2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

NB III: egy év után nyert hazai pályán a Makó

Háromból két megyei együttes nyert a labdarúgó NB III Alföld csoportjában: a HFC az Üllőt, a Makó a Szarvast múlta felül, míg a Tisza Volán kisebb meglepetésre simán kikapott a Dunaharasztitól.
Tisza Volán SC–Dunaharaszti 0–3 (0–1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Wittmann.
Tisza Volán: Dongó – Kormányos, Vida, Dargó, Grünvald – Kéri (Pénzváltó), Annus (Varga), Mucsi,
Szilágyi – Bozsovics (Beretka), Faragó. Edző: Buchholcz Gábor.
Dunaharaszti: Szappanos – Grimm, Ughy, Rétsági, Dallos – Wágner, Lázár – Mészáros (Bakos), Patkó, Dabasi – Dobesch (Kovacsik). Edző: Króner Péter.
Gólszerzők: Dabasi (25.), Rétsági (75.), Kovacsik (78.).

Bár a Tisza Volán győzelemmel szerette volna kezdeni a tavaszt, ebből az elhatározásból nem sok látszott meg az együttes játékosain a Dunaharaszti ellen. A vendégcsapat az első komolyabb lehetőségéből betalált, a Volán azonban csak kapufával tudott erre válaszolni. A második félidő közepén három perc alatt két újabb gólt kapott a szegedi együttes, mindkettőt távoli lövésből, így a Volán pont nélkül zárta a fordulót.

Buchholcz Gábor: – Határozatlanok voltunk, „összecsináltuk" magunkat. Gyorsan el kell felejtenünk ezt a kilencven percet.
Jók: Kormányos, ill. Patkó, Ughy, Rétsági.

HFC–Üllő 2–1 (0–1)
Hódmezővásárhely, városi stadion, 100 néző. Vezette: Aradi.
HFC: Kovács K. – Boros, Kavarics, Antal, Marton – Varga M. (Horváth R.), Sipos, Juhász I S., Varga I. –Kökény (Lékó), Domonkos (Molnár Zs.). Edző: Szűcs Róbert.
Üllő: Szűcs L. – Várkonyi, Hamza, Kiss J. (Hegybányai), Simon – Balázs (Oláh), Poncok, Hollauer, Inotai, Csáki – Gál (Roik). Edző:
Peller Gábor.
Gólszerzők: Marton (68.), Domonkos (85.), ill. Poncok (6.).

Szűcs Róbert edzővel a kispadon veretlenül tudta le az őszt hazai pályán a HFC – ennek a sorozatnak a folytatását tervezték az Üllő ellen is. A viharos szélben lejátszott találkozó elején a vendégek szereztek vezetést, ám a második félidőben két szerencsés góllal sikerült a fordítás: előbb Marton Bence 50 méteres indítása került a szél segítségével Szűcs kapus felett a hálóba, majd megint az Üllő egyese hibázott, egy kisrúgásnál Domonkost találta el, akiről a kapuba pattogott a labda. A HFC nagyot küzdött a három pontért.

Szűcs Róbert: – A viharos szélben folyamatos játék nem alakult ki, de a kötelező győzelmet így is begyűjtöttük.
Jók: Kovács K., Marton, Varga M., Sipos, Antal, ill. Gál, Simon, Csáki.

Makó–Szarvas 2–0 (2–0)
Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 350 néző. Vezette: Tóth P.
Makó: Halász – Rakonczai, Szakács, Gellér, Krucsó – Puskás, Retek (Horváth K.), Magyar, Tóth A. (Bakos) – Bubori (Kazi), Schreiber. Edző: Bány Tamás.
Szarvas: Szabó B. – Závoda, Klimaj, Benczúr, Demcsák (Csellár) – Pákozdi, Petykó, Kristóf, Somogyi (Furár) – Bakró, Murvai (Piti). Edző: Somogyi János.
Gólszerző: Bubori (5., 45.).
Kiállítva: Pákozdi (71.).

Ilyen kezdésre számítottak Makón: a télen jelentősen megerősített együttes Bubori Kornél két találatával legyőzte a Szarvast, ezzel szezonbeli második sikerét aratta – az elsőt még augusztus 20-án, szintén a Szarvas ellen érte el, utolsó hazai győzelmét pedig még az NB II-ben, 2011. március 15-én, a Kazincbarcika ellen (5–1) aratta a csapat. Bány Tamás együttesének kezdőcsapatában öt régi-új játékos, Szakács Gábor, Gellér Gábor, Puskás Csaba, Magyar György és Bubori kapott helyet, a kezdés előtt pedig Frank Györgyre, a napokban elhunyt egykori makói és szarvasi játékosra emlékeztek.

Bány Tamás: – Utoljára egy éve győztünk hazai pályán, nagy szükségünk volt a sikerre.
Jók: Bubori, Gellér, Puskás, ill. Szabó, Petykó.