2017. 10. 17. kedd - Hedvig 9°C | 24°C Még több cikk.

NB III: pontatlan megyei csapatok

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának 18. fordulójára nem szívesen emlékeznek majd vissza a Csongrád megyei csapatok. A HFC, az Algyő és a Csongrád is vereséggel „húsvétolt".
Mezőtúr–Algyő 3–1 (1–0)
Mezőtúr, 100 néző. Vezette: Somogyi.
Mezőtúr: Tőke – Dóczi, László, Mester, Barna – ifj. Erdősi, Sőrés Zs., Őz (Juhász), Hídvégi – Moldván (Bodorik), Horváth. Edző: Erdősi Gyula.
Algyő: Ábrahám – Sípos – Szélpál A. (Varga N.), Vass, Kothencz, Krucsó – Retek, Gyimesi, Daróczi – Balogh (Katona) – Pálinkó. Edző: Lóczi István.
Gólszerzők: Horváth (2 – az elsőt 11-esből), Moldván, ill. Kothencz (11-esből).
Kiállítva: Mester.

Mindössze negyedóráig volt egyenlő ellenfele az algyői csapat a két szélvészgyors csatárt felvonultató hazaiaknak. A Horváth, Moldván kettős gyors megugrásaival, helycserés támadásaival szemben a vendégvédelem tehetetlen volt, gyámoltalan támadójátéka miatt pedig szinte végig az eredmény után futott. Az Algyő játékán ezúttal a cserék és a félidőbeli átszervezés sem segített.
Lóczi István: – Védelmünk bármilyen összetételben lép pályára, mindig össszehozza a gólt.
Jók: ifj. Erdősi, Hídvégi, Moldván, Horváth, ill. Kothencz, Gyimesi.

Gyula–HFC 3–2 (0–2)
Gyula, 150 néző. Vezette: Varga L.
Gyula: Kui – Fabulya, Pribojszki, Bányai P., Ótott (Oláh) – Laurinyecz, Varga A., Tamási (Tóth R.), Süli – Germán, Bányai T. (Sztraczinszki). Edző: Oláh Ferenc.
HFC: Soós – Szűcs, Pécsek (Borbás Zs.), Antal, Mucsi D. (Palicskó) – Mészáros, Varga M., Nagy A. (Rácz D.), Végh – Ruzsinszki, Bernát. Edző: Rostás Károly.
Gólszerzők: Ótott, Laurinyecz (11-esből), Germán, ill. Ruzsinszki, Bernát.

A vásárhelyieknél Bíró és Huszár sérülés, Dálnaki, Keller és Marton eltiltás miatt nem állhatott Rostás edző rendelkezésére. A csapat ennek ellenére remek első félidőt produkált, és két szépségdíjas góllal megérdemelten vonult előnnyel pihenőre. A szünet után Pécsek is megsérült, és a teljesen felforgatott védelem egyéni hiábiból fordítani tudott a játékvezető által is erősen támogatott gyulai gárda.
Rostás Károly: – A csapat gerince esett ki erre a mérkőzésre, és ezt a második félidőre már nem tudtuk kompenzálni.
Jók: Pribojszki, Laurinyecz, Germán, ill. Bernát.

Csongrádi Tiszapart SE–Újszász 3–5 (0–3)

Csongrád, 200 néző. Vezette: Aradi.
Csongrád: Palatinusz – Kozma, Forgó, Lovas – Szeri, Bagi, Korom (Nemes), Lévai, Váradi (Keller) – Bertók, Kovács (Bárdosi). Edző: Kurucz István.
Újszász: Szaszkó – Farkas (Sebők), Major, Boros, Sipos – Földi, Czapkó (Czibak), Viola, Varga (Sziráki) – Konka Cs., Mérész. Edző: Szilvási Ferenc.
Gólszerzők: Forgó (11-esből), Lovas, Bagi, ill. Konka Cs. (2), Czibak (2), Czapkó.

A 2. percben szöglet után elért vendéggól sokkolta a hazaiakat, akik az első félidőben csak keresték önmagukat. Szünet után más felfogású Csongrád lépett pályára, és a gyors szépítést követően az egyenlítésre is lett volna esélye, ám ezek a lehetőségek kimaradtak. A végjátékban szerzett gólok aztán végleg megpecsételték a házigazdák sorsát.
Kurucz István: – Megdöbbenten állok a látottak előtt, még pedig azért, mert az eddig mögöttünk álló Újszász is mennyivel jobb labdarúgásra volt képes.
Jók: senki, ill. Konka Cs., Mérész, Viola, Major.