2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

NB III: Volán-tripla Jászberényben

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának utolsó őszi fordulójában a Tisza Volán 3–0-s győzelmet aratott Jászberényben, a KITE-Szeged viszont hazai pályán nem bírt (1–1) a Dabassal.
Jászberény–Tisza Volán 0–3 (0–0)
Jászberény, 200 néző. Vezette: Benyovszki.
Jászberény: Papp T. – Lukácsi, Majzik, Székesi, Gulyás – Móczó, Szerencsi, László (Csőke), Szilágyi (Hájos) – Vaszicsku (Gacs), Németh. Edző: Tasi Zoltán.
Tisza Volán: Dongó – Pénzváltó, Vida, Mórocz, Szabó A. – Boldizsár (Fran), Dargó – Buzási, Vágó L. (Mucsi), Végh (Grünvald) – Beretka. Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerzők: Szabó A., Buzási, Végh (11-esből).
Jók: Papp T., Lukácsi, ill. mindenki.

Sajnálhatja a Tisza Volán SC, hogy befejeződött az őszi szezon. Mégpedig azért, mert a hajrára összekapta magát, az előző fordulóban a Jánoshidát hazai pályán 5–0-ra győzte le, most pedig a forduló előtt a tabellán előtte álló Jászberény otthonában 3–0-ra diadalmaskodott. Azért is nagy dolog a magabiztos diadal, mert azt irreális pályán (a mély, saras talajt pár centis hó fedte) harcolták ki a volánosok. A szegediek fölénye az első félidőben még nem mutatkozott meg gólokban, nem úgy a fordulást követően, akkor már egyértelműen kidomborodott, hogy minden poszton nagyobb tudású játékosok alkotják a Tisza Volán csapatát, mint a Jászberényt.

Buchholcz Gábor:
– Nehéz talajon játszottunk, de a fiúk nem ezzel foglalkoztak, hanem a nagyon fontos három pont begyűjtésével. Csapatom mind fizikálisan, mind pedig játékban felülmúlta ellenfelét. Az igazi arcunkat az utolsó négy fordulóban mutattuk meg.

A KITE-Szeged védője Keller nagy csatát vívott Teiringerrel.    Fotó: Frank Yvette
A KITE-Szeged védője Keller nagy csatát vívott Teiringerrel.
Fotó: Frank Yvette

KITE-Szeged–Dabas 1–1 (1–0)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Mihálik.
KITE-Szeged: Belecan – Laczkó, Saulic, Kazán, Keller J. – Kormányos (Koncz M.), Gellér, Brinszky, Balogh – Horváh P. (Nagy), Nomel. Edző: Major László.
Dabas: Ambrus – Buczkó, Csáki, Halgas, Danyis – Csendes (Sápi), Magyar (Feczesin), Volenszki (Kocsis), Teiringer – Murányi, Szűcs. Edző: Keresztúri András.
Gólszerzők: Nomel, ill. Szűcs.
Jók: Kazán, Saulic, Brinszky, ill. Halgas, Szűcs.

A legutóbbi három meccséből csak egyetlen pontot gyűjtő KITE-Szegedre nagyon ráfért volna már a győzelem, de az egyenrangú ellenfelek mérkőzésén igazságosan megosztoztak a pontokon. Pedig a hazaiak már a 20. percben, az elefántcsontparti Nomel találatával megszerezték a vezetést. Jó volt a meccs, mindkét oldalon sokszor forogtak veszélyben a kapuk, felváltva veszélyeztettek a csapatok. A szünet után a Dabas megmutatta, miért is áll előkelő helyen a tabellán, kiegyenlített, és mert a hajrában kimaradt a győztes gólért nagy erőket mozgósító házigazdák lehetősége, maradt az igazságosnak mondható döntetlen.

Major László: – Jó iramú mérkőzésen nem tudtuk megtartani az előnyünket, és ez sajnos a negyedik helyünkbe került. Ettől függetlenül gratulálok a csapatnak, hiszen ha figyelembe vesszük, hogy az utolsó pillanatokban álltunk össze, akkor megfelelőnek kell értékelnem őszi teljesítményünket.