2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

NB III: már második a KITE-Szeged

A labdarúgó NB III Alföld csoport 9. fordulójában százszázalékos teljesítményt nyújtottak a Csongrád megyeiek: a KITE-Szeged a Szabadkígyóst, a HFC pedig a Szolnoki Spartacust verte két gól különbséggel. A Tisza Volán SC szabadnapos volt.
KITE-Szeged–Szabadkígyós 3–1 (1–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Wittmann.

KITE-Szeged: Belecan – Laczkó J., Kazán, Keller J., Czibere – Nagy A. (Varga I.), Kormányos (Patarcic), Brinszky, Vágó A. – Horváth P. (Balogh), Nomel. Edző: Major László.

Szabadkígyós: Sztankó – Murvai, Bánfi, Mogyoróssy, Vandlik – Rattai, Szabó (Tóth), Berczi (Apáti), Knyihár (Jakab) – Mátó, Gazsó. Edző: Silviu Ion Iorgulescu.
Gólszerzők: Nomel (2), Vágó A., ill. Mátó.

Szakadó esőben, tartalékos összeállításban (Saulic és Gellér el volt tiltva, de Balogh és Varga sem lehetett ott a kezdőben) vette fel a küzdelmet az esélyesebb KITE-Szeged az újonc Békés megyei gárda ellen. A vendégek rögtön a kezdést követően megszállták saját 16-osuk előterét, a szegediek két támadóját, Horváthot és Nomelt pedig követő emberfogással mindenhová elkísérték. A pozíciós játék nem nagyon ízlett a házigazdáknak, csak ritkán tudtak helyzetet kialakítani. Egész meccs alatt négy gólszerzési lehetőséget dolgoztak ki Nomelék, dicséretükre váljon, ebből hármat értékesítettek. A kötelező győzelmek a legnehezebbek, ezt most saját bőrükön tapasztalták meg a hazaiak.

Major László: – Nagyon örülök a győzelemnek, de el kell ismerni, a játékunkon lehet és kell is javítanunk. Amiatt is, mert a nehezebb ellenfelekkel majd ezt követően csapunk össze, és ezt a nagyon kedvező pozíciónkat meg szeretnénk tartani.

Jók: Kazán, Vágó A., Nomel, ill. Vandlik.

A gólfelelős Nomel akrobatikus mozdulata is kellett a KITE-Szeged győzelméhez.  Fotó: Karnok Csaba
A gólfelelős Nomel akrobatikus mozdulata is kellett a KITE-Szeged győzelméhez.
Fotó: Karnok Csaba

HFC–Szolnoki Spartacus 2–0 (1–0)
Hódmezővásárhely, 100 néző. Vezette: Pákolicz.

HFC:
Kovács K. – Török Á., Sipos, Huszár, Mucsi – Kökény (Konc K.), Batik – Krasznics (Sós B.), Rácz D., Domonkos (Juhász S.) – Bata Cs. Megbízott edző: Apró Attila.

Szolnoki Spartacus: Szabó M. – Lécz, Boda, Rónyai, Szabó D. – Szabó T., Szoboszlai, Horváth Cs., Ulviczki – Ruskó, Hychem. Játékos-edző: Horváth Csaba.

Gólszerzők: Kökény, Bata Cs.

A HFC baljós előjelekkel készült az évek óta mumusnak számító Szolnoki Spartacus elleni találkozóra, hiszen a sérült Antal és Szűcs mellett a hétközi, jászberényi mérkőzésen kiállított Varga és Marton sem állt az egy mérkőzésről a kispadtól eltiltott Kandó Róbert edző rendelkezésére. A baj nem jár egyedül, a vásárhelyiek a meccs reggelén kapták a sokkoló hírt a csapat védője, Bakos Ádám édesapjának haláláról.

Sokáig egyik kapu sem forgott veszélyben, az első bravúrt Kovács mutatta be, Ruskó lövését hárítva. A félidő hajrájában felbátorodtak a vendégek, Hychem két alkalommal is ígéretes helyzetben tévesztett célt. A félidő hosszabbítása meghozta a hazai vezetést, Krasznics szögletét a remekül érkező Kökény bombafejessel küldte a léc alá, 1–0. Szünet után a szolnokiak megpróbáltak egyenlíteni, a legnagyobb helyzetet Szabó hagyta ki, aki közelről mellé fejelt. A folytatásban a hazaiak előtt is adódtak lehetőségek, előbb Bata átadását Batik óriási helyzetben a kapusba lőtte, majd a 86. percben Rácz átadását a vendégek kapusa röviden mentette, és az érkező Bata 20 méterről az üres kapuba lőtt, 2–0.

A jobb helyzetkihasználásának köszönhetően nyert a vásárhelyi együttes, amely az első három fordulóban elszenvedett vereségeket követően immár hatodik hete őrzi veretlenségét.

Kandó Róbert: – Sikerünket Bakos Ádám és családja fájdalmának enyhítésére, elhunyt édesapja emlékére ajánljuk fel.

Jók: Sipos, Huszár, Mucsi, Kökény, ill. Horváth Cs., Szoboszlai.

További eredmények: Újbuda–Szarvas 5–2, Tököl–Kecskemét II. 1–0, Gyula–Jászberény 2–2, Szolnok II.–Jánoshida 1–0, Dabas–Csepel 0–0.

Megye I.: tápéi bravúr Kisteleken

Meglepetésre a gólerős Kistelek hazai pályán 3–2-s vereséget szenvedett a tabella második… Tovább olvasom