2017. 11. 19. vasárnap - Erzsébet 0°C | 8°C Még több cikk.

NB III: lenullázta a Volán a Makót

A labdarúgó NB III Alföld csoport 8. fordulójának Csongrád megyei derbijén a Makó nagy verést kapott Szegeden a Tisza Volántól. A hazaiak a meccs első órájában egyszer sem találtak be a Maros-partiak kapujába, az utolsó fél órában viszont ötször mattolták Halász kapust. A HFC közel állt a pontszerzéshez a Dunaharaszti otthonában, nem rajta múlt, hogy elmaradt a bravúr.
Tisza Volán SC–Makó 5–0 (0–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Kőrösi.
Tisza Volán SC: Szabó – Buzási, Dargó, Vida, Grünvald – Szilágyi (Csányi), Kéri (Kormányos), Mucsi, Beretka (Fülöp) – Faragó, Rácz. Edző: Buchholcz Gábor.
Makó: Halász K. – Retek (Halász J.), Pataki, Krucsó – Rakonczai, Horváth G. – Czibere A., Szalai, Schreiber, Bánóczki (Tóth) – Kószó (Bakos). Edző: Bány Tamás.
Gólszerzők: Kéri, Faragó (2), Beretka, Szilágyi.

Az első hatvan percben nem élvezhettek jó meccset a nézők. Gyűrték, gyömöszölték becsülettel egymást a felek, mindenféle eredmény nélkül. Mind a Tisza Volán SC, mind pedig a vendég Makó fegyelmezetten futballozott, ez meg is hozta az eredményt a védekezésben, ellenben olyat, hogy veszélyes támadójáték, nem láthatott a közönség. Ez így zajlott egészen a 62. percig. Ekkor a makóiak rutinos játékosa, Retek „forintos labdával" hozta helyzetbe a volános Kérit, aki ugyan előbb jól meglepődött, majd miután magához tért a meglepetéstől, könyörtelenül élt az ölébe hullott lehetőséggel. A bekapott góltól a zöldek teljesen összezuhantak, a kék-feketék ellenben megszabadultak gátjaiktól, és egészen parádés félórát produkálva sokáig emlékezetes, kiadós verést mértek Krucsóékra. A vendégeknek különösen fájó lehetett, hogy kapujukat kétszer is bevette az a Faragó Bence, aki az előző idényben még náluk futballozott. Az egyre magabiztosabban játszó Tisza Volán SC már ötödik, míg a Makó egyre lejjebb csúszik, a 12. a tabellán.
Buchholcz Gábor: – Kimagasló egyéni teljesítmények röpítették a csapatot a nagy különbségű győzelem felé.
Bány Tamás: – Hatvan percig azt csináltuk, amit kellett, aztán érthetetlen módon csődöt mondtunk.

Jók: mindenki, Kéri (a mezőny legjobbja), ill. Rakonczai, Szalai.

A Volán negyedik gólját a Makó ellenSzilágyi Norbert (8) szerezte.  Fotó: Schmidt Andrea
A Volán negyedik gólját a Makó ellen Szilágyi Norbert (8) szerezte.

Dunaharaszti–HFC 2–1 (0–0)
Dunaharaszti, 150 néző. Vezette: Takács T.
Dunaharaszti: Szappanos – Lázár, Rétsági, Ughy, Dallos – Mészáros D., Kovács M., Wágner (Kovacsik), Dabasi (Riba) – Szemán, Patkó. Edző: Króner Péter.
HFC: Kovács K. – Huszár (Domonkos), Antal K., Bárkányi, Marton – Sipos, Potloka (Kökény) – Varga M., Bartyik, Juhász S. – Piti (Major). Edző: Szűcs Róbert.
Gólszerzők: Kovacsik, Mészáros, ill. Bárkányi.

Az esélytelenek nyugalmával pályára lépő vásárhelyiek az első játékrészben teljesen egyenrangú ellenfelei voltak a feljutásra pályázó hazaiaknak. Kiegyensúlyozott volt a mérkőzés, a hódmezővásárhelyieknek azon túl, hogy kiválóan védekeztek, a támadásokra is maradt energiájuk, két kontrával, valamint egy veszélyes átlövéssel jelezték, nem mondtak le a bravúr megszerzéséről.

A fordulást követően is szervezetten futballozott a HFC, a házigazdák nem tudtak a vendégek védelme mögé kerülni. Aztán a 65. percben váratlanul, a semmiből szerzett vezetést a Dunaharaszti, de mindössze négy minutumig örülhetett, Bárkányi fejese elvette a hazaiak jó kedvét. Újra nyílt lett a találkozó, amely a 84. percben eldőlni látszott. Csakhogy hiába vezetett megint a Pest megyei gárda, a 88.-ban Bárkányi megint egyenlített. Már ölelgették egymást a vendégek, amikor a játékvezető jelezte, hogy les miatt nem adta meg a teljesen szabályos találatot. Rossz döntés volt, az amúgy is nehéz helyzetben lévő HFC-nek ez egy pontjába került.
Szűcs Róbert: – Kilencven percen keresztül küzdöttünk, hajtottunk, de mivel ellenfelünk nem várt segítséget kapott, sokra nem mentünk vele. Nem érdemeltünk vereséget.

További eredmények: Monor–Kecskemét II. 2–1, Jánoshida–Tököl 1–1, Pilisvörösvár–Tápiószecső 0–1, Gyula–Csepel 0–0, Dabas–Szarvas 4–0, Szolnok II.–Üllő 0–0.

Szegedi TE: aranyásók Dél-Tirolban

Fantasztikus sikert ért el a Szegedi TE férfi tekecsapata: története első Európa-kupa-aranyérmét szerezte meg az olaszországi Bolzanóban. Tovább olvasom