2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

NB III: fekete Csongréd megyei hétvége

A KITE-Szeged előnyről kapott ki 2–1-re Csepelen, a nyolc hete veretlen HFC a hajrában csak szépíteni tudott Kecskeméten (2–1), így a hétvége egyetlen megyei NB III-as pontját az Újbuda ellen a hajrában egyenlítő, így 1–1-es döntetlent elérő Tisza Volán szerezte.
Csepel–KITE-Szeged 2–1 (1–1)
Labdarúgó NB III, Alföld csoport, 12. forduló. Csepel, 200 néző. Vezette: Mozsár.
Csepel: Héger – Németh, Sarnyai, Haraszkó, Bajzát – Vejmola, Miskovicz (Kaltenekker), Teplán (Sándor), Tőke (Bussy) – Barbai, Balogh. Edző: Nagy Zoltán.
KITE-Szeged: Belecan – Kazán, Keller, Laczkó (Nagy), Saulic (Kormányos) – Varga I., Gellér, Vágó A., Patarcic – Brinszky (Horváth P.) – Nomel. Edző: Major László.
Gólszerzők: Balogh, Barbai, ill. Nomel (11-esből).
Jók: Balogh, Héger, Sarnyai, ill. Nomel, Kazán, Saulic.

A dobogón álló csapatok csatáztak az NB III csepeli rangadóján. A meccsen a KITE-Szeged szerzett vezetést egy menetrendszerű, ezúttal tizenegyesből születő Nomel-góllal, ám a vendégek nem bírták megtartani előnyüket a szünetig, a korábbi magyar bajnok futballista, Balogh Zoltán közelről egyenlített. Sőt végül a pontszerzés sem sikerült, Barbai révén a listavezető hazaiak a meccs hajrájában megszerezték a győztes gólt is.
Major László: – 1–0 után óriási sanszot szalasztottunk el – ha előnnyel megyünk be az öltözőbe, akkor hozzuk a meccset. A szerencsésebb csapat nyert.

Tisza Volán–Újbuda 1–1 (0–0)
Labdarúgó NB III, Alföld csoport, 12. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Barta.
Tisza Volán: Dongó – Mészáros, Mórocz, Dargó, Grünvald – Boldizsár (Kazi), Vágó L. – Buzási (Kéri), Vastag (Frank), Végh – Beretka. Edző: Buchholcz Gábor.
Újbuda: Balogh – Budai (Suth), Székely, Laki, Kun – Lettrich, Horváth – Kovács (Pál), Kövesdi, Nagy – Pleszkán. Edző: Suskó Ferenc.
Gólszerzők: Végh, ill. Kövesdi.
Jók: Dongó, Vágó L., Végh, ill. Balogh, Kövesdi, Pleszkán.

a hétvége egyetlen megyei NB III-as pontját az Újbuda ellen a hajrában egyenlítő, így 1–1-es döntetlent elérő Tisza Volán szerezte. Fotó: Karnok Csaba
A hétvége egyetlen megyei NB III-as pontját az Újbuda ellen a hajrában egyenlítő, így 1–1-es döntetlent elérő Tisza Volán szerezte. Fotó: Karnok Csaba

Két vesztes mérkőzés után szerzett pontot a hétvégén a Tisza Volán: Buchholcz Gábor együttese a második helyen álló Újbuda ellen játszott 1–1-es döntetlent a Felső Tisza-parti stadionban. A mérkőzésen a vendégek szereztek vezetést Kövesdi révén, ám a szegediek nem adták fel a meccset, és a végén a saját maga által kiharcolt szabadrúgást váltotta gólra Végh Ariel 18 méterről, pontot mentve csapatának.

Buchholcz Gábor: – Összességében reális eredmény született. Az első félidőben még a gólvonalról sem tudtunk a kapuba találni, majd a második játékrészben hajtottunk, küzdöttünk, és a lelkesedésünk a végén gólt és pontot ért.

Kecskemét II.–HFC 2–1 (1–0)
Labdarúgó NB III, Alföld csoport, 12. forduló. Kecskemét, 200 néző. Vezette: Medovarszki.
Kecskemét II.: Tóth Z. – Nagy P., Urbán, Koncz, Farkas – Nagy V., Csurka (Kovács Á.), Hajnal (Pekár), Szabó T. – Kucsár (Hegedűs), Balog. Edző: Török László.
HFC: Kovács – Huszár, Sipos, Mucsi, Marton – Domonkos, Batik (Konc K.) – Varga M., Bognár (Török), Krasznics (Konc A.) – Bata. Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Csurka, Balog, ill. Varga M.
Jók: Tóth Z., Hegedűs, Hajnal, ill. Domonkos, Varga M., Huszár.

Kecskeméten szakadt meg a HFC nyolcmeccses veretlenségi sorozata (öt győzelem, három döntetlen). A Kandó-csapatnak ezúttal kimaradtak a helyzetei, így az egyik legjobbját, Rácz Dezsőt eltiltás miatt nélkülöző vásárhelyiek hiába dolgoztak ki több ziccert is az utolsó fél órában, szépítő góljukat csak a hosszabbításban tudta megszerezni Varga Máté. A hazaiaknál pályára lépett a szentesi Koncz Zsolt is.

Kandó Róbert: – Bátortalanok voltunk, nem hittük el, hogy lehet keresnivalónk, így hiába hajráztunk jól, a szerencse is elpártolt mellőlünk. A hosszabbításban, 2–1-es állásnál jogos büntetőtől fosztottak meg minket.

Szegedi TE: vereség Zalában

A férfi tekecsapat Szuperliga szuperrangadóján, a Zalaegerszeg–Szeged mérkőzésen elvesztette… Tovább olvasom