2017. 10. 22. vasárnap - Előd 10°C | 20°C Még több cikk.

NB III: Őszi elsőt győzött le az Algyő

A labdarúgó NB III Alföld csoport utolsó őszi fordulójában a harmadik helyen telelő Algyő bravúros győzelmet aratott a szezonelső Kecskemét otthonában. A Tisza Volán SC is három ponttal gazdagodott, viszont a HFC kikapott a csak rosszabb gólkülönbségével második Budafoktól.
Tisza Volán SC–Monor 2–0 (1–0)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Vörös.

Tisza Volán SC: Czirják – Mészáros (Gerebicz), Grünwald, Udvari, Szabó A. – Dargó, Mórocz – Huszárik (Frank), Baji, Szilágyi – Bárdosi (Kazi).
Edző: dr. Buchholcz Gábor.

Monor: Gilan – Simon, Kinder, Csáki, Papp (Payeta) – Bokros, Csikós, Kajli, Bán – Morauszki, Magyar. Edző: Varga Károly.
Gólszerzők: Bokros (öngól), Baji.
Kiállítva: Bokros.

A szezon utolsó bajnoki mérkőzés első félidejében mindössze két említésre méltó esemény történt: Bokros öngólja, amely a szegedieket juttatta vezetéshez, valamint Huszárik ütközése a kapu mögött horgászszékében ülve dolgozó fotóssal. A fordulás követően hamar, a meccs 52. percében létszámfölénybe kerültek a volánosok, amit a befejezés előtt hat perccel Baji használt ki. Ha nem is jó, de mindenképpen eredményes játékkal búcsúzott az idei évtől az összességében jól szereplő Tisza Volán SC.

Dr. Buchholcz Gábor: – Az utolsó öt meccsünkön veretlenek maradtunk, szereztünk tizenegy pontot, nincs okom az elégedetlenségre. A legjobban annak örülök, hogy győzelemmel búcsúztunk szeretett közönségünktől.

Jók: Czirják, Baji, Szilágyi, Gerebicz, ill. Gilan, Csáki.

Mórocz Zsolt győzelemre vezette a Tisza Volánt Fotó: Karnok Csaba

Budafok–HFC 2–1 (1–1)

Budafok, 50 néző. Vezette: Szűcs G.

Budafok: Frank – Jenővári, Nagy A., Hacker, Rétsági – Fábián (Béres), Tóth, Dobrai, Havlik – Kóbor (Vági), Nagy G. Edző: Tóth Bálint.

HFC: Kispéter – Szűcs, Huszár, Mucsi, Bakos – Horváth (Szecskó), Kis K., Vér (Kökény), Marton (Czibere) – Varga M., Rácz. Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Dobrai (2), ill. Szűcs (11-esből).

Az első félidőben egyáltalán nem látszódott a csapatok közötti, táblázaton elfoglalt különbség. A szellemesen futballozó vásárhelyiek többször hozták kellemetlen helyzetbe a hazaiak védelmét és kapusát, de a helyzetekkel nagyvonalúan bántak. A három pont sorsát az 55. percben elért szerencsés szabadrúgás-találat döntötte el a házigazdák javára. A hátralévő bő félórában hiába kockáztatott, támadott ki a HFC, a betömörülő budafokiak magabiztosan álltak a lábukon.

A vendégek egy tanulsággal lettek gazdagabbak: a jó játék nem minden esetben párosul eredménnyel...

Rostás Károly: – Nem mindig igazságos játék a futball. Legalább a döntetlenre rászolgáltunk volna.

Jók: Nagy A., Dobrai, Rétsági, ill. Mucsi, Kis K., Szűcs, Rácz.

Kecskemét II.–Algyő 0–1 (0–0)

Kecskemét, 100 néző. Vezette: Kerékgyártó.

Kecskemét II.: Beke – Nagy S., Urbán, Kószó, Nagy J. – Szilágyi, Csukics (Hegedűs), Lungu, Kósa – Rusvay, Kormos. Edző: Török László.

Algyő: Korom – Retek, Vass, Makra, Varga F., Krucsó – Tóth A., Tóth L. (Gyimesi), Kothencz, Tóth P. (Tóth Ádám) – Pálinkó (Daróczi). Edző: Tóth Ákos.
Gólszerző: Tóth A.

Bravúros győzelmet aratott a listavezető otthonában az őszi szezonban várakozáson felül teljesítő Algyő. A vendégek szívós védekezéssel és ebből induló gyors kontrákkal azonos számú gólhelyzetet teremtve döntetlenre hozták az első félidőt, majd a második játékrészben a kínálkozó helyzeteikből egyet Tóth Attila biztos lábbal értékesített. A hazaiak mindent megtettek az egyenlítésért, ám a Makra vezette védelem feltörhetetlennek bizonyult.

Tóth Ákos: – Az egész csapatnak gratulálok a mai hősies teljesítményhez, és az őszi szezonban nyújtott nagyszerű szerepléshez.

Jók: Csukics, Lungu, Kormos, ill. Korom, Vass, Makra, Tóth A., Tóth P.

További eredmények: Orosháza–Érd 1–0, Gyula–Szolnoki Spartacus 2–1, Jászapáti–Újbuda 0–2, Dabas–Izsák 3–1, Honvéd II.–Kiskunfélegyháza 2–0.

• 3. Tisza 2008. november 17. 14:20
    „Gratulálok a szegedi fiataloknak az őszi nagyszerű szerepléshez!
    A szegedi foci olyan mint a parlagfű: bár vannak, akik ki szeretnék irtani, de ez úgy látszik nem sikerül, újra éa újra kinő a földből!
    Természetesen a Föld legnépszerűbb, legelterjetteb csapatjátékát nem is lehet eltünteni városunkban sem!
    Poltikai szinezetet adni neki meg szimplán marhaság!”
  • 2. ultra 2008. november 17. 13:49
    „Gratulálok a FIATAL SZEGEDI TEHETSÉGEKNEK, MEGMUTATTÁK, HOGY PÉNZ NÉLKÜL IS LEHET SIKERES EGY CSAPAT!

Mindenki a kieső helyre várta őket erre 7 pontra vagyunk az első helytől!

HAJRÁ SZEGEDI FOCI!”
  • 1. focibarát 2008. november 17. 06:40
    „Remek őszt produkáltak a szegedi gyerekek.
    A dicsőség elsősorban a játékosoké,és a mesteré,de kőszönet mindenkinek aki segítette a csapatot.
    Pénteken 18 h.-kor a csapat találkozik szurkolóival a gól büfében értekeljük az idényt,s fontos bejelentések hangoznak el a jövővel kapcsolatban.
    /A mérkőzésről megfelelő terjedelemben tudósít a szegedma.hu/

MIND ÖRÖKKÉ SZEGED”

Kettős magyar győzelem a sakkolimpia második napján

A Drezdában zajló sakkolimpia második játéknapján kettős győzelmet értek el válogatottjaink.… Tovább olvasom