2017. 01. 24. kedd - Timót -7°C | 1°C Még több cikk.

NB III: SZEOL-siker az év első bajnokiján

A labdarúgó NB III Közép csoportjában a SZEOL SC egy hajrában szerzett góllal döntötte el az ESMTK elleni mérkőzését, ezzel 2–1-re nyert hazai pályán az év első találkozóján.

SZEOL SC–ESTMK 2-1 (1-1)
Férfi labdarúgó NB III, Közép csoport, 16. forduló. Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Csonka (Csatári, Pogonyi).
SZEOL SC: Leindler – Hacker, Bjedov, Dlusztus - Buzási, Puskás, Ondrejó, Bata, Grünvald - Faragó, Beretka. Edző: Tóth Ákos.
ESMTK: Bonica – Lázár, Túri, Szabó A., Mile - Bányai, Farkas, Müllerlei, Murinai, Böröczky - Sebestyén. Edző: Turi Zoltán.
Gólszerzők: Dlusztus a 14., Beretka a 85., ill. Sebestyén a 28. percben.
Csere: Faragó helyett Végh az 59., Buzási h. Ngalle a 66., Bata h. Busa a 80., ill. Sebestyén h. Csepregi a 81., Farkas h. Vörös a 90., Böröczky h. Szabó G. a 90. percben.
Sárga lap: Beretka (39.), Végh (83.), ill. Szabó A. (61.).

Tóth Ákos: - Azok az igazán fontos győzelmek, amikor nem játszunk jól, mégis sikerül nyerni. A mai meccs is ilyen volt, hiszen az első félidőben nagyon tompák voltunk. A szünet után jobban mozgósítottuk erőinket, de így is kellett egy kis szerencse a győztes találathoz.Tipikus idény eleji forma óriási harci kedvvel összerázva, egy csipetnyi szerencsével. Ezek volt a szombat délutáni futballkoktél hozzávalói a SZEOL SC és az ESMTK összecsapásán. Legalábbis hazai szemmel nézve, hiszen az első félidőben elég kiegyenlített volt az NB III Közép csoport első tavaszi fordulójának szegedi mérkőzése, ráadásul a kék-feketéken jobban látszott a tétmeccsek hiánya.

A SZEOL SC már 14 perc után előnybe került, Puskás Csaba beívelt szabadrúgása után Dlusztus András a földtől alig fél méterre úszott a levegőben, majd mérnöki pontossággal a jobb alsóba csúsztatta a labdát. 14 perccel később a vendégeknél Sebestyén egy jó helyre kipattanó labdát közelről bombázott a rövid felső sarokba, majd nagy helyzetet már nem is láttunk a szünetig.

A SZEOL SC legyőzte az ESMTK-t. Fotó: Kuklis István (képgaléria)

A második félidőben már sokkal jobbak voltak a hazaiak, az utolsó 20 percben szinte csak Tóth Ákos tanítványainál volt a labda. Idő kérdése volt, hogy a mezőnyfölény mikor érik góllá. A 85. percig kellett várni a találatra, és egy kis szerencsére is, hiszen Ngalle passzát két vendég védő is alaposan elnézte, az egyikük luftot is rúgott, így Dlusztus és Beretka Péter is ott állt a kapussal szemben a labdával, amit utóbbi lőtt egy csel után a hálóba, ezzel pedig eldöntötte a három pont sorsát.

További eredmények: Gyula–Dabas 1–2, Bölcske–Baja 7–0, Maglód–Kozármisleny 3–2, Monor–REAC 1–1, Orosháza– Szentlőrinc 1–1, Videoton II.– Szekszárd 2–1, Dunaharaszti– Vác 0–3.

1. Vác 16 11 3 2 36 – 15 36
2. Kozármisleny 16 8 4 4 37 – 16 28
3. Dabas 16 8 4 4 31 – 18 28
4. Monor 16 7 4 5 27 – 20 25
5. ESMTK 16 7 3 6 21 – 19 24
6. Bölcske 16 7 2 7 27 – 21 23
7. Videoton II. 16 7 2 7 26 – 21 23
8. Dunaharaszti 16 6 5 5 21 – 20 23