2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

NB III: volános boldogság

A labdarúgó NB III Alföld csoport 18. fordulójában felemásan szerepeltek a Csongrád megyei csapatok: a Tisza Volán SC nyert, a KITE-Szeged ikszelt, a HFC pedig vereséget szenvedett.
KITE-Szeged–Szolnok II. 3–3 (2–2)
Labdarúgó NB III Alföld csoport, 18. forduló. Szeged, Felső Tisza- parti stadion, műfü, 100 néző. Vezette: Mihálik.

KITE-Szeged: Belecan – Varga I., Kazán (Nagy A.), Gellér, Laczkó J. – Batik – Kulacsik (Balogh N.), Huszárik, Brinszky, Bernáth – Pálinkó (ifj. Major). Edző: Major László.

Szolnok II.: Modla – Bálint, Bezzeg, Szakács, Rokszin – Pintér, Felföldi, Polgár (Blaskovits), Kalmár – Lólé (Szecsei), Carvalho (Rézműves). Edző: Bontovics Ferenc.
Gólszerzők: Pálinkó, Bernáth, Kazán (11-esből), ill. Carvalho, Rokszin, Kalmár.

A meccs rosszul kezdődött a KITE-Szeged számára, már a 2. percben vezetett a Szolnok II., de ez nem zavarta meg a hazaiakat, Pálinkó egyenlített, majd a félidő vége előtt ugyanezt tette Bernáth is, miután a bizonytalankodó Belecan kapujába vágódott a labda egy 30 méterről elvégzett szabadrúgásból. A fordulást követően is nagy kedvvel futballozott a KITE, a meccs során először a vezetést is megszerezte, amikor jött az elátkozott 85. perc: a csereként beálló Szecsei 40 méterről lövésre szánta el magát, a labda a kapufáról Kalmár elé pattant, ő pedig egyenlített, 3–3.

Major László: – Hiába játszottunk jól a szünet után, hatalmas egyéni hibák miatt „sikerült" döntetlenre adnunk egy már megnyertnek hitt meccset. A végelszámolásnál ez a két pont még nagyon fog hiányozni.
Jók: Brinszky, Huszárik, Batik, ill. Rokszin, Kalmár.

Szolnoki Spartacus–Tisza Volán SC 1–2 (0–2)
Labdarúgó NB III Alföld csoport, 18. forduló. Szolnok, Tiszaliget, műfű, 100 néző. Vezette: Takács T.

Szolnoki Spartacus: Szabó M. – Lécz, Varga K., Orosz (Markót), Boda – Szabó T., Szoboszlai, Horváth Cs. (Hegedűs) – Ruskó, Mile, Hadad. Megbízott edző: Kovács Sándor.

Tisza Volán SC: Czirják – Pénzváltó, Dargó, Szabó A., Grünvald – Szilágyi – Buzási (Mészáros), Bursac (Kazi), Beretka, Végh (Kéri) – Bozsovics. Edző: Buchholcz Gábor.
Gólszerzők: Szoboszlai, ill. Beretka, Végh (11-esből).

A Szabadkígyós elleni soványka hazai 1–1-es döntetlen után Buchholcz Gábor, a volánosok trénere kizárólag a három pont megszerzésével lett volna elégedett. A tervből valóság lett, méghozzá jó játékkal szerezték meg a vendégek a három pontot. Beretkának az 5. percben elért gólja után a szegediek visszaálltak, majd amikor labdát szereztek, életveszélyes akciókat vezettek. Amikor pedig Végh tizenegyesből növelte az előnyt, kézzelfogható közelségbe került a győzelem. A vendéglátók ugyan húsz perccel a meccs vége előtt szépítettek, de a pontmentésre már nem volt esélyük. Megérdemelten nyert a Tisza Volán SC.

Buchholcz Gábor: – Győzelmünk a csapategység diadala volt.
Jók: Szoboszlai, Boda, ill. mindenki.

Újbuda–HFC 3–1 (1–1)
Labdarúgó NB III Alföld csoport, 18. forduló. Újbuda, 200 néző. Vezette: Czékus.

Újbuda: Váradi – Budai (Kovács D.), Laki, Székely, Horváth T. – Lettrich, Bognár (Abou), Kun, Suth (Bruckner) – Lókai, Kövesdi. Edző: Kenyó Zoltán.

HFC: Kovács K. – Szűcs (Huszár), Sipos, Kavarics, Mucsi – Kökény, Juhász S. (Török Á.) – Varga M., Domonkos, Marton – Krasznics (Bata). Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Bognár, Kovács D., Suth, ill. Marton.

Kiegyenlített játékkal indult a mérkőzés, az éllovas vezetését öt perc múlva kiegyenlítette a HFC. A szünet után nem sokkal a játékvezető hatalmasat hibázott. Domonkos lépett volna ki, de Székely utolsó emberként leütötte, a vásárhelyiek középpályásának kimozdult a metszőfoga. A nyilvánvaló piros lap helyett a vétkes megúszta sárgával... Nem lehet bebizonyítani, mi lett volna a végeredmény, ha nem hibázik a bíró, de még így is lett volna esélyük a vendégeknek a pontszerzésre, csakhogy 2–1-es hazai vezetésnél nagy ziccert hagytak ki. A HFC három vereséggel kezdte a tavaszt.

Kandó Róbert: – Sajnálom, hogy a játékvezető döntően befolyásolta a mérkőzés kimenetelét.

Jók: Bognár, Kövesdi, Suth, ill. Marton, Varga M., Szűcs.