2016. 12. 07. szerda - Ambrus -5°C | 3°C

NB III: volános és HFC-s öröm

A labdarúgó NB III Alföld csoportjának 20. fordulójában a Csongrád megyei csapatok közül a Tisza Volán SC és a HFC győzött, a KITE-Szeged viszont vereséget szenvedett.
Jánoshida–HFC 1–2 (0–0)
Szolnok, Tiszaligeti stadion, műfüves pálya, 50 néző. Vezette: Viczián.
Jánoshida: Szalkai – Nagy A., Szabó D., Lajkovics, Forgács – Szilágyi K. (Kéki), Pelles, Fülöp (Szerencsi), Hetrovicz – Kóczián, Ábel. Edző: Lajkovics János.
HFC: Kovács K. – Szűcs (Juhász S.), Sipos, Huszár, Marton – Mucsi, Kökény – Varga M., Domonkos, Rácz D. (Krasznics) – Bata (Török Á.). Edző: Kandó Róbert.
Gólszerzők: Ábel (11-esből), ill. Rácz D., Török Á.
Jók: Lajkovics, Pelles, Ábel, ill. Sipos, Varga M., Juhász S.

Az első félidő első negyedórájában alaposan meglepte a sereghajtó Jánoshida a Hódmezővásárhelyt. A „hazaiak" beszorították a vendégeket, de nagy helyzetet nem tudtak kialakítani. Amikor magához tért a HFC, jelentős fordulás állt be a meccsben, csak az első félidőben öt ziccert hibáztak a vásárhelyiek. A szünet után viszont már jobban sáfárkodtak a lehetőségeikkel, előbb Rácz talált be, majd két perccel a vége előtt a csereként beállt Török második labdaérintésével végleg pontot tett a pontok elosztására.
Kandó Róbert: – Küzdelmes mérkőzésen a jobb helyzetkihasználásunknak köszönhetően megérdemelten szereztük meg a győzelmet.

Tisza Volán SC–Csepel 2–1 (0–1)
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Hegedűs Attila.
Tisza Volán: Czirják – Pénzváltó (Kéri), Boldizsár, Szabó A., Grünvald – Szilágyi, Mórocz (Kazi) – Buzási, Bursac (Beretka), Végh – Bozsovics. Edző: Buchholcz Gábor.
Csepel: Szendrei – Pintér, Filó, Haraszkó, Németh – Teplán (Miskovicz), Vejmola, Balogh, Juhász (Barbai) – Mojzer (Horváth), Potemkin. Edző: Nagy Zoltán.
Gólszerzők: Beretka, Kazi, ill. Potemkin.
Kiállítva: Végh, ill. Németh, Potemkin.
Jók: Buzási, Végh, Kéri, ill. Filó.

Hiába számított esélyesebbnek a második helyen álló Csepel, a volánosok a három pont megszerzése reményében léptek pályára. A vendégek már az 5. percben vezetéshez jutottak, és bár utána megpróbált egyenlíteni a Tisza Volán, a támadásokat rendre vissza tudták verni a fegyelmezetten záró csepeliek. A fordulás után szerkezetében átszervezett szegedi alakulatot láthatott a közönség, és ami a lényeg, bravúrként értékelendő fordítást. A hazaiak jobb és bal oldalon is rendre a vendégek védelme mögé tudtak kerülni, amely a 75. percig bírta el a nyomást. A fordításban a cserék játszották a főszerepet, Beretka egyenlített, majd öt perccel a vége előtt Kazi a győztes találatot is megszerezte.
Buchholcz Gábor: – A mai győzelmünk ismét a csapategység diadala volt! Ha ebből a sikerből nem merítünk erőt, akkor semmiből!

A Volán kapusának nem volt sok dolga a Csepel ellen.   Fotó: Karnok Csaba
A Volán kapusának nem volt sok dolga a Csepel ellen.
Fotó: Karnok Csaba

Gyula–KITE-Szeged 1–0 (0–0)
Gyula, 100 néző. Vezette: Czékus.
Gyula: Harman – Dócza, Vincze, Wéber, Valentényi – Zelenyánszki, Bálint (Lázok), Kovács T., Mancsek, – Nagy G. (Polonkai), Balogh. Edző: Fodor Sándor.
KITE-Szeged: Belecan – Varga I., Kazán, Saulic, Gellér – Batik (Huszárik), Laczkó J. – Balogh N., Brinszky (ifj. Major), Bernáth – Pálinkó (Gawhagi). Edző: Major László.
Gólszerző: Wéber (11-esből).
Jók: Zelenyánszki, Balogh G., ill. Balogh N., Laczkó J.

Váratlan vereségével jókora lépéshátrányba került a dobogóért zajló csatározásban a KITE-Szeged. A Tisza-partiaknak akadt ugyan néhány elhibázott gólszerzési lehetőségük, de a három pontért lényegesen nagyobb nyomás alá kellett volna helyezniük a meccset végül egy vitatható büntetővel megnyerő Gyulát.
Major László: – Győzelmet nem érdemeltünk volna, a döntetlenért viszont megdolgoztunk, az igazságosabb lett volna.

További eredmények: Szarvas–Dabas 2–2, Újbuda–Szolnok II. 0–2, Szabadkígyós–Tököl 0–2, Szolnoki Spartacus–Kecskemét II. 0–6.

14. Jánoshida* 18 3 0 15 24 – 62 7
A Jánoshidától két pont levonva, a Jászberényt kizárták.

• 1. eldorádó 2011. április 04. 08:41
    „a KITE-Szeged búcsút mondhat a "feljutás az NB2-be" c. ábrándnak! Tradíció, rutin és utánpótlás nélküli lufi-futball klub, ahol nyáron elfogy a lóvé is...”

NB II: önzetlen makói segítség

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában győztes kirándulást tett Makón az edzőváltáson átesett… Tovább olvasom