2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

NB III: fájó mórahalmi győzelem

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának újabb Csongrád megyei derbijét Makón a Mórahalom nyerte – fájdalom, nagy valószínűséggel így sem tud osztályozós helyen végezni.

Makó–Mórahalom 1–3 (0–2)
Labdarúgó NB III, Alföld csoport, 23. forduló. Makó, 200 néző. Vezette: Debreczeni.
Makó: Czirbus 5 – Varga Cs. 5 (Bakos Á., 76.), Rakonczai 5, Kalász 5, Horváth G. 5 (Kohajda, 61.) – Kulacsik 5, Puskás Cs. 5, Horváth K. 5 (Bány, a szünetben, 5), Siket 5, Tóth A. 5 – Schreiber 5. Játékos-edző: Bány Tamás.
Mórahalom: Kovács K. 6,5 – Podonyi 7, Sarnyai 7, Magyar Gy. 7, Vojnics-Zelics 7 – Domonkos 6,5 (Nagy Z., a szünetben, 6,5), Ngalle 7, Fülöp T. 7, Gahwagi 7 (Szücs S., 87.) – ifj. Csák 7 (Szvoboda, 67.), Faragó 6,5. Edző: Csák Zoltán.
Gólszerzők: Puskás Cs. (81., 11-esből), ill. ifj. Csák (25., 35.), Gahwagi (70.).

Pikáns összecsapásnak ígérkezett a labdarúgó NB III Alföld csoportjának 23. fordulójában a Mórahalom makói szereplése. A vendégek kezdőjében hét olyan játékos (Kovács K., Podonyi, Magyar Gy., Ngalle, Fülöp T., ifj. Csák, Faragó) volt, aki egykor hosszabb-rövidebb ideig szerepelt a Maros-parti együttesben, sőt a kispadon Csák Zoltán edző is emlékezetes időt töltött el Makón. És akkor még a meccsen szerepet nem kapó Udvarit is idevehetjük.
A találkozó nagyjából bő félóra alatt eldőlt, hiszen ifj. Csák duplájával a Mórahalom 2–0-ra vezetett. A fordulópontot Kulacsik meccs elején kihagyott helyzete jelentette, amely után közvetlenül a 25. percben megszületett az első, ajd tíz perc múlba a második mórahalmi gól.

A hajrában Gahwagi növelte az előnyt, míg a jogosan megkapott büntetőt Puskás Cs. értékesítette, csökkentve a különbséget.

A Csongrád megyei labdarúgásnak viszont nagy fájdalom, hogy hiába nyert a Mórahalom, az osztályozót jelentő ötödik helytől hét ponttal van elmaradva, és ez a hátralévő három fordulóban nehezen behozható hátrány. Azaz, ha nem veszi sikerrel a megyei I. osztály bajnoka az NB III-as osztályozót az NB III Tisza csoportjának negyedikjével (jelenlegi esélyesek: Cigánd, Nyírbátor, Tiszaújváros, Létavértes, Hajdúböszörmény), hazánk harmadik vonalában a következő szezonban valószínű nem lesz megyei alakulat.

Bány Tamás: – Sajnos az első félidőben elaludtunk, és a Mórahalom ezt kihasználta. Gratulálunk a győzelméhez.
Csák Zoltán: – Úgy érzem, megérdemelten nyertünk. Ha a kontráknál, a végjátékban jobban figyelünk, akár nagyobb is lehetett volna a különbség.

További eredmények: Vecsés–Soroksár 2–2, Monor– Gyula 2–3, Dunaharaszti–Dabas 1–0, Kecskemét II.–Nagykőrös 0–2.

1. Dunaharaszti 23 12 8 3 35 – 24 44
2. Soroksár 23 12 7 4 35 – 19 43
3. Gyula 23 12 5 6 46 – 22 41
4. Monor 23 12 5 6 43 – 28 41
5. Tököl 23 12 5 6 37 – 25 41
6. Dabas 23 10 4 9 43 – 33 34
7. Mórahalom 23 10 4 9 38 – 32 34
8. Nagykőrös 23 8 8 7 37 – 38 32