A labdarúgó NB III Közép csoportjának első fordulójában az újonc SZEOL SC szerencsétlen események közepette 4–2-re kikapott az ESMTK otthonában.
ESMTK–SZEOL SC 4–2 (2–0)
Labdarúgó NB III, Budapest, Közép csoport, 1. forduló. Budapest, Ady Endre utca, 300 néző. Vezette: Jakab Géza  (Reinicz, Zorinácz).
ESMTK: Imre – Lázár, Pintér, Nemes, Surányi – Soós, Bányai – Kiss, Murinai, Bukovec – Szabó G. Edző: Turi Zoltán.
SZEOL: Leindler – Buzási, Hacker, Bjedov, Grünvald – Puskás Cs. – Bata, Ngalle, Ondrejó, Beretka – Faragó. Edző: Tóth Ákos.
Gólszerzők: Soós a 11. és a 89. (11-esből) percben, Bukovec a 29. és a 70., ill. Grünvald a 48., Ngalle (11-esből) a 81. percben.
Sárga lap: Soós a 42., Szabó G. a 62. percben.
Csere: Kis D. helyett Müllerlei a 70., Ondrejó helyett Kulacsik a 72., Szabó G. h. Böröczky a 75., Bata h. Mihálffy Zs. a 78., Hacker h. Mucsi a 82. percben.

Hiába szerzett mindkét csapat két-két gólt az első félidőben, az eredményjelző a következőt mutatta a labdarúgó NB III Közép csoportjának 1. fordulójában a budapesti Ady Endre utcán: ESMTK–SZEOL SC 2–0. A képlet egyszerű volt: a hazaiaknak két helyzetecskéjük volt, azt viszont egy bírói (Leindlert nem engedték a labdához az erzsébetiek egy szöglet után) és egy védekezési (Bjedov adta el a labdát a félpályánál) hibából kihasználták, miközben a 22 éves Jakab játékvezető les címén nem adott meg két szegedi gólt. Az egyiket 0–0-nál, ez talán az volt, a másodikat 2–0-nál, ez viszont véleményes volt, hiszen jobb oldali szabadrúgás után Grünvald érkezett és fejelt, ő pedig nemigen lehetett lesen...

Innentől kezdve a SZEOL SC csak futott az eredmény után, és ugyan a támadásai rendre veszélyesek voltak, csak a szünet után sikerült a szépítés. Aztán megint jött egy jól eltalált lövés, és ugyan Ngalle értékesített egy 11-est, ám a végén a bíró megint igencsak véleményes, a hazaiaknak mindenképpen kedvező döntést hozott, amikor Grünvald felszabadítása után büntetőt ítélt. Mindez azután, hogy Hacker összefejelt csapattársával, Bjedovval, mentő vitte el, és vélhetően agyrázkódást szenvedett.

Tóth Ákos: – A létező összes szerencsétlenség megtörtént ma velünk. Dugó miatt másfél órát késtünk, adminisztrációs hiba miatt nem ülhettem a kispadon, majd pedig potyagólt kaptunk. Az egészet megkoronázta védőnk, Hacker súlyos sérülése.

További eredmények: Baja–Bölcske 0–2, Kozármisleny– Maglód 7–2, Vác–Dunaharaszti 3–0, Szekszárd–Videoton II. 1–3, REAC–Monor 4–2, Dabas– Gyula 5–0, Szentlőrinc–Orosháza 3–4.

Olasz Anna Eb-ezüstérmes lett 25 kilométeren!

A szegedi Olasz Anna ezüstérmes lett a berlini úszó Európa-bajnokságon - ez a klub eddigi legnagyobb eredménye. Tovább olvasom