2018. 07. 17. kedd - Endre, Elek 19°C | 28°C Még több cikk.

NB III: újabb hazai KITE-siker, a HFC meccse elmaradt

Két meccsen négy pontot szereztek a szegedi csapatok a labdarúgó NB III-ban: a Tisza Volán a hajrában kapott góllal vesztett pontokat a Kecskemét II. ellen, a KITE-Szeged viszont magabiztosan nyert a sereghajtó Jánoshida ellen. A HFC meccse elmaradt Jászberényben.
Tisza Volán SC–Kecskemét II. 2–2 (1–1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: György.
Tisza Volán SC: Dongó – Mészáros, Mórocz (Boldizsár), Dargó, Grünvald – Vágó, Huszárik – Búzási (Kéri), Beretka (Pénzváltó), Végh – Kazi. Edző: Buchholz Gábor.
Kecskemét II.: Rybansky – Bárkányi, Urbán, Bagi, Farkas – Máté (Tóth), Tölgyesi, Nagy, Csurka (Kovács) – Szabó, Balog. Edző: Török László.
Gólszerzők: Mészáros (11-egyesből), Kéri, ill. Nagy, Farkas.
Jók: Mórocz, Vágó, Végh, Kéri, ill. Balog, Rybansky, Bagi.

Egyszer fent, egyszer lent. A Tisza Volán az NB III Alföld csoportjának nyitófordulójában a hosszabbítás pillanataiban szerezte meg mindhárom pontot a Szarvas ellen, míg múlt hétvégén éppen a 90 perc letelte után kapták az egyenlítő találatot a Kecskemét II. ellen. Pedig Buchholcz Gábor tanítványai kétszer is vezettek a meccsen, Mészáros büntetőből kezdte meg a gólgyártást a 10. percben, majd Kéri a 77. percben 2–1-re alakította az eredményt, ám a hajrában Farkas egy csukafejesből kialakította a végeredményt, elszomorítva a szegedieket.

Buchholz Gábor: – Jó ellenféllel játszottunk, amely erőnlétben fölénk nőtt ugyan, de ezt az előnyét lelkesedésünkkel feledtetni tudtuk. Fordulópont volt a hajrában, hogy Móroczot sérülése miatt le kellett cserélnem, így megbomlott a védelmünk.

Horváth Péter góljával szerzett vezetést a KITE-Szeged. Fotó: Veréb Simon
Horváth Péter góljával szerzett vezetést a KITE-Szeged.
Fotó: Veréb Simon

KITE-Szeged–Jánoshida 2–0 (1–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, műfű, 100 néző. Vezette: Benyovszki.
KITE-Szeged: Belecan – Kazán, Keller J. (Krisztin-Németh), Czibere, Gellér, Laczkó, Brinszky, Varga I. (Patarcic), Balogh N., Horváth P. (Kovacsics), Nomel. Edző: Major László.
Jánoshida: Ulviczki – Nagy A., Orlóczki, Eszes B., Eszes Gy., Pelles, Nagy G., Balogh Z., Rontó, Kun (Palicz), Fülöp (Lippai). Edző: Szabó Imre.
Gólszerzők: Horváth P., Nomel.
Jók: Keller J., Nomel, Brinszky, ill. Pelles, Ulviczki.

Megszületett Buchholcz Bodza Mária

Tegnap délután jött a gólyahír: megszületett Buchholcz Bodza Mária, a Tisza Volán edzőjének, Buchholcz Gábornak a gyermeke. A kislány 50 centiméterrel és 3390 grammal látta meg a napvilágot.

Nem zárta a szívébe Csongrád megyét a Jánoshida együttese: Pellesék a múlt heti vásárhelyi vereség (5–3) után a KITE-Szeged vendégeként is kikaptak. Major László csapata az időjárási körülmények miatt a műfüvön fogadta ellenfelét, és mindkét félidőben betalálva eldöntötte a három pont sorsát. A gólokat a Horváth Péter, J.-P. Nomel páros szerezte, ők már a múlt héten is betaláltak a KITE mezében.

Major László: – Borzalmas időben közepes játékkal szereztük meg a három pontot, a helyzeteink alapján nagyobb gólkülönbséggel is nyerhettünk volna, de szerencsére ma ez is elég volt.

A Jászberény–HFC találkozót a pálya használhatatlansága miatt elhalasztották. A vásárhelyeiknek szombat reggel szólt a hazai csapat, hogy az esőzések miatt használhatatlan a pályájuk, és bár rendelkeznek műfüves játéktérrel, mivel az túl messze van az öltözőktől, a szövetség nem hitelesítette az NB III-as meccsekre, így a találkozót kénytelenek máskor lejátszani – a végleges időpontot keddig kell kijelölni.
További eredmények: Csepel–Szolnok II. 2–1, Szabadkígyós–Dabas 1-1, Gyula–Újbuda 2–2, Szolnoki Spartacus–Tököl 3–2.

• 2. Xavi.H 2010. szeptember 21. 00:49
    „Hihetetlen, hogy Bucholcz-nak mindig van valami kifogása :DDD”
  • 1. ultra 2010. szeptember 20. 15:22
    „Bravó KITE SZEGED!”

Pick Szeged: nem sikerült a BL-főpróba

A Pick Szeged férfi kézilabdacsapata 33–30-as vereséget szenvedett a szlovákiai Eperjesen… Tovább olvasom