2017. 11. 22. szerda - Cecília 5°C | 13°C Még több cikk.

Négy győzelem után a Bőcs ellen ikszelt a Makó

A labdarúgó NB II 24. fordulójában a hajrában kapott góllal egy már megnyertnek hitt mérkőzésen ikszelt a Makó a Bőcs ellen.
Makó FC–Bőcs 1–1 (1–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 350 néző. Vezette: Ursprung (Agócs, Iványi).
Makó: Czirbus 7 – Podonyi 6, Mórocz 6, Szamosszegi 6, Puskás 7 – Csamangó 5, Magyar 6, Varga R. 5, Bány 6 – Hadár 6, Schreiber 7. Edző: Kolozsvári János.
Bőcs: Matkó – Vágó, Susak, Molnár, Vass – Siróczki, Irhás, Dobos, Zimányi, Szakszon – Urlin. Edző: Tóth László.
Gólszerzők: Schreiber a 31., Gaál a 88. percben.
Csere: Varga R. helyett Zakar a szünetben, Hadár h. Kulacsik (–) a 63., Zimonyi h.
Gaál a 67., Vágó h. Máthé a 78., Bány h. Szűcs (–) a 81., Siróczki h. Martis a 85. percben.
Sárga lap: Varga R. a 39., Siróczki a 65., Urlin a 66., Martis a 87. percben.

A meccset egyperces gyászszünet előzte meg: Dudás Istvánra emlékeztek, aki 1985 és 1990 között a Makói SVSE elnöke volt.
A mostoha időjárás (a szakadó esőben jó nagyokat csúszkáltak a futballisták) alaposan rányomta bélyegét a játékra. Gördülékeny akciókról nem lehetett beszélni, de helyzet azért így is akadt előbb Schreiber, majd jóval nagyobb Siróczki előtt.

Góltörténet

31. perc: Bány indította a bal oldalra kihúzódó Hadárt, aki miután megnyerte párharcát Susakkal szemben, középre adott, Schreiber pedig az ötös sarkáról a jobb sarokba perdítette a labdát, 1–0.
88. perc: Jobbról szállt középre a labda, az üresen hagyott Gaál pedig 7 méterről a jobb alsó sarokba fejelt, 1–1.

Az égi áldás nem akart csillapodni, akárcsak Czirbus kiváló formája. Ha ő nincs, a 22. percben az egyedül kapura húzó Szakszon megszerezte volna a vendégeknek a vezetést. Nem támadott sokat a Bőcs, de ha eljutottak a vendégek a hazaiak 16-osáig, akkor rendre meleg pillanatokat éltek át a Maros-partiak. Viszont örülni is nekik volt okuk, Schreiber találata nyugtatólag hatott, és ha az első félidő hajrájában kihasználja százszázalékos ziccerét, már a szünet előtt eldőlhetett volna a mérkőzés.

A fordulás után besötétedett, néhány elmés szurkoló poénra „vette a figurát", azt követelték, hogy a rendezők kapcsolják fel a világítást... Hatalmasakat dörgött az égbolt, villámokat is szórt, és mintha dézsából öntötték volna, úgy szakadt az eső. Ennek ellenére jó kis iramos meccs kerekedett ki az ütközetből. A 70. percben Schreibert tíz méterre a kaputól lerántották, de az esettől három méterre álló bíró általános elképedésre továbbot intett. Nagy hiba volt, főleg annak tükrében, hogy a vendégek a lefújás előtt kiegyenlítettek. Amúgy a döntetlen nem igazságtalan.

Kolozsvári János: – Az irreális körülményekhez képest jó meccset játszottunk, de az utolsó pillanatokban egy figyelmetlenség miatt elvesztettünk két pontot.

További eredmények: Karcag– FTC 1–2, Nyíregyháza–Kazincbarcika 2–0, Orosháza–Jászapáti 1–2, Jászberény–Békéscsaba 3–2, Vecsés–Szolnok 3–3, Kecskemét–Baktalórántháza 1–1, Tuzsér–Budafok 1–0.

Büntetőkkel vesztett a Pick Szeged - és megóvja a meccset

Negyedszer csapott össze a három győzelemig tartó Budapest Bank férfi kézilabda liga elődöntőjében a… Tovább olvasom