2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Négy közé jutott a Hódmezővásárhely

A vártnál könnyebben, több mint negyven pontos sikerrel jutott be a legjobb négy közé a férfi kosárlabda NB I B csoport felsőházi rájátszásában a Vásárhelyi Kosársuli.
Vásárhelyi Kosársuli–Baja 109–66 (25–18, 29–14, 34–19, 21–15)
Férfi kosárlabda NB I B csoport, rájátszás, negyeddöntő, 2. mérkőzés. Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 550 néző. Vezette: Pozsonyi, Balogh Gy., Borgula.

Vásárhelyi Kosársuli: VAS 9/6, CZIBERE 24/18, NYILAS 9/9, VARGA 13, GENAL 16/6. Csere: Rostás I. 7, Mócsai, KELEMEN 11/3, Gruda 7, Kis Molnár 6/6, Rostás G. 7. Edző: Elek András, Utasi Gábor.
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2:0 a Vásárhelyi Kosársuli javára.

További eredmények: MTK Törökbálint–Salgótarján 80–71, a párharc állása: 1:1. Bonyhád–Tehetséges Fiatalok-Budapest 73–69, a párharc állása: 1:1. A DEAC–Pápa negyeddöntő (1:0) második mérkőzését csütörtökön rendezik.

Czibere Zoltán nyerőember volt a Baja ellen. Fotó: Damó Adrienn

A kék-sárgák a brillírozó Czibere Zoltán vezetésével nyertek az első három negyedben a Baja elleni párharc második mér- kőzésén. Mindezt úgy, hogy a sérült Szasa Vejinovicsra továbbra sem számíthattak a csapat edzői.

A Vásárhelyi Kosársuli sikerével 2:0-ra nyerte a párharcot, és bejutott a négy közé az NBI B csoportos felsőházi playoffban. Vas Péterék ellenfele az elődöntőben az 1:1-re álló TF-Budapest–Bonyhád párosításból kerül ki.
Elek András: – Szorosabb meccsre számítottam, de a látott játék alapján ez a különbség is reális.

Megyekettő: élre ugrott az Üllés

Vadász Béla együttese 3-1-re győzött Nagymágocson. A Zsombó a Kinizsi ellen győzött, míg a Tömörkény a Székkutas ellen. Tovább olvasom