2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

NB III: csongrádi dupla a sikerért

Volán-győzelem, a Csongrád megverte a HFC-t, az Algyő értékes pontot szerzett a Vasas II. otthonában – röviden így foglalható össze a labdarúgó NB III Alföld csoportjának hétvégi fordulója.
Tisza Volán SC–Örkény 4–2 (4–1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Csatári.
Tisza Volán SC: Maszlag – Laczkó J., Kreizler, Kardos, Radnai – Burány, Brinszky (Kökény) – Szélpál T. (Búzási), Zakar, Dlusztus I. (Péter S.) – Homma. Edző: Vágó Attila.
Örkény: Monok – Batta, Nagy (Duhaj), Sebők, Dani – Boda, Nagy, Nyeste (Farkas), Tóth – Katona, Kovacsik (Csontos). Edző: Pleskó László.
Gólszerzők: Homma (2), Szélpál T., Brinszky, ill. Szabó, Tóth.
Kiállítva: Radnai.

Az első félidőben motiváltan, jól futballozott a jóval esélyesebb hazai gárda. Érezhető volt, hogy a két csapat közötti tetemes különbség gólokban is megmutatkozik majd. Ez aztán be is következett. A fordulás után a buta kiállítás teljesen megzavarta a Volánt, mert hiába birtokolta tíz emberrel játszva is többet a labdát, ez újabb gólokban nem öltött testet, sőt: 4–2-es vezetésüknél az örkényiek még büntetőt is hibáztak...

Vágó Attila: – Az első félidőben gólratörően játszottunk, a szünet után viszont elvesztettük a fonalat.
Jók: Maszlag, Laczkó J., Kardos, Homma, Burány, ill. Boda, Sebők.

Csongrádi Tiszapart SE–HFC 2–0 (2–0)
Csongrád, 1000 néző. Vezette: Holczimmer.
Csongrád: Bíró – Szeri, Bagi, Forgó, Bánfi – Szűcs D. – Szabó L., Keller Z. (Kozma), Lévai (Gonda) – Kovács (Antal S.), Bárdosi. Edző: Marko Milosevics.
HFC: Sós – Szűcs T., Pécsek, Kalász, Marton – Mészáros (Nagy), Antal K., Frank (Varga), Horváth H. – Rácz, Bernát. Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Kovács, Szabó L.
Kiállítva: Horváth H.

A mérkőzés előtt egyperces gyászszünettel emlékeztek a közelmúltban elhunyt csongrádi törzsszurkolóra, Boda Istvánra.

A megyei derbi első helyzetét a vendég vásárhelyiek alakították ki, majd ezt követően mezőnyfölénybe került a Csongrád. Ennek eredményeként a 19. percben megszerezte a vezetést, amit a 36.-ban kettőre növelt. A fordulás után nagy, de eredménytelen rohamra indult a HFC. Miután ezt az időszakot átvészelte a hazai gárda, újból fölénybe került, de több gólt már nem láthatott a népes nézőközönség. A meccs krónikájához tartozik még, hogy két perccel a vége előtt a vendégek középpályása, Horváth Hunor elvesztette a fejét, durva belépője piros lapot ért.

Marko Milosevics: – Nagyon jó közönség előtt, remek meccsen megérdemelten győztünk.
Rostás Károly: – Az első félidei fegyelmezett játék után a szünet után mindent egy lapra tettünk fel, és küzdöttünk, de a befejezéseknél pontatlanok voltunk.
Jók: mindenki, ill. Horváth H.

Vasas II.–Algyő 0–0
Budapest, Fáy utca, 150 néző.
Vasas II.: Edelényi – Kiss, Kornis, Balogh, Gáspár D. – Mundi, Villám (Zimmermann), Odrobéna, Szűcs – Rompos (Vágó), Skita (Gáspár Z.). Edző: Kecskés Zoltán.
Algyő: Tombácz – Retek, Vass, Kothencz, Varga N., Krucsó – Végh (Gonda), Sipos (Gyimesi), Tóth L., Daróczi (Szélpál A.) – Pálinkó. Edző: Tóth Ákos.

Az első félidő meddő mezőnyjátékkal telt el igazi helyzet nélkül – ennek természetesen az Algyő örült jobban. Szünet után nagy nyomás nehezedett a vendégkapura, de a szervezetten, fegyelmezetten védekező algyőiek rászolgáltak a döntetlenre.

Tóth Ákos: – Hősiesen küzdő csapatom értékes pontot szerzett.
Jók: Odrobéna, Mundi, ill. Tombácz, Kothencz, Vass, Sipos.