2017. 04. 28. péntek - Valéria 14°C | 23°C Még több cikk.

NB III: győzelemmel kezdett a KITE-Szeged

Keller Józseffel és Horváth Péterrel a pályán első meccsén győzelemmel mutatkozott be az NB III-ban a KITE-Szeged együttese, amely megyei riválisát, a HFC-t verte 2-0-ra.
KITE-Szeged-Hódmezővásárhely FC  2-0 (0-0)
NB III Alföld csoport, 2. forduló, Felső Tisza-parti stadion, 500 néző. Vezette: Wittmann.
KITE-Szeged: Belecan - KELLER J., Gellér, SRDAN (HORVÁTH P.), Balogh (Szucskó) - Czibere, Laczkó - Nagy, Varga, Brinszky - KOVACSICS (Keller Z.). Játékos-edző: Brinszky Arián.
HFC: Kovács - Török (Szűcs), Varga, Sipos, MUCSI, Rácz - Kökény,  - Batik (Juhász), BAKOS, Marton (Domonkos) - Bata. Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Brinszky, Varga I.

Az előzetes nyilatkozátban még azt mondta Brinszky Adrián, a KITE-Szeged játékos-edzője, hogy Keller József és Horváth Péter, a Ferencváros egykori labdarúgói még a keretben sem lesznek benne. Ehhez képest az ifjúsági Európa-bajnok Keller a kezdőben, míg az egykori gólkirály, Horváth a kispadon kapott szerepet. Az előmeccsen az FK 1899 Szeged a 91. percben Ács fejesgóljával mentett pontot a Csanytelek ellen (1-1).

Hazai helyzetekkel kezdődött a találkozó, igaz egyik próbálkozás sem talált kaput. A 10. percben kékbe borult az egykori Szeol-pálya, a szépszámú ultratábor kék füstbombája terítette be a lelátót. A 11. percben Varga István 18 méteres bombáját fogta biztos kézzel Kovács Krisztián. Ezután percekig nem forogtak veszélyben a kapuk, leginkább mezőnyjáték jellemezte a megyei rangadót. A fehér mezes Tisza-parti alakulatnál volt többet a labda, azonban a csúcson tartozkodó Kovacsics Károlyt nem tudták megjátszani a társak. A szegediek kapusa Zseljko Belecan a 27. percben találkozott először a labdával, egy megpattanó labda vánszorgott el hozzá.

Egy perc múlva maradt ki a legnagyobb hazai lehetőség, Varga István kapott remek labdát Baloghtól, azonban 14 méterről középre lőtt, így Kovács könnyedén védett. A 36. percben hatalmas HFC lehetőség maradt ki: Varga beadására Marton érkezett, azonban lövésébe Srdan belevetődött. Az ellentámadásnál Gellér távoli próbálkozás ment mellé. A 44. percben Mucsi került ígéretes helyzetbe, azonban lövése megpattant. Egy perc múlva Nagy András lépett ki a védők közül, azonban a labda átvétele után ziccerben elesett. A hajrára felélénkült a találkozó, ekkor a szépszámú közönség jól szórakozott.

Az 52. percben - fél perce állt be Horváth Péter - egy remek akció után megszerezte első bajnoki gólját a KITE-Szeged. Horváth, Kovacsics volt a labda útja, majd Brinszky kapta Horváthtól sarokkal a labdát, amit 18 méterről a kapu jobb oldalába csavart, 1-0.

Horváth villant a 60. percben, remekül lépett ki, emelése azonban a felső lécen csattant. Egy perc múlva már a vásárhelyi kapuban táncolt a labda, Horváth bal oldali beadását Varga István két méterről bólintotta a kapuba, 2-0.

A 70. percben újabb KITE-kapufa, Balogh találta telibe a bal oldali kapufát, kapásból bombázott rá. Hatalmas vendég helyzet maradt ki, Juhász öt méterről nem találta el kaput. A hajrára kemény lett a meccs, több durva belépő is jelezte, hogy itt bizony megyei rangadó zajlik.

A KITE-Szeged megérdemelten nyerte első meccsét az NB III Alföld-csoportjában, a második félidőben a rutinos játékosok villanásainak köszönhetően könnyedén tartotta otthon a három pontot a Vásárhely ellen.

További eredmények: Szarvas-Csepel 1-1, Jászberény-Kecskemét II. 5-1, Tököl-Jánoshida 5-1, Gyula-Dabas 2-2.
Vasárnap, 17 órakor: Szabadkígyós-Tisza Volán Szeged, Szolnoki MÁV-Szolnoki Spartacus.

• 3. Írástudatlan 2010. augusztus 22. 17:21
    „Teljes gőzzel tart a kiesés felé a HFC. Úgy látszik már csak pofozógépek lesznek az NB-III.ban. De hát elég is nekünk egy megye egyes és egy megye kettes csapat. Úgy látszik hogy már a labdarugás is a végét járja. Nem is kellene ide semmilyen labdarugás sem főleg ilyen alacsony szintű nem. Inkább lenne egy OB-I.-es vízilabdacsapatunk vagy egy NB-I.-es kosárcsapatunk. De ahogy elnézem a sport terén is halott ez a város.”
  • 2. focibarát 2010. augusztus 22. 08:14
    „Nagyszerű volt,köszönjük mindenkinek,a DM.-nek a korrekt tudósítást !

HAJRÁ SZEGED”
  • 1. ultra 2010. augusztus 21. 23:46
    „Szép volt Szeged!
    Sok néző, sok szurkoló, profin megszervezve minden, szép belépőjegy, szórólap, és győzelem!

HAJRÁ !”

Női vízilabda: kijutott a vb-re a válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 11–4-re nyert a házigazda új-zélandi csapat ellen a… Tovább olvasom