2017. 03. 28. kedd - Gedeon, Johanna 2°C | 17°C Még több cikk.

NB III: öt Volán-gól a Jánoshidának

A labdarúgó NB III Alföld csoport utolsó előtti őszi fordulójában a Csongrád megyei csapatok közül egyedül a Tisza Volán SC nyert, a KITE-Szeged és a HFC szerzett gól nélkül szenvedett vereséget.
Tököl–KITE-Szeged 1–0 (1–0)
Tököl, 100 néző. Vezette: Pikó.
Tököl: Balázs – Telegdi (Agócs), Szirtesi, Filó, Váradi – Riedl, Plausin (Helgert), Dévai, Palásti, Radnics (Kóbor), Kerekes. Edző: Nagy László.
KITE-Szeged: Belecan – Laczkó (Kormányos), Kazán, Saulic, Keller J. – Gellér, Brinszky, Nagy A. (Vágó A.), Balogh – Horváth P., Nomel. Edző: Major László.
Gólszerző: Filó T. (11-esből).
Jók: Balázs, Filó, Váradi, ill. Kazán, Saulic, Nomel.

Langyos első félidőt produkáltak a csapatok. A kapuk ritkán forogtak veszélyben, a játék zömmel a két tizenhatos között zajlott. Mégis láthatott gólt a közönség: a 33. percben Keller József megmozdulását szabálytalannak ítélte a játékvezető, a megítélt büntetőt Filó értékesítette, 1–0. A második félidőben feljavult a KITE-Szeged, mezőnyfölénybe került, de a hazaiak kapuja előtt nem volt szerencséje. Több helyzetet is elrontottak, a legnagyobbakat az utolsó percekben: előbb Nomel hagyta ki a kihagyhatatlant, majd Balogh Norbert rontott, kikapott a KITE-Szeged.
Major László: – Úgy érzem, jogtalan 11-essel vesztettünk. A második félidőben a Tököl szinte át sem jött a félpályán, beszorítottuk őket, de gól nélkül nem lehet eredményt elérni. A héten igyekszünk javítani, a Dabas ellen nagyon kell a három pont.

Tisza Volán SC–Jánoshida 5–0 (2–0)
Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Medovarszki.
Tisza Volán SC: Dongó – Pénzváltó, Vida, Mórocz, Szabó A. (Grünvald) – Boldizsár (Frank) – Dargó (Huszárik), Búzási, Vágó L., Végh – Beretka. Edző: Buchholcz Gábor.
Jánoshida: Koncz – Belles, Eszes B., Rontó, Fülöp – Nagy A., Eszes Gy., Orlóczki (Kun), Palicz (Gömöri) – Ábel, Lippai (Zrupkó). Edző: Szabó Imre.
Gólszerzők: Beretka (2), Buzási (2), Huszárik.
Jók: mindenki (Beretka a mezőny legjobbja), ill. senki.

Kiböjtölte a Tisza Volán SC. Mármint a győzelmet, a Jánoshida előtt ugyanis elég régen, október 2-án ünnepelhetett legutóbb a szegedi alakulat. A vendégek számára 39 percig tartott csupán a találkozó, a 21. születésnapját ünneplő Beretka második gólja után feladták a számukra kilátástalan küzdelmet. A szünet után felbillent a pálya, szinte kizárólag a jánoshidaiak térfelén pattogott a labda, de hogy a nézők is jól szórakozzanak, a volánosok fölénye gólokban is megmutatkozott: Búzási négy perc alatt duplázott, majd Huszárik is feliratkozott a gólszerzők közé, 5–0. Kiütés!
Buchholcz Gábor: – Végre újra győzelemmel örvendeztethettük meg a szurkolókat. A csapatom mindent megtett a sikerért, aminek különbsége egyáltalán nem túlzó. Külön örülök, hogy a 21. születésnapját ünneplő Beretka parádés játékkal rukkolt elő, akárcsak Búzási Péter.

Dabas–HFC 2–0 (0–0)
Dabas, 100 néző. Vezette: Vörös.
Dabas: Ambrus – Buczkó (Sápi), Csáki, Halgas, Danyis – Csendes, Magyar (Feczesin), Szűcs L., Murányi – Lendvai (Teiringer), Volenszki. Edző: Keresztúri András.
HFC: Kovács K. – Szűcs, Sipos, Mucsi, Bakos – Kökény, Domonkos – Varga M., Rácz, Marton – Bata (Török). Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Csáki, Murányi.
Jók: Halgas, Murányi, Csáki, ill. Sipos, Kökény, Bakos.

A sérülésektől és betegségektől tizedelt Hódmezővásárhely 80 percig bírta a hazai pálya minden előnyét élvező dabasi nyomást. A vendégek részéről több volt a számukra utolsó őszi meccsben, akár ponttal is távozhatott volna a Pest megyei gárda otthonából, ha a félidők első perceiben kihasználják a kínálkozó helyzeteket, és ha a hazaiak vezető találata előtt a játékvezető szabadrúgást ítél a HFC javára...
Kandó Róbert: – Sajnálom, hogy az őszi búcsúnk nem sikerült szépre. Azt gondolom, a csapat így is várakozáson felül szerepelt a szezonban, és remélem, hogy a város sportszeretete és támogatása a folytatásra is biztosítja a sikeres munkánkhoz szükséges feltételeteket.

További eredmények: Csepel–Gyula 0–3, Szabadkígyós–Szarvas 2–4, Kecskemét II.–Újbuda 1–3, Szolnoki Spartacus–Jászberény 2–2.

Csongrádi parádé a megye I-ben

A megyeegy utolsó őszi fordulójában Mórahalmon a Csongrád nyerte a rangadót 4–1-re.