A labdarúgó NB III Alföld csoportjának 20. fordulóját veretlenül hozták le a Csongrád megyei csapatok: a Tisza Volán kiütötte az Üllőt, míg a Makó és a Hódmezővásárhely ikszelt.
Makó–Kecskemét II. 4–4 (1–1)
Makó, 290 néző. Vezette: Budai.
Makó: Czirbus – Rakonczai, Szakács, Gellér, Krucsó – Puskás Cs. – Retek (Bakos), Magyar Gy., Bánóczki – Schreiber (Czibere), Bubori (Kazi). Edző: Bány Tamás.
Kecskemét II.: Marton – Hajnal, Szabó, Szénási, Farkas – Brdarics, Faragó, Puskás Z. (Tóth T.), Sarus (Verebélyi) – Sárközi (Tóth Cs.), Máté. Edző: Kemenes György.
Gólszerzők: Magyar Gy. (2, mindkettő 11-esből), Bánóczki (2), ill. Puskás Z. (2), Máté (2, a második 11-esből).
Kiállítva: Gellér, ill. Marton.

Négy duplázó, két kiállítás, nyolc gól – nem unatkozhattak a makói szurkolók csapatuk újabb mérkőzésén. A hazaiak két 11-es találattal vezettek már 2–0-ra – előbb Schreiber buktatásáért, majd kezezésért ítélt büntetőt a játékvezető –, ám innen egyenlítettek az első 11-estől emberhátrányban futballozó Bács-Kiskun megyeiek. Aztán megint sikerült elhúzni (4–2), ám a hajrában Gellér piros lapja miatt szintén megfogyatkozó Makó nem tudta megtartani az előnyét, és a Kecskemét II. egyenlített. A vendégek győzelemmel felérő döntetlent értek el Makón, míg a hazaiak annak örülhetnek, hogy tavasszal továbbra is veretlenek.

Bány Tamás: – Nem gondoltam volna 4–2-nél, hogy egyenlítenek a vendégek. Ez a döntetlen vereséggel ér fel a számunkra.
Jók: Magyar Gy., Bánóczki, ill. Puskás, Máté, Faragó.

Tisza Volán SC–Üllő 6–1 (3–1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 200 néző. Vezette: Rácz B.
Tisza Volán SC: Dongó – Kormányos, Pénzváltó, Farkas M., Vida (Grünvald) – Kéri, Annus (Dargó), Szilágyi, Beretka – Bozsovics, Faragó (Rácz D.). Edző: Buchholcz Gábor.
Üllő: Tóth L. – Hamza, Farkas T., Minárik, Borbély – Poncok, Gál J., Kiss J., Roik (Hegybányai) – Simon Á., Balázs (Inotai). Edző: Peller Gábor.
Gólszerzők: Beretka, Szilágyi, Bozsovics, Faragó (11-esből), Rácz D., Grünvald, ill. Farkas M. (öngól).
Kiállítva: Minárik, Gál.

Faragó (10) büntetőből szerzett gólt az Üllő ellen. Fotó: Schmidt Andrea
Faragó (10) büntetőből szerzett gólt az Üllő ellen.

Gyorsan vezetést szerzett a Tisza Volán, a vendégek azonban egy számukra szerencsés öngóllal egyenlítettek. Ezután azonban csak egy csapat volt a pályán: a Szeged. Buchholcz Gábor fiai remek játékkal rukkoltak elő, még az sem zavarta meg őket, hogy Faragó büntetőből elért találata után – most berúgta a 11-est, nem úgy, mint az ősszel Üllőn – bő egy óra játékot követően vihar miatt az öltözőbe kellett vonulniuk a második félidőben. A nem tervezett szünet után is pörgött a Volán, két csereként beállt játékos, Rácz Dezső, majd Grünvald volt eredményes, így a végén 6–1-re nyert a szegedi alakulat.

Buchholcz Gábor: – Gratulálok a csapatomnak ahhoz, hogy a szurkolóinkat sok góllal köszöntötte húsvét alkalmából.
Jók: mindenki, ill. senki.

Csepel–HFC 1–1 (1–0)
Csepel, 250 néző. Vezette: Bodac.
Csepel: Inotai – Haraszkó, Teplán, Horváth N. (Juhász L.), Tóth A. (Moldován) – Maczó (Vinczellér), Krupár, Vejmola, Németh G. – Süveges, Sarnyai. Edző: Gabala Krisztián.
HFC: Hegedűs – Boros, Antal, Kavarics, Marton – Varga M. (Horváth R.), Sipos – Juhász I S., Varga I., Domonkos (Rácz L.) – Kökény (Lékó R.). Edző: Szűcs Róbert.
Gólszerzők: Tóth A., ill. Kavarics.
Kiállítva: Juhász I S.

Alighogy elkezdődött a szakadó esőben a mérkőzés, máris hátrányba került a Hódmezővásárhely, hiszen a hazai alakulat a 3. percben betalált a bemelegítés során megsérülő Kovács Krisztiánt váltó Hegedűs hálójába. Az összecsapás szikrázóan kemény mérkőzést hozott, a bíró inkább a vendégeknek osztotta a sárgákat, összesen tízet, így például a csepeliek ütésért két kiállítást is megúsztak, míg a hajrában Juhász I Sándor nagyjából a semmiért kapott pirosat. A HFC mindent megtett az egyenlítésért, és az előreküldött belső védő, Kavarics révén az utolsó negyedóra elején sikerült is.

Szűcs Róbert: – A mérkőzés előtt és közben történtek ellenére megtettünk mindent a pontért. A sérülés, majd a kemény csata után elégedett lehetek az iksszel.
Jók: Sarnyai, Tóth A., Németh G., ill. az egész csapat.

További eredmények: Jánoshida–Dabas 0–4, Monor–Tököl 1–2, Gyula–Tápiószecső 0–1, Szolnok II.–Szarvas 1–0, Pilisvörösvár–Dunaharaszti 0–3 (játék nélkül).

Hungerit: folytatódik a héten az Olimpiai-kupa

A válogatott gőzerővel készül az április 15. és 22. között Triesztben rendezendő olimpiai kvalifikációs tornára. Tovább olvasom