2017. 03. 30. csütörtök - Zalán 8°C | 18°C Még több cikk.

NB III: két megyei csapat örülhetett

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának 19. fordulójában a Makó idegenben, a HFC pedig hazai pályán nyert, miközben a Tisza Volán Tápiószecsőn kikapott.
Tápiószecső–Tisza Volán 3–1 (1–0)
Tápiószecső, 200 néző. Vezette: Barta T.
Tápiószecső: Stammel – Szilágyi Sz., Bátori, Majzik, Nagy T. – Králik (Almáshegyi), Mohácsi, Balaskó, Komonyi – Grezsák (Heinrich), Németh Gy. (Lévai). Vezetőedző: Rácz Róbert.
Szeged: Dongó – Pénzváltó (Buzási), Vida, Farkas, Grünvald, Kormányos, Szilágyi N., Annus, Mucsi, Beretka, Faragó. Vezetőedző: Buchholcz Gábor.
Gólszerzők: Grezsák Zs. (2), Németh Gy., ill. Faragó B.

A hatalmas szél igencsak próbára tette a két csapat játékosait. Akadt olyan hazai kirúgás, amely a Volán kapuja mögötti labdafogó háló fölött pattant át... A hazaiak remekül kihasználták a rutinjukat, mindkét játékrész elején, előbb a 8., majd az 52. percben találtak be, és hiába szerezte meg Faragó Bence menetrend szerinti gólját, a Volán lelkesedése ezúttal nem ért pontot.

Buchholcz Gábor: – Csapatom az orkánerejű szélben mindent megtett a győzelemért, de a két félidő elején bekapott egy-egy gól eldöntötte a találkozót.
Jók: Grezsák Zs., Németh Gy., Balaskó, Stammel, ill. Faragó B.

Juhász II. Sándor (jobbra) és a HFC újabb meccset nyert meg. Fotó: Karnok Csaba
Juhász I. Sándor (jobbra) és a HFC újabb meccset nyert meg.
Fotó: Karnok Csaba

HFC–Jánoshida 2–0 (1–0)

Hódmezővásárhely, 200 néző. Vezette: Viczián.
HFC: Kovács K. – Boros, Antal, Rácz L., Marton B. – Sipos, Varga M. – Juhász, Varga I. (Bakos Á.), Domonkos (Lékó R.) – Kökény (Molnár Zs.). Edző: Szűcs Róbert.
Jánoshida: Schmidt G. – Bata, Varga T., Nagy G., Lukácsi – Lajkovics, Hetrovicz – Mardula (Tóth M.), Lengyel I. (Háfra), Zrupkó – Cseh (Eszes). Edző: Misovics Sándor.
Gólszerzők: Boros, Antal.

Nagyon sok helyzetet dolgozott ki a HFC ezen a találkozón, volt, amikor a vendégek a gólvonalról vágták ki a labdát, ám szerencsére kettő azért beakadt. Az első egy hatalmas találat volt, amelyet a jobb oldali védő, Boros szerzett a 43. percben, míg a második az egyik belső védő, Antal Krisztián nevéhez fűződik, aki Varga M. beadása után érkezett a hosszú kapufánál a 69. percben. A hazai csapatban jó játékkal mutatkozott be a fiatal Rácz László, aki ebben a hónapban lesz még csak 17 éves.

Szűcs Róbert: – Magabiztos győzelmet arattunk, a helyzetek alapján több is lehetett volna.
Jók: Juhász, Rácz L., Boros, Sipos, Marton, Antal, ill. Cseh, Schmidt G.

Üllő–Makó 0–2 (0–1)
Üllő, 50 néző. Vezette: Takács T.
Üllő: Szűcs L. – Hamza, Várkonyi, Minárik, Csáki – Poncok, Gál – Inotai, Hegybányai (Roik), Simon Á. (Kiss J.) – Balázs (Borbély). Edző: Peller Gábor.
Makó: Halász (Czirbus) – Rakonczai, Gellér, Szakács, Krucsó – Puskás Cs. – Retek (Horváth K.), Magyar Gy., Bánóczki (Tóth A.) – Schreiber, Kazi. Edző: Bány Tamás.
Gólszerzők: Magyar Gy., Gellér.

Folytatta menetelését a Makó. A télen alaposan megerősödött csapat a hazai apró botlás, a Tápiószecső elleni iksz után a dobogó közeli Üllő otthonában tudott nyerni. Előbb a 65. percben a Schreiber buktatásáért megítélt 11-est értékesítette Magyar Gy. – aki korábban a kapufát is eltalálta –, majd nem sokkal ezután, a 68. percben Gellér szerezte meg első Maros-parti találatát. A makóiak kapusa, Halász Krisztián még 0–0-nál megsérült, egy ütközésnél eltalálták a bordáját, helyette Czirbus Gábor állt be. A Makó ezzel négy meccsen már több pontot – tízet – gyűjtött, mint egész ősszel.

Bány Tamás: – Nagy küzdelemben megérdemelt győzelmet arattunk.
Jók: Csáki, ill. Magyar Gy., Puskás Cs., Gellér.

További eredmények: Kecskemét II.–Csepel 0–0, Dunaharaszti–Szolnok II. 1–0, Szarvas–Monor 1–1, Tököl– Gyula 0–0, Dabas–Pilisvörösvár 3–0 (játék nélkül).

Heti program. A 20. fordulóban szombaton 16.30-tól a Tisza Volán SC az Üllőt fogadja, a Makó a Kecskemét II.-t látja vendégül, míg a HFC Csepelre látogat.

Megye II.: gólzáporos forduló

A labdarúgó megyei II. osztály hétvégi fordulójában 37 gól esett, ebből 11-et Újszentivánon láthattak a nézők. Tovább olvasom