2017. 02. 25. szombat - Géza -2°C | 8°C Még több cikk.

NB III: megint fordított a Tisza Volán

Csongrád megye - A labdarúgó NB III Alföld csoportjában idegenben a Makó és a Tisza Volán nyert, a HFC pedig kikapott.
Monor–Tisza Volán 2–3 (1–0)

Monor, 200 néző. Vezette: Wengertner.

Monor: Tóth Sz. – Szabó Sz. (Leinweber), Kinder, Kajli, Vékei – Gaál, Csőke, Benke, Magyar (Dencz) – Kovács H., Csikós (Seyedali). Vezetőedző: Gubucz László.

Szeged: Dongó – Kormányos, Pénzváltó (Vida), Farkas M., Buzási – Kéri, Szilágyi, Vágó – Beretka, Faragó (Bozsovics), Mucsi (Grünvald). Edző: Buchholcz Gábor.

Gólszerzők: Gaál M., Benke B., ill. Buzási P., Beretka P., Faragó B.

Két különböző Tisza Volán játszott Monoron. Az első félidőben sehogyan sem sikerült betalálni a kapuba, miközben a hazaiak a szünet előtti hajrában egy teljesen ártalmatlan szituációban megszerezték a vezetést. A pihenő után aztán a szerkezetváltásnak köszönhetően tíz perc elég volt ahhoz, hogy a szegediek fordítsanak, sorrendben Buzási, Beretka, majd a gólfelelős, Faragó Bence – aki immár 19 találatnál jár, és ezzel magabiztosan vezeti az Alföld csoport listáját – is eredményes volt, innentől kezdve igazolódott a papírforma, a Tisza Volán pedig sorrendben öt mérkőzés óta veretlen.

Buchholcz Gábor: – Az első félidőt én rontottam el, a második felvonást és így a meccset is a csapat nyerte meg.

Jók: Kajli, Csőke, ill. Buzási, Beretka, Kéri, Faragó B.

Szolnok II.–Makó 0–2 (0–1)

Szolnok, 100 néző. Vezette: Kiss L.

Szolnok II.: Szabó M. – Németh T., Bálint, Rácz (Rézműves), Markót (Tímár) – Ladányi, Szecsei – Blaskovits (Kalóz), Zsolnai, Kalmár – Benedek. Edző: Horváth Csaba.

Makó: Czirbus – Rakonczai, Szakács, Czibere, Gellér – Puskás Cs. – Retek, Bánóczki (Horváth K.), Zámbori D. (Nagy A.) – Magyar Gy., Schreiber (Krucsó). Edző: Bány Tamás.

Gólszerzők: Szakács, Magyar Gy.

Közvetlen alsóházi ellenfele otthonában nyert bajnokit a Makó, amely így már a tizenkettedik helyen áll a tabellán. A két gól mellett öt-hat ziccert is kialakított a vendéggárda, amelyből előbb Szakács szép gólt fejelt, majd
Magyar Gy. a kapus felett átemelve a labdát növelte az előnyt. A hajrában a hazaiak kaptak egy ajándék 11-est, Zsolnai büntetőjét azonban Czirbus hatalmas bravúrral megfogta.

Bány Tamás: – Ebben a rekkenő hőségben minden elismerésem a fiúké, gratulálok nekik, úgy érzem, megérdemelt a győzelmünk.

Jók: Szecsei, Bálint, ill. Czirbus, Szakács.

Gyula–HFC 2–0 (1–0)

Gyula, 200 néző. Vezette: Mozsár.

Gyula: Harman – Rostás, Vincze, Wéber, Valentényi – Bíró (Bagyinszki), Bálint, Kovács T. (Gyepes K.), Nagy G. – Kanyó, Szabó M. (Bagó) Edző: Fodor Sándor.

HFC: Kovács K. – Boros, Antal, Kavarics, Marton – Varga M., Sipos – Bakos (Lékó R.), Varga I., Domonkos – Kökény (Rácz L.). Edző: Szűcs Róbert.

Ziccerrel kezdte a meccset a HFC, amelyet kihagyott Domonkos, ezután Boros szabadrúgása révén majdnem vezetett – a hazai kapus bravúrral hárított szögletre – a vendégegyüttes, majd Varga I. szinte a gólvonalról bólintott fölé. Nem csoda, ha a sokat látott hazai tréner, Fodor Sándor foga a fejét kínjában. Ám játékosai tettek róla, hogy a végén mosolyoghasson, hiszen a Gyula szinte két helyzetből két gólt szerzett – el is döntötte a mérkőzést.

Szűcs Róbert: – A helyzeteit jobban kihasználó Gyula győzött – sajnálom.

Jók: Kanyó, Bagyinszki, Valentényi, Harman, ill. Boros.

További eredmények: Pilisvörösvár–Csepel 0–3 (mérkőzés nélkül), Jánoshida–Kecskemét II. 1–6, Szarvas–Tököl 1–2, Dabas–Üllő 4–0, Dunaharaszti–Tápiószecső 2–0.

Megye I.: udvariatlan vendéglátók

Öt hazai siker született a labdarúgó megyei I. osztály 29. fordulójában: a legudvariatlanabb vendéglátó a Kiskundorozsma volt. Tovább olvasom