2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 4°C Még több cikk.

Négy-kettő a Grosics-Gyula

A labdarúgó NB III Közép csoportjában „házi" rangadót nyert a Szeged 2011-Grosics Akadémia, amely a gyulai Grosics Gyula Katolikus Labdarúgó Akadémia létesítményében 4–2-re legyőzte a Gyula együttesét.
Szeged 2011-GA–Gyula 4–2 (1–1)
Labdarúgó NB III, Közép csoport, 9. forduló. Gyula, 350 néző. Vezette: Veizer Roland (Berettyán, Horváth R.).
Szeged 2011-GA: Molnár T. – Kéri, B. Kapic, Farkas M., Zabari – Dombai, Szabó Cs. – Ács L., Kis R., Geiger – Germán. Edző: Nyilas Elek.
Gyula: Marton – Vincze, Wéber, Kristóf, Kovács T. – Kukla, Bálint, Fritea, Zádori S. – Zádori E., Dragan. Edző: Popovic Ladislau Pavel.
Gólszerzők: Kis (40., 46.), Ács (55.), Germán (69., 11-esből), ill. Zádori E. (45.), Okos (90+1.).
Csere: Farkas M. helyett Kalapács (6) a szünetben, Fritea h. Nagy a 73., Kukla h. a Sodronyos és Zádori S. h. Okos a 74., Geiger h. Csányi a 75., Kis R. h. Pászka a 78. percben.
Sárga lap: Belecsan az 50., Zádori E. az 54., Zabari a 64., Dombai a 70. percben.

A székhelyük egy utcában van, ám mégis két különböző várost képviselnek. A labdarúgó NB III Közép csoportjában igen pikáns párosítás a Szeged 2011-Grosics Akadémia–Gyula mérkőzés. Mindkét együttes otthona a Békés megyei fürdőváros Zrínyi utcájában található – egymástól 776 méterre, ám amíg a hazai alakulat Szegedet képviseli, addig a vendégek saját városukat.

Négy gól, négy öröm: a Szeged 2011-Grosics Akadémia legyőzte a szomszéd Gyulát. Fotó: Karnok Csaba
Négy gól, négy öröm: a Szeged 2011-Grosics Akadémia legyőzte a szomszéd Gyulát.
Fotó: Karnok Csaba

A mérkőzés aztán nem volt túl jó, habár hat gól is esett. A Szeged 2011-GA csapata a kisebb hullámvölgyből kilábalt, ám ahogy várható volt, mindez nem ment egyszerűen. Farkas Márk végre szerepet kaphatott, ám a szünetben le kellett cserélni – a vendégek egyenlítésénél megcsúszott a védő, és rásérült korábbi sérülésére. Kis Róbert viszont végre megvillant, és két gólt is szerzett: ha a szünetet nem vesszük, hat perc leforgása alatt.
Nyilas Elek: – Az eredménnyel elégedett vagyok, ám a játékkal nem. Remélem, a siker után és által a srácok újra visszatérnek arra az útra, amelyen korábban haladtunk.

További eredmények: Monor–Soroksár 0–0, Rákosmente–Dunaharaszti 2–1, Komló–Baja 0–0, Maglód–Dabas 2–2, Bölcske–Videoton II. 1–2, ESMTK–Orosháza 1–1, Honvéd II.–Szekszárd 3–2.

TETSZETT
Augusztus 31. után nyert ismét hazai mérkőzést a Szeged 2011-GA. Akkor a Bölcskét verte Nyilas Elek együttese 4–0-ra, most a rivális Gyulát 4–2-re. És amire szintén sokan vártak, az Kis Róbert eredményes játéka.

NEM TETSZETT
Zseljko Belecsan ebben az idényben még csak a kupában védett, ott is csak egyszer kezdőként. Lehet, hogy ez a tehetetlenség okozta nála, hogy bírálja a játékvezetést, amelyért a kispadról kapott sárgát.

Az első vereség

A Ness Hungary NB II 9. fordulójában elszenvedte első vereségét az éllovas Nyíregyháza. Eredmények: Zalaegerszeg–Sopron 4–0, Vasas– Gyirmót 2–1, Békéscsaba– Szolnok 1–1, Dunaújváros– Siófok 1–0, Ajka–Kisvárda 2–5, Kozármisleny–Szigetszentmiklós 1–1, Nyíregyháza–Balmazújváros 2–4, Tatabánya–Cegléd 2–1. Az élcsoport: 1. Nyíregyháza 24, 2. Siófok 19, 3. Dunaújváros 18 ponttal.

1. Soroksár 9 6 2 1 24 – 8 20
2. Honvéd II. 9 6 0 3 23 – 18 18
3. Szeged 2011 9 5 3 1 21 – 12 18
4. Rákosmente 9 5 3 1 19 – 10 18
5. Gyula 9 5 1 3 17 – 13 16
6. Videoton II. 9 4 4 1 15 – 11 16
7. Szekszárd 9 4 3 2 16 – 11 15
8. Orosháza 9 4 2 3 14 – 14 14