2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 2°C Még több cikk.

NB III: dobogón a Tisza Volán

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a Tisza Volán kiheverte az előző forduló okozta sokkot, és Monoron nyerve felkapaszkodott a dobogóra. A HFC viszont kikapott, így mivel már nem játszik ebben a szezonban, nehéz helyzetből folytatja majd tavasszal.
Monor–Tisza Volán 0–1 (0–1)
Monor, 100 néző. Vezette: Kőrösi.

Monor: Mezei – Morauszki, Kajli, Farkas N., Gálhidi – Erős K., Csőke, Balázs, Csikós – Bokros (Gaggiav, Cselőtei), Bán. Edző: Herbály Zsigmond.

Tisza Volán: Czirják – Barna D., Dargó, Mórocz, Grünwald – Szilágyi (Pénzváltó), Szabó A. (Kazi) – Pálfi, Huszárik, Végh A. (Búzási 86) – Beretka. Vezetőedző: Buchholcz Gábor.

Gólszerző: Kazi.

A mély, de kiválóan előkészített talajon kritikán aluli első félidőt produkált mindkét csapat. A Volán akaratgyengén és pontatlanul futballozott, de a Monornak sem akadt helyzete. A szegedi kulcsemberek, Szilágyi, Szabó és Huszárik ugyanúgy gyengélkedtek, mint az ESMTK ellen. A szünetben kettős cserére szánta el magát Buchholcz Gábor, és Pénzváltó, valamint az edzéseken igen agilis Kazi állt be, és ez megváltoztatta játékunkat. A szegediek egészen más szellemben futballoztak a második félidőben, s egy szép ellentámadás végén be is találtak. A 61. percben Barna D. robogott el a bal oldalon, beadásából Kazi a rövidnél érkezve csúsztatta a hálóba a labdát, 0–1. A Tisza Volán óriási izgalmak közepette végül megszerezte a roppant fontos három pontot.

Buchholcz Gábor: – Tipikus egygólos mérkőzést játszottunk, amelyből ezúttal szerencsére mi jöttünk ki jobban. Az döntött, hogy mind akaratban, mind pedig játékban óriásit léptünk előre az első félidőhöz képest.

Jók: Mezei, ill. Kazi, Pénzváltó, Dargó, Czirják.

Dabas, 100 néző. Vezette: Benyovszki.

Dabas: Ambrus – Buczkó, Csáki, Kocsis, Danyis – Magyar, Csendes (Teiringer), Volenszki, Halgas (Sápi) – Simon (Czimmermann), Zana. Edző: Keresztúri András.

HFC: Kovács K. – Bakos Á., Lajos, Sipos, Czibere (Mucsi) – Antal K. (Kökény), Huszár – Horváth (Papp), Kis K., Marton – Varga M. Edző: Kandó Róbert.

Gólszerzők: Zana, Danyis.

A hódmezővásárhelyi csapatot az ebben a szezonban szinte már szokásos pechszéria kísérte Dabason. Mert ugyan mivel lehetne magyarázni azt, amikor az együttes kétszer is eltalálja a kapufát, miközben a hazai alakulat összesen kétszer lő kapura az egész találkozón, és mindkettőből gól született. Amíg az első félidőben a HFC mezőnyfölénye volt a jellemző, a Dabas Zana révén a 45. percben vezetéshez jutott. Ezt az előnyt duplázta meg a második játékrész elején, az 50. percben Danyis, és innen már rettentően nehezen lehetett volna visszakapaszkodni. Nem is sikerült.

Kandó Róbert: – Ki tudja, hányadik mérkőzésünk, amelyen a helyzetkihasználásunk kritikán aluli, így hiába billent fel a pálya a mi javunkra, az ellenfél gyűjtötte be a három pontot.

Jók: Zana, Danyis, ill. Huszár.

További eredmények: Kecskemét II.–Soroksár 1–4, ESMTK–Százhalombatta 2–3, Gyula–Vasas II. 0–0, Battonya–Orosháza 0–1, szabadnapos: Szolnoki Spartacus.

• 2. ultra 2009. november 16. 21:42
    „Szép volt SZEGED !”
  • 1. Natasa 2009. november 16. 10:24
    „A Volánt szombaton olvastam szóról szóra:

Itt pedig benne maradt az egyes szám első személy:
    "A szünetben kettős cserére szánta el magát Buchholcz Gábor, és Pénzváltó, valamint az edzéseken igen agilis Kazi állt be, és ez megváltoztatta JÁTÉKUNKAT."

Csak egy kis segítség, aztán nyugodtan moderálhattok, nem mondom el már senkinek
    :)”

Makó FC: pontot érdemeltek volna

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Makó FC a 15. fordulóban elszenvedte első őszi hazai… Tovább olvasom