malik), Bokros. Edző: Varga Károly.
Gólszerzők: Kothencz (11-esből), ill. Halgas (3).

A jó erőkből álló Monor ellen motiváltan léptek pályára a hazaiak. Ennek eredménye már a harmadik percben meglett: Daróczi cselezte be magát a 16-os bal oldalán, Kajli pedig szabálytalanul elkaszálta. 11-es! A büntetőt Kothencz biztos lábbal értékesítette, 1–0. A gól aztán inkább az Algyőt zavarta meg jobban, a bajnoki címvédő vendégek gyors, pontos összjátékkal, kontrákkal már a szünet előtt fordítottak. Előbb a 18. percben Varga N. eladott egy labdát, és Varga F. sem bírta megakadályozni, hogy Halgas a 16-oson belülre érve laposan a kapu közepébe lőjön, 1–1.

Majd a 36. percben egy újabb gyors ellentámadás végén ismét Halgas volt eredményes, 1–2. Küzdött, hajtott az Algyő, azonban említésre méltó helyzetet nem tudott kialakítani. A 40. percben Dénes még segített, hogy ne nőjön a különbség, amikor megfogta Halgas 11-esét, aztán a 75. percben a mezőny legjobbja megszerezte csapata és önmaga harmadik találatát, miután két cselt követően 14 méterről a bal felsőbe csavart, 1–3.

Lóczi István: – Jobb volt az ellenfél, megérdemelten nyert. Hozzá kell szoknunk a realitáshoz.
Jók: Dénes, Kothencz, ill. Halgas, Kerepeszki, Varró.

További eredmények: Túrkeve–Békéscsaba 1–2, Kiskunhalas–Szarvas 2–0, Cegléd–Sarkadkeresztúr 2–0, Szolnoki Spartacus–Dabas 4–0, Örkény–Mezőtúr 2–1. Szabadnapos: Gyula.

15. Sarkadkeresztúr 4 0 0 4 3 – 13 0

A következő forduló párosítása: HFC–Örkény, Békéscsaba– Algyő, Monor–Cegléd, Sarkadkeresztúr–Tápiógyörgye, Mezőtúr– Szolnoki Spartacus, Szarvas– Túrkeve, szabadnapos: Dabas. Korábban játszották: Gyula–Kiskunhalas 1–3.

Urfi Csabát nyaralás után érte a kecskeméti hidegzuhany

A bajnok és kupagyőztes, egykori válogatott röplabdás hazatért, utolsó klubja, a Kecskeméti RC… Tovább olvasom