2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Négy bronzérem Párizsból

Bronzérmet szerzett Verrasztó Evelyn és Kerékjártó Tamás 200 m vegyesen, Szepesi Nikolett 200 m háton, valamint a női 4x100-as vegyes váltó a párizsi francia nyílt úszóbajnokság utolsó napján.
A magyar küldöttség egy második, illetve hat harmadik hellyel térhet haza a francia fővárosból.

Verrasztó vasárnap – a viadal honlapja alapján – 2:14.03 perces egyéni csúccsal csapott a célba az ukrán Jana Klocskova (2:12.16) és a lengyel Katarzyna Baranowska (2:12.53) mögött. Eredménye olimpia A szint. Ugyanebben a számban Hosszú Katinka nyolcadik lett 2:17.57-tel. Verrasztó később nyolcadikként zárt 100 m pillangón, 1:00.47-tel. Elsőként az orosz Irina Beszpalova ért célba (58.42 mp).

Kerékjártó 2:01.70 perc alatt teljesítette versenyét. Ugyanebben a számban Kis Gergő 2:02.15 perccel ötödik lett. Az aranyérmet a brit James Goddard (2:00.90) érdemelte ki.

Szepesi 2:12.08 percet úszott, a győzelmet 2:09.06-tal az olasz Alessia Filippi szerezte meg.

A női 4x100 méteres vegyes váltóban a Szepesi, Kovács, Boulsevicz Beatrix, Verrasztó négyes hazai csúcshoz közeli 4:06.68 perces idővel lett harmadik. A leggyorsabbak az oroszok voltak, 4:04.20-szal.

A 200 m mellen olimpiai bajnok Kovács Ágnes ezúttal hatodikként zárt 100 méteren, 1:10.43 perces idővel. Nyert az osztrák Mirna Jukic 1:08.72-vel.

A férfiak 100 méteres gyorsúszását a svéd Stefan Nystrand remek idővel, 47.91 mp-cel nyerte. Ennél jobbat mostanáig csupán a 47.84-gyel világcsúcstartó holland Pieter Van Den Hoogenband ért el.

– Kimerítő szezon végén sikerült bizonyítanunk, hogy azért ott vagyunk a jók között Európában. Az eredmény értékelésénél azt sem szabad elfeledni, hogy a két legjobbunk nélkül indultunk. A verseny legszebb eredménye a női váltó bronzérme: ez egy rendkívül sokra hivatott társaság, amely az olimpiáig akár három-négy másodpercet is javulhat, különös tekintettel arra, hogy Boulsevicz Bea kivételével mindenkinek kellett úsznia ma, azaz nem a legfrissebben álltak oda a rajthoz. Viszont mindannyian kiúszták magukat, megérdemelten állhattak fel a dobogó harmadik fokára – értékelte a küldöttség teljesítményét Kiss László szövetségi kapitány.

Vásárhely először lesz az ob házigazdája

Hétfőtől Vásárhelyre költözik a felnőtt magyar teniszezők többsége része. A Hód TC salakos pályáin… Tovább olvasom