2017. 10. 21. szombat - Orsolya 10°C | 20°C Még több cikk.

NB III: nagy skalpot gyűjtött a KITE-Szeged

Bravúrosan szerepelt a KITE-Szeged a labdarúgó NB III Alföld csoport 19. fordulójában: a játéknap előtt a vesztett pontok alapján a legjobban álló Újbudát két öngóllal győzték le. A Tisza Volán nem bírt a megerősített Szolnok II.-vel, míg a HFC döntetlenre végzett a Gyulával.
KITE-Szeged–Újbuda 2–1 (1–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Csatári.
KITE-Szeged: Belecan – Varga I., Saulic, Kazán, Laczkó J. – Batik, Huszárik (Nagy A.) – Kulacsik (Gahwagi), Brinszky, Bernáth (Elvis) – Pálinkó. Edző: Major László.
Újbuda: Váradi – Lókai (Budai), Laki, Székely, Horváth T. (Huszty) – Lettrich, Bognár, Kun, Suth (Horváth I.) – Kovács, Kövesdi. Edző: Kenyó Zoltán.
Gólszerzők: Laki (öngól), Horváth T. (öngól), ill. Bognár.
Jók: Brinszky, Kazán, ill. Kun, Bognár.

A Szolnok II. elleni egy héttel ezelőtti döntetlen miatt a csoport egyik legnagyobb tudású együttese, az Újbuda ellen győzelmi kényszer alatt játszottak a dobogóra igyekvő KITE-Szeged futballistái. A Major-legénység tisztában volt vele, ha ezúttal sem nyerik meg a hazai találkozójukat, nagyon messzire kerülnek a terv teljesítésétől. A nagy tét miatt nem alakult ki élvezetes játék, de ez különösebben nem zavarta a szegedi drukkereket, mivel a 15. percben öngóllal megszerezte a vezetést a KITE. Szerencsés találat volt, és a meccs hajrájában újfent bebizonyosodott, ezen a délutánon Batikék szövetséget kötöttek Fortunával. Az Újbuda ugyanis a 74. percben kiegyenlített, de jött a 80. minutum, amikor teljesen ártalmatlan szituációból megint öngólt lőttek a vendégek. Fontos három ponttal gazdagodott a KITE-Szeged.

Major László: – A csoport egyik legjobb csapata ellen nem a sziporkázáson volt a lényeg, hanem a győzelem megszerzésén. El kell ismerni, sikerünkből Fortuna is jelentős szerepet vállalt.

Helyzet volt, gól nem: a Vásárhely előtt is adódott lehetőség, de az kimaradt. Fotó: Karnok Csaba
Helyzet volt, gól nem: a Vásárhely előtt is adódott lehetőség, de az kimaradt.
Fotó: Karnok Csaba

Szolnok II.–Tisza Volán SC 2–0 (0–0)
Szolnok, 100 néző. Vezette: Susánszky.
Szolnok II.: Rézsó – Bálint, Urbán-Szabó, Bezzeg, Rokszin – Pintér (Németh T.), Antal, Polgár (Blaskovits), Lengyel – Ngalle, Carvalho (Benedek). Edző: Bontovics Ferenc.
Tisza Volán: Czirják – Pénzváltó (Kéri), Dargó, Szabó A., Grünvald – Boldizsár (Mórocz) – Buzási, Beretka, Bursac (Kazi), Végh – Bozsovics. Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerzők: Benedek, Urbán- Szabó.
Jók: Rézsó, Urbán-Szabó, Bezzeg, Antal, ill. Czirják, Dargó, Szabó A.

A válogatott Eb-selejtezője miatt nem rendeztek az élvonalban fordulót, ennek most nem nagyon örültek a volánosok. Az első csapat keretéből megerősített szolnokiak beszorították a vendégeket, akik a kontrajátékot próbálták erőltetni. A 60. percig jól tartották magukat Dargóék, de ekkor a házigazdák kihasználtak egy kapu előtti kavarodást. A bekapott gól után Beretka egyenlíthetett volna, de a helyzet kimaradt, majd jött a 77. perc, amikor hiába játszott már jobban a szerkezetet váltott Volán, lesből született találattal végleg eldöntötte a találkozót a Szolnok II.

Buchholcz Gábor:
– Az első csapat játékosaival megerősített Szolnokkal még felvettük a versenyt, de a játékvezetőkkel szemben már tehetetlennek bizonyultunk.

HFC–Gyula 0–0
Hódmezővásárhely, városi stadion, 200 néző. Vezette: Miklós.
HFC: Kovács K. – Szűcs, Sipos, Kavarics, Marton – Juhász (Krasznics), Kökény – Varga M., Rácz D., Domonkos – Bata. Edző: Kandó Róbert.
Gyula: Harman – Dócza, Vincze, Wéber, Valentényi – Zelenyánszki, Bálint (Iunga), Kovács T., Mancsek – Nagy G. (Ponyokai), Balogh G. (Lázok T.). Edző: Fodor Sándor.
Jók: Kavarics, Varga M., Szűcs, ill. Harman, Zelenyánszky, Dócza.

Az első félidőben mezőnyfölényben futballozott a Gyula, ennek ellenére a hazaiak vonulhattak volna előnnyel a szünetre, de a játékrész végén Bata ziccert hibázott. A fordulást követően élvezhető, izgalmas negyvenöt percet produkáltak a felek, a csapatok felvállalták a nyílt sisakos támadójátékot, mindkét fél előtt bőven akadtak gólszerzési lehetőségek, de azok mindegyike kimaradt. Igazságos eredmény született.

Kandó Róbert: – Sajnos ugyanúgy történik minden, mint ősszel, abban reménykedünk, a folytatás is hasonlóan alakul.

További eredmények: Tököl–Szarvas 3–0, Csepel–Szolnoki Spartacus 6–2, Kecskemét II.–Szabadkígyós 4–0.

14. Jánoshida* 17 3 0 14 23 – 60 7
A Jánoshidától két pont levonva, a Jászberényt kizárták.

• 3. ultra 2011. március 28. 14:00
    „Őszre NB2 kell !
    ennyi”
  • 2. zaporozsec 2011. március 28. 13:48
    „Aki vállalja az NB II-őt,az indul.
    De az is lehet átszervezik egy csoportosra az NB II-őt,ki tudja?”
  • 1. pöszméte 2011. március 28. 10:19
    „Nem hiszem el,hogy Szeged tényleg komolyan gondolja ezt a feljutás dolgot,legalább is a tabella alapján.Az nb3-ból hogy van a feljutás 1 automatikusan gondolom utánna?”

Tizennyolc dobott triplával kapott ki a Szedeák

Hatalmas pontpárbajt hozott a rájátszásra készülő Falco és a Dél-Konstrukt SZTE-Szedeák bajnokija a férfi kosárlabda NB I A csoportjában. Tovább olvasom