2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

NB III: gólzáporos algyői győzelem

Az NB III-as Csongrád megyei labdarúgócsapatok közül az Algyő Sarkadkeresztúron aratott gólzáporos sikert, míg a HFC hazai pályán sem bírt a Cegléddel.
Sarkadkeresztúr–Algyői SK 2–5 (1–1)
Sarkadkeresztúr, 300 néző. Vezette: Tóth S.
Sarkadkeresztúr: Cserháti D. – Molnár, Bányai, Bagi, Kovács – Bali, Erdei, Karakas (Szabó), Petruzsán (Mandrucz) – Bánya (Zsoldos), Csúz. Edző: Cserháti István.
Algyő SK: Dénes – Krisztin (Juhász), Varga F., Kothencz, Krucsó – Sümeghy, Varga N., Krajczár, Végh (Daróczi) – Retek (Lele), Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Bánya, Petruzsán (11-esből) ill. Krisztin, Kothencz (11-esből), Retek (2), Pálinkó.
Kiállítva: Cserháti D.

A 26. percben Krisztin szabadrúgásbombájával a vendégek szereztek vezetést (0–1), ezt egy szép és gyors akció végén a 32. percben Bánya egyenlítette ki, 1–1. A szünet után, a 66. perctől valóságos gólzápor áztatta a sarkadkeresztúri gyepet. Ekkor a Daróczival szemben elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt Kothencz értékesítette (1–2), két perc múlva – szintén 11-esből – Petruzsán révén egalizálta az állást a hazai együttes, 2–2. A 70. percben Pálinkó cselsorozatát követően Retek került gólhelyzetbe, aki a jobb felső sarokba bombázott, 2–3. A 75. percben Cserháti D. kézzel hárított a 16-oson kívül, megkapta második sárgáját, mehetett zuhanyozni. A meccs hajrája az Algyőé volt. A 85. percben a nagy kedvvel játszó Retek két csel után kilőtte a jobb alsó sarkot, 2–4. A végeredményt a 87. percben Pálinkó állította be, aki a Retekkel való kényszerítőzést követően 16 méterről vette be a jobb alsó sarkot, 2–5.

Lóczi István: – Örülök, hogy boldog születésnapot szereztünk csapatkapitányunknak, Kothencz Péternek, aki góllal ünnepelt.
Jók: Bánya, Molnár, Erdei, ill. Kothencz, Varga N., Retek, Sümeghy, Krajczár.

Hódmezővásárhelyi FC–Cegléd 0–0
Vásárhely, városi stadion, 300 néző. Vezette: Finta.
HFC: Bíró – Talmácsi (Rózsavölgyi), Sipos, Pécsek, Keller – Szűcs, Antal (Borbás), Nagy A., Gyenes – Rácz (Varga), Bernáth. Edző: Kolozsvári János.
Cegléd: Kiri – Fazekas, Hegdűs, Sápi – Cseh, Buckó, Kecskeméti, Farkas, Szabó T. – Magyar (Lendvai), Jankovics (Szokoli). Edző: Ványi Zsolt.

Az első játékrész első felében a hazaiak nem találták a játék ritmusát, jobbára a szervezetten és stílusosan focizó Cegléd akarata érvényesült. A félidő derekára magára talált a HFC, ez két ziccer formájában jelentkezett. A 29. percben Bernáth 11 méterről gurított mellé, majd 5 perc elteltével tűzijáték alakult ki a ceglédi kapu előtt, de a háló ezúttal is érintetlen maradt. A szünet után – a cseréknek köszönhetően – már a Vásárhely irányította a játékot. Igaz, csak egy helyzetet dolgoztak ki a házigazdák: a 70. percben Gyenes–Bernáth akció végén utóbbi lőtte a „bőrt" Kiribe. A döntetlen megfelel a játék képének.

Kolozsvári János: – A legnagyobb pozitívum, hogy nem kaptunk gólt.
Jók: Sipos, Pécsek, ill. Kiri, Hegedűs, Magyar.

További eredmények: Békéscsaba–Kiskunhalas 3–1, Monor– Túrkeve 0–2, Mezőtúr–Tápiógyörgye 1–3, Gyula–Szarvas 4–2, Dabas–Örkény 1–0.

15. Sarkadkeresztúr 3 0 0 3 3 – 11 0

A következő forduló párosítása, augusztus 31., 16.30: Cegléd–Sarkadkeresztúr; szeptember 3., 16.30: Algyői SK–Monor, Túrkeve–Békéscsaba, Kiskunhalas–Szarvas; szeptember 4., 16.30: Szolnoki Spartacus–Dabas, Örkény–Mezőtúr, Tápiógyörgye–HFC.

Aki mer, az ma vb-aranyat nyerhet

Az izgalmak fokozódnak. Két versenynapon vannak túl a kajakosok és a kenusok a zágrábi… Tovább olvasom