2017. 08. 23. szerda - Bence 15°C | 25°C Még több cikk.

NB III: kikapott a Volán az éllovas Tököltől

A labdarúgó NB III Alföld csoport 22. fordulójában a HFC idegenben gázolt át a Szarvason, viszont a Tisza Volán SC hazai pályán egygólos vereséget szenvedett a listavezető Tököltől. A Jászberény visszalépésével a KITE-Szeged játék nélkül gazdagodott három ponttal.
Tisza Volán SC–Tököl 1–2 (1–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Kőrösi.
Tisza Volán:
Czirják – Mészáros (Kéri), Boldizsár, Szabó A., Grünvald – Szilágyi N., Mórocz – Buzási, Beretka (Bursac), Végh – Bozsovics. Edző: Buchholcz Gábor.
Tököl:
Balázs – Farkas N., Polgár, Agócs (Telegdi), Váradi – Riedl, Sipos – Palásti, Szirtesi, Kosuth (Plausin) – Kerekes (Kóbor). Edző: Nagy László.
Gólszerzők: Boldizsár, ill. Kóbor (2).

Joggal lehetnek bosszúsak a Tisza Volán SC szurkolói, mert a bajnokaspiráns ellen Móroczék győzelmi esélyt szalasztottak el. Az első félidőt látva a csapatokat nem ismerő azt gondolhatta volna, hogy a szegediek a listavezetők, a tököliek pedig a középmezőnybe tartozók. A hazaiak a játék minden elemében felülmúlták a vendégeket, Boldizsár gólja után is sorra alakították ki a helyzeteket, kis szerencsével már az első játékrészben eldönthették volna a találkozót.

A szünet után viszont hatalmasat változott a játék képe. A jól sikerült cseréknek köszönhetően a Tököl nekiesett a Volánnak, a levegőben lógott az egyenlítés. Ez a 65. percben be is következett, és bár utána Szilágyiék kapujukhoz szögezték a riválist, de ezen a napon Fortuna nem szorította a kezüket. A meccs hajrájában aztán a „mély ütés" is megérkezett, a Tököl egy pontrúgás utáni szituációból betalálva három ponttal gazdagabban távozott Szegedről.

Buchholcz Gábor: – Csapatom szeszélyes volt, mint az áprilisi időjárás. Az első félidőben a szezon legjobb játékával rukkoltunk ki, a másodikban pedig a leggyengébbel elherdáltuk az előnyünket.

Jók: Balázs, Váradi, Kóbor, ill. Szilágyi.

Hiába igyekezett, Mórocz Zsoltot (3) és a Tisza Volánt többször is megelőzte a Tököl. Fotó: Schmidt Andrea

Szarvas–HFC 1–5 (0–1)
Szarvas, 200 néző. Vezette: Rácz B.
Szarvas: Valastyán, László, Závoda (Kiszel), Klimaj, Erdősi – Csellár, Bakró, Demcsák (Truczka), Pákozdi – Somogyi, Bány. Edző: Somogyi János.
HFC: Kovács K. – Huszár, Sipos, Kavarics, Marton – Domonkos (Antal K.), Kökény – Varga M., Rácz D. (Juhász), Krasznics (Sós) – Bata. Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Csellár, ill. Bata (2), Sós, Marton (2).

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, jobbára a két 16-os között viaskodtak a felek, a kapuk nem kerültek veszélybe. Egészen a 27. percig volt ez így, akkor a vásárhelyiek kihasználták a hazai védelem megingását. A bekapott gól felpaprikázta a szarvasiakat, a játék többnyire a HFC térfelére korlátozódott, de helyzetet nem tudtak kialakítani Bányék. A szünet utáni második percben ismét Bata révén ült a vendégek kontrája, és bár utána szépítettek a Békés megyeiek, a 16 éves Sós beállása után egy perccel szerzett találatát követően a házigazda teljesen szétesett. Azt csináltak a vásárhelyiek, amit akartak, zsinórban dolgozták ki a helyzeteket, a számtalan ziccerükből újabb két gólt szerezve végül kiütéses vereséget mértek a Szarvasra.

Kandó Róbert: – Teljesen megérdemelten nyertünk. Mind helyzetkihasználásban, mind játékban bőven felülmúltuk a Szarvast.

További eredmények: Jánoshida–Újbuda 0–3, Szolnoki Spartacus–Dabas 2–2, Csepel–Kecskemét II. 5–1, Gyula–Szolnok II. 1–0.

14. Jánoshida* 20 3 0 17 25 – 69 7

A Jánoshidától két pont levonva, a Jászberény törölve.

Megye I.: döntetlen Mindszenten

A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában a mindszenti rangadó a hazaiak és a Csongrád-Turbó között döntetlennel végződött. Tovább olvasom