2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

NB III: idegenbeli győzelmek, Sipos négy ˝tizi˝, egy gól

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában a KITE-Szeged és a HFC is idegenben nyert, a Tisza Volán szabadnapos volt.
Szabadkígyós–KITE-Szeged 0–1 (0–0)
Szabadkígyós, 150 néző.
Szabadkígyós: VARRÓ – Bagi, Gurbán, Mogyoróssy, Hrabovszky, Knyihár, Bagó, Mátó, PITI, Gazsó, Dani. Edző: Turcsek Zoltán.
KITE-Szeged: Belecan – VARGA I., Saulic, BATIK, Gellér, Elvis (Kulacsik), Laczkó, Brinszky, GAHWAGI, Bernáth, Pálinkó (ifj. Major). Edző: Major László.
Gólszerző: Bernáth.
Kiállítva: Knyihár (88.).

Kevesen számítottak rá, de alaposan megnehezítette az esélyesebb vendégek dolgát a kieső zónában tanyázó hazai alakulat, amely harcosan, hatalmas lelkesedéssel vetette magát a küzdelembe. A KITE-Szeged azonban az első félidőben is uralta a játékot – Varró kapus szinte az egész meccsen foglalkoztatva volt –, és a második játékrész elején, az 52. percben megszerezte a vezetést. Gahwagi lövését még bravúrral hárította Varró, ám a felpörgő labdát Bernáth közelről a kapuba bólintotta. A hajrában Gellér a sajátjaira hozott szívbajt – szerencsétlen mozdulattal a kapufára lőtt –, majd Knyihár megkapta második sárgáját, így a pirosat is.
Major László: – Harcos ellenféllel szemben megérdemelt győzelmet arattunk.

Szolnoki Spartacus–HFC 0–3 (0–1)
Szolnok, 100 néző.
Szolnoki S.: Szabó – Lécz, Varga, Boda, Szabó A. (Ladányi) – Szabó T., Szoboszlai, Horváth Cs., Hadad (Kun) – Mile, Ruskó (Hegedűs). Játékos-edző: Horváth Csaba.
HFC: KOVÁCS K. – Huszár (Konc K.), Sipos Z., Kavarics, Marton – Kökény (Konc A.), DOMONKOS – Juhász, RÁCZ, KRASZNICS – Bata (Sós). Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Krasznics, Rácz, Sipos Z. (11-esből).
Kiállítva: Varga, ill. Kavarics.

A rendkívül masszív hazai alakulat ellen a HFC számára a 23. perc hozta meg a pozitív fordulatot: Varga hálóba tartó labdába ütött bele kézzel, a bíró kiállította, a vendégek pedig 11-est kaptak, amelyet ugyan Sipos Z. elhibázott, szerencséjére Krasznics jól érkezett. A HFC az első félidőben több góllal is vezethetett volna, ehelyett a második félidő elején eldöntötte a meccset. Előbb rajzolt kontrából növelte az előnyét, majd 11-esből, de milyenből! Krasznicsot a 16-oson belül elütötte a kapus, a büntetőt Sipos Z. háromszor végezte el, mindháromszor jól, ám a bíró különböző okok miatt kétszer újrarúgatta vele. A hajrában elszabadultak az indulatok, ennek köszönhető a provokáló hazaiaknak „felülő" Kavarics pirosa is.
Kandó Róbert: – Nagyon gyenge játékvezetés mellett magabiztosan gyűjtöttük be a három pontot.

További eredmények: Kecskemét II.–Tököl 1–1, Csepel–Dabas 1–0, Szarvas–Újbuda 1–3, Jánoshida–Szolnok II. 0–2, Jászberény–Gyula 0–3 (mérkőzés nélkül). Szabadnapos: Tisza Volán.

14. Jánoshida* 22 4 0 18 27 – 72 10

A Jánoshidától két pont levonva, a Jászberény visszalépett.

NB II: makói döntetlen a retro jegyében

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 24. fordulójában a Makó FC a Vecsés ellen lemásolta a legutóbbi, Békéscsabával szembeni hazai meccset. Tovább olvasom