2016. 09. 25. vasárnap - Eufrozina, Kende 10°C | 20°C

Négy gól, és egy-egy pont a kelet-magyarországi futballrangadón

Kecskemét – A Soproni Liga 10. fordulójában a KTE-Ereco labdarúgócsapata hazai környezetben 2-2-es döntetlent játszott a Nyíregyháza Spartacus együttesével.

SOPRONI LIGA, 10. FORDULÓ:
KTE-ERECO - NYÍREGYHÁZA SPARTACUS 2-2 (2-1)

Kecskemét, Széktói Stadion, 3000 néző, vezette: Arany (Szpisják, Medovarszki)
KECSKEMÉT: Mitrovic - Robson, Gyagya (Koller, 56.), Némedi, Schindler - Alempijevics (Litsingi, 72.), Szavics, Bertus - Csordás, Montvai, Yannick Vezetőedző: Tomiszlav Szivics
NYÍREGYHÁZA: Vojinovics - Lakatos, Ambrus (Nánási, 30.), Goia, Kiss Z. - Miskolczi, Zabos - Homma (Czanik, 80.), Bogdanovics, Andorka - Dosso (Pákolicz, 46.) Vezetőedző: Szentes Lázár
Gólszerző: Montvai (21.), Csordás (31.), ill. Andorka (9.), Pákolicz (60.)
Sárga lap: Gyagya (56.), ill. Kiss Z. (50.), Zabos (64.), Nánási (89.)

A rendszerint csupaszív támadófutballt bemutató kecskeméti lila-fehérek ezúttal sem hazudtolták meg önmagukat, miképpen a nyírségiek is az előre játékot részesítették előnyben a hátul totojázással szemben. Tény és való, az első félidőben jóval több eseményt jegyezhettünk fel, mint az előző napon az ősz rangadójaként beharangozott Újpest-Ferencváros derbi első és második játékrészében összesen

Bátrabban kezdett a Szpari, meg is szerezte a vezetést, a fokozatosan feljavuló KTE azonban előbb egyenlített, majd pedig fordított. Előnnyel vonult szünetre a házigazda, de a fordulás után az csakhamar elolvadt. Helyzetekben az utolsó negyedóra is bővelkedett, mindenki nyerni akart, így hát maradt a döntetlen. Kiváló mérkőzést láthattunk, az iramra és a színvonalra nem lehetett panasz.

II. FÉLIDŐ:

92. perc:
Itt a vége, fuss el véle, döntetlent hozott a tangadó.

90. perc: Peches KTE: Némedi kapufát lő, Yannick közelről sem tudja bekotorni.

89. perc: A csereként beálló Nánási sem menekül a sárgaláz elől.

88. perc: Yannick éles szögből leadott, beadásszerű lövésébe bravúrral kap bele Vojinovics, így elmúlik a veszély.

87. perc: Montvai már nem bírta szuflával, Veszelics az új erő a helyén.

85. perc: Szpari-akció létszámfölényben: Andorka szökteti Bogdanovicsot, aki jobbal a bal alsóba lő. Apró szépséghiba, hogy a partjelző már felemelte a zászlaját, les.

82. perc:
Pákolicz duplázhatott volna, ziccerét azonban fogta Mitrovic, kapujából kilépve zárta a szöget.

80. perc:
Szentes ellőtte valamennyi puskaporát, már ami a cseréket illeti. Homma helyett Czanik.

77. perc: Csordás és Vojinovics két jó barát, ezúttal előbbi szabadrúgással kínálja meg utóbbit 22 méterről, magabiztos védés.

72. perc: Tomiszlav Szivics nyerni akar, középpályás helyére támadót köld be. Alempjiveics le, Litsingi be.

70. perc: Csordás ad be jobbról,középen Montvai ugrik a legmagasabbra, ám 10 méterről fölé bólint.

69. perc: Ismerős forgatókönyv: Csordás lő, Vojinovics véd.

64. perc: Goia szabálytalankodik, a sárga lapot mégis Zabosnak ajándékozza Arany Tamás: reklamálással érdemelte ki.

60. perc: GÓL!
Homma adott be balról, a középen érkező, szünetben beállt Pákolicz berobbant és a kapu bal oldalába bólintott 8 méterről. 2-2

56. perc:
Buta volt Gyagya: felesleges szabálytalanság miatt sárga lapot kap búcsúzóul. Merthogy néhány perccel korábban megsérült, Koller váltja.

50. perc:
A lendületből cselező Robsont Kiss Zoltán vágja fel, jutalma egy gyönyörűszép sárga lap.

48. perc: Sistergős Csordás-bomba: Vojinovics a mezőnybe öklöz.

46. perc:
Folytatódott a játék. A KTE-nél nincs változás, a Szparinál Dosso helyén Pákolicz a pályán.

I. FÉLIDŐ:

45. perc:
Yannick kevergetett a balszélen, az alapvonal közelében, beadása viszont mély, Vojinovics zsákmánya a labda. Itt a vége az első felvonásnak, szünet.

44. perc:
Zabos Attilát kell ápolni. Nincs nagy baj, a Szpari középályása tudja folytatni.

36. perc: Óriási Szpari-helyzet: baloldali beadás után Bogdanovics teljesen tisztán fejelt 10 méterről, éppen csak elvétette a bal felső sarkot.

31. perc: GÓL! Már fordított is a lelkesen támadó Kecskemét: Ribson felívelése után Montvai fejelte le a labdát Csordásnak, aki jobbról, éles szögből, 6 méterről a jobb alsó sarokba helyezett. 2-1

30. perc: Sérülés miatt kényszerű csere a Szparinál, Nánási váltja Ambruszt.

28. perc: Elszántan rohamoz a KTE: Némedi beadását Ambrusz vágta ki a mezőnybe.

21. perc: GÓL! Ezt már nem hibázza el Montvai: másodszor is ziccerbe került Szavics előkészítése után, ezúttal higgadtan emelt a kapuba a kiszolgáltatott Vojinovics mellett. 1-1

19. perc: Yannick szöktette a két védő közül kilépő Montvait, aki 14 méterről lőtt, a kifutó Vojinovics testéről szögletre vágódott a labda. Ziccert fogott a vendégek kapusa.

15. perc:
Dosso is teszteli Mitrovicot, 22 méterről, laposan, középről, a hálóőr könnyedén hárít.

14. perc: Miskolczi 20 méterről tekerte rá a labdát szabadrúgásból, Mitrovic ezúttal a helyén volt.

9. perc:  GÓL! Az első igazi helyzet meg is hozta az első gólt: vezet a nyíregyháza. Homma baloldali beadása után a középen érkező Andorka jobb külsővel perdített, a menteni igyekvő Mitrovicról a kapu jobb oldalába pattant a labda. Ez bizony védhető lett volna. 0-1

5. perc:
Mindkét csapat a támadófocit részesíti előnyben, ennek megfelelően már rögtön az elején kibontakozik a nyíltsisakos játék.

1. perc: A stadion régi, a gyepszőnyeg új, jöhet a csata! A Kecskemét kezdte a játékot.

• 8. AntoniusXXI 2009. október 04. 22:40
    „Hiába lőjük a gólokat, ha ugyanazzal a lendülettel kapjuk is őket. Na, nem baj, egyszer majd csak megtanuljuk: jobb adni, mint kapni. KTE!”
  • 7. gszlaszlo 2009. október 04. 19:45
    „És a lesgól persze nem volt lesgól, nah mindegy, legalább nem kaptunk ki végre”
  • 6. AntoniusXXI 2009. október 04. 19:13
    „Nyomjuk meg a végét! KTE!”
  • 5. gszlaszlo 2009. október 04. 19:01
    „Végre! Gyerünk sárcok (sic)! Elég volt a bénázásból, előre a harmadik gólért!”
  • 4. gszlaszlo 2009. október 04. 18:39
    „Egyébként jellemző: megszerezzük a vezetést, hogy aztán nyomorékozzunk. Már várom a menetrend szerinti tizenegyest és a Gioa-kiállítást is... :-(”
  • 3. gszlaszlo 2009. október 04. 18:31
    „Hajrá Sparta! RRRRRRRRRRRohamraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”
  • 2. AntoniusXXI 2009. október 04. 18:01
    „Gyerünk gyerekek! Veletek vagyunk! Kecskemét!”
  • 1. AntoniusXXI 2009. október 04. 18:00