2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

NB III: száguldott a Tisza Volán

A labdarúgó NB III Alföld csoport 12. fordulójában a Csongrád megyei csapatok közül csak a Tisza Volán SC nyert, a HFC és a Makó kikapott.
Tököl–HFC 2–0 (1–0)
Tököl, 150 néző. Vezette: Bathó.
Tököl: Balázs – Agócs, Polgár, Hacker, Váradi – Riedl, Sipos K. (Dohány), Dévai, Palásti – Langó (Szirtesi), Juhász L. (Sebestyén). Edző: Nagy László.
HFC: Kovács K. – Huszár (Major), Antal, Juhász S., Marton – Varga M., Sipos Z. (Piti), Bartyik, Potloka – Kökény (Krasznics), Domonkos. Edző: Szűcs Róbert.
Gólszerzők: Langó, Riedl.

Önbizalommal telve várhatta a címvédő elleni meccset a Hódmezővásárhelyi FC. A kék-sárgák a legutóbbi három fordulóban hét pontot kasszíroztak, Tökölön azonban megszakadt az elismerésre méltó sorozat. Még a „buszon ültek" a játékosok, amikor a 3. percben már a kapujukba jutott a labda. A nem várt rossz kezdés megfogta a vendégeket, Szűcs edző a szünetben, illetve azt követően cserékkel igyekezett felrázni a csapatot. Az mezőnyfölénybe is került, de ez még a helyzetek kidolgozásában sem mutatkozott meg. Hiába igyekeztek, támadásaikban ezúttal nem volt átütőerő. A 75. percben szerzett második tököli találattal végleg eldőlt a három pont sorsa.
Szűcs Róbert: – Enervált játékunkkal nem érdemeltünk pontot, reális a Tököl győzelme.
Jók: Riedl, Langó, ill. Juhász S., Potloka.

Pilisvörösvár–Makó 2–1 (1–1)
Pilisvörösvár, 100 néző. Vezette: Viczián.
Pilisvörösvár: Szabó G. – Pásztor, Kollár, Koller, Filó – Kiss J., Gallé, Balázs (Hegybányai), Dékány (Fekete) – Nagy G. (Máté), Havrán. Edző: Rubold Péter.
Makó: Halász K. – Szalai, Pataki, Krucsó, Horváth G. – Czebe – Rakonczai, Béres, Bány, Tóth A. (Czibere) – Schreiber. Játékos-edző: Bány Tamás.
Gólszerzők: Balázs, Kollár, ill. Bány (11-esből).

Jól kezdte a mérkőzést a Makó, mezőnyfölényben futballozott, a 32. percben Bány büntetőből szerzett találatával megérdemelten jutottak vezetéshez. De elég volt egy rövidzárlat, és a szünet előtt kevéssel egyenlítettek a hazaiak. A fordulás után mindent elkövetett a Makó, de hiába dolgozott ki több helyzetet is, az utolsó passzokat rendre elrontotta. Mindezt pedig a Pilisvörösvár a 75. percben góllal, győztes góllal büntette...
Bány Tamás: – Mindkét gólunkat egy-egy méterről kaptuk, ez mindent elmond a mérkőzésről. Erre nem lehet felkészülni...
Jók: Koller, Havrán, ill. Krucsó.

Szolnok II.–Tisza Volán SC 1–4 (0–2)
Szolnok, 100 néző. Vezette: Futó.
Szolnok II.: Modola – Pintér, Bálint, Kalóz (Markót), Rokszin – Szalai, Rácz R., Németh, Szecsei – Rézműves, Kalmár (Győrfi). Edző: Horváth Csaba.
Tisza Volán SC: Czirják – Kormányos, Vida (Pénzváltó), Dargó, Grünwald – Kéri, Mucsi (Dedovics), Szilágyi, Beretka – Faragó, Rácz D. (Veréb). Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerzők: Rokszin, ill. Faragó, Rácz D. (2), Kormányos.

A szolnokiak már rögtön a kezdést követően hitehagyott társaság benyomását keltették. Ezt kihasználva a Tisza Volán már a szünetig kétgólos vezetésre tett szert. A fordulás után a hazaiak ugyan az első helyzetükből mindjárt szépítettek, de számukra több lapot nem osztott a Volán. A szegediek a támadószekció hatékonysága, illetve Kormányos ritkán látható hatalmas ballábas lövésével végül magabiztossá tették a három héten át hiába várt győzelmet.
Buchholcz Gábor: – Nagyon kellett már ez a győzelem, és remélem, ősszel ezt még három hasonló siker követi.
Jók: Szecsei, ill. mindenki.

További eredmények: Szarvas–Tápiószecső 2–1, Monor–Gyula 1–2, Jánoshida–Csepel 3–2, Dunaharaszti–Üllő 0–0, Dabas–Kecskemét II. 1–1.