2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 1°C | 11°C Még több cikk.

NB III: kapkodtak, de nyertek

A labdarúgó NB III Alföld csoportjában csak a HFC játszott a megyeiek közül. A vásárhelyiek az utolsó percben szerzett góllal verték a Szarvast.
HFC–Szarvas 2–1 (1–1)
Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Gyertyás.
HFC: Bíró – Mészáros, Sipos, Pécsek, Keller – Varga M., Nagy A., Antal, Marton (Rácz, Katona) – Gyenes – Bernáth. Edző: Kolozsvári János.
Szarvas: Balatoni – Terhes, Darida N., Kiszel (Darida Zs.), Kugyela – Kiss M., Klimaj, Bogdán, Mátyus (Zahorecz) – Somogyi, Csellár. Edző: Paulik János.
Gólszerzők: Nagy A., Antal, ill. Klimaj.

Nagy nehézségek árán, de megérdemelten győzte le utolsó előtti helyezett ellenfelét a HFC. A hazai gárda a 16. percben szerzett vezetést – ekkor Varga Máté beadása után a labda a védőkről Nagy A. elé pattant, aki tíz méterről a felső léc segítségével juttatta a játékszert a kapuba –, ám ha Marton bátrabb, és nem akar a hazai gólzsáknak, Bernáthnak passzolni, akkor mindez a 11. percben megvalósulhatott volna. A folytatásban is a HFC dominált, Marton lövését a felső sarokból ütötte ki Balatoni, majd Varga lövése a frelső lécen csattant. Teljesen váratlan volt így a Szarvas egyenlítése egy védelmi hiba után, 1–1.

A második félidőben mindent megtett a győztes találatért a Vásárhely, de sok volt a kapkodás és a passzhiba. Egészen a 91. percig Balatonival az élen kiválóan állta a rohamokat a vendéggárda. Ugyan két ízben Bíró kapus avatkozott közbe – egyszer lábbal mentett a támadó elől, majd az ellenfelet eltalálva Pécseknek kellett góltól megmentenie a gárdáját –, ám a hazaiak számos helyzetet dolgoztak ki és rontottak el. Aztán a hosszabbításban Gyenes beívelését Antal nyolc méterről csúsztatta a hálóba, 2–1.
Kolozsvári János: – A mai meccsen csak az eredménnyel vagyok elégedett.

Jók: Nagy A., Pécsek, Keller, ill. Balatoni, Kugyela, Darida N.
További eredmények: Monor–Gyula 1–0, Sarkadkeresztúr–Békéscsaba 0–1, Mezőtúr–Kiskunhalas 1–0, Dabas–Túrkeve 0–1, Szolnoki S.–Cegléd 0–0, Örkény–Tápiógyörgye 2–1, szabadnapos: Algyő.

Kazincbarcikán a Makó FC

Az NB II-ben ebben az évben ma lép utoljára pályára idegenben a Makó FC labdarúgócsapata. A… Tovább olvasom