2017. 08. 24. csütörtök - Bertalan 12°C | 27°C Még több cikk.

NB III: HFC-s bravúrgyőzelem

A labdarúgó NB III Alföld csoport 11. fordulójában a Csongrád megyei csapatok közül csak a HFC nyert, a Tisza Volán SC és a Makó kínos vereséget szenvedett.
HFC–Gyula 2–1 (0–0)
Hódmezővásárhely, 300 néző. Vezette: Pákolicz.
HFC: Kovács K. – Huszár, Antal, Juhász, Marton – Varga M. (Major), Sipos, Bartyik, Potloka – Kökény (Piti), Domonkos (Krasznics). Edző: Szűcs Róbert.
Gyula: Harman – Dócza, Vincze, Wéber, Valentényi – Zelenyánszki, Bálint, Kovács T., Nagy G. – Kanyó (Rostás), Okos . Edző: Fodor Sándor.
Gólszerzők: Domonkos (11-esből), Krasznics, ill. Nagy G. (11-esből).
A mérkőzés elején a Gyula igazolta jó hírét, mezőnyfölényben futballozott. A fordulás után nem sokkal véleményes büntetővel vezetést szerzett a Gyula, de negyedóra múlva hasonló szituációból egyenlített a Vásárhely. A hazaiak vérszemet kaptak, főleg pontrúgásokból veszélyeztetettek. Egy ilyenből a mindössze egy perce pályán lévő Krasznics fejjel a 90. percben megszerezte a bravúrt jelentő győztes találatot.
Szűcs Róbert: – A sikerünk a szív diadala volt. Amit korábban a sors elvett tőlünk, azt most visszaadta.
Jók: mindenki, ill. Valentényi, Okos, Nagy G.

Makó–Szolnok II. 1–2 (1–2)
Makó, 300 néző. Vezette: Wengerter.
Makó: Halász K. – Rakonczai, Pataki, Krucsó, Horváth G. – Bánóczki (Retek), Szalai, Béres (Nagy N.), Bakos T. (Czebe), Tóth A. – Bány. Játékos-edző: Bány Tamás.
Szolnok II.: Modla – Németh T., Szakács, Bálint, Markót – Háda (Baté), Rácz, Szecsei, Rézműves (Tóth N.) – Blaskovits (Kis B.), Kalmár. Edző: Horváth Csaba.
Gólszerzők: Bány, ill. Háda, Szecsei.
A 8. percben a vendégek jutottak előnyhöz, ezt még Bány 20 méteres bombájával kiegyenlítette, majd egy újabb hazai figyelmetlenségért a 15. percben túl nagy árat fizetett a Makó, amelytől már sokadszorra pártolt el a szerencse. A 92. percben Szalai ajtó-ablak helyzetből a felső lécet találta telibe. Újabb vereségével a 15. helyre csúszott vissza a Makó...
Bány Tamás: – Óriási csalódás az eredmény.
Jók: senki, ill. Modla, Kalmár.

Tisza Volán SC–Monor 2–5 (1–1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Benyovszki.
Tisza Volán SC: Czirják – Pénzváltó (Veréb), Vida, Grünvald, Fülöp (László) – Kormányos, Dargó, Mucsi, Beretka – Faragó, Rácz. Edző: Buchholcz Gábor.
Monor: Mezei – Leinweber, Gálosi, Szabó, Élő – Petric, Csőke, Erős – Bán (Baranyi), Lengyel (Benke), Gaál (Csikós). Edző: Baranyi György.
Gólszerzők: Faragó B., Mucsi, ill. Lengyel R. (3), Bán, Benke.
A hazaiak képtelenek voltak mit kezdeni a vendégek hatékony kontráival, a Pest megyeiek rutinos, az élvonalban is sokáig vitézkedett két meghatározó játékosával, Erőssel és Lengyellel.
Buchholcz Gábor: – Gratulálok a Monornak a győzelemhez. A vendégek tökéletesre fejlesztették kontrajátékukat, mind az öt góljukat így szerezték.
Jók: senki, ill. Erős, Lengyel, Bán.

További eredmények: Üllő–Dabas 2–2, Csepel–Pilisvörösvár 1–1, Tököl–Szarvas 2–3, Tápiószecső–Dunaharaszti 4–1, Kecskemét II.–Jánoshida 4–1.

• 1. imre57 2011. október 31. 09:39
    „Legalább jövőre a Megye I-be nem kell messzire utazni a Makónak.Ilyen játékos állománnyal nagy bátorság nekivágni az NB 3-nak.”

Megye II: nem tágít a Székkutas

A labdarúgó megyei II. osztályban 12. mérkőzésén megszerezte 11. győzelmét az éllovas Székkutas, így… Tovább olvasom