2017. 02. 22. szerda - Gerzson 2°C | 13°C Még több cikk.

Négy közé jutott a Szeviép az MK-ban

Hatalmas bravúrt hajtott végre a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata a Magyar Kupában. Zseljko Dokics tanítványai Diósgyőrben 66–66-os döntetlent értek el, mivel az első meccsen 77–70-re diadalmaskodtak, így kiharcolták a négy közé kerülést.
DKSK Miskolc–Szeviép Szeged 66–66 (17–13, 16–19, 19–14, 14–20 )
Magyar Kupa, negyeddöntő, visszavágó, Miskolc, 1200 néző. Vezette: Bognár, Frányó.
DKSK: Englert 7/3, DJELMIS 19/12, FÜRÉSZ 14/3, Ambrus 10, Keller 11. Csere: Fodor 5/3. Edző: Tapodi Péter, Hajdu Roland.
Szeviép: TÖRÖK 15/6, IZSÁK 6, MÉSZÁROS 10, VUKOVICS 15, KAJDACSI 13. Csere: Szlimák 7/3, Russai, Pungor. Edző: Zseljko Dokics.
Továbbjutott: a Szeviép-Szeged 143–136-tal.
Meglehetősen nagy számú szurkolótábor előtt lépett pályára a két csapat. Az első meccsen a vendégek hétpontos előnyt szereztek, az újszegedi sportcsarnokban 77–70-re nyertek
Russaiék.

A helyi szimpatizánsok azt láthatták, hogy a Szeged szerezte az első pontokat. A 4. percben Englert találatával már a DKSK vezetett, majd 7–8-nál vendég időkérést követően Fürész triplájával fordított a Diósgyőr. Ennél a nyolcasnál leragadt a Szeged, három percig nem találtak a gyűrűbe, ám 14–8-nál Török Szilvia véget vetett a rossz sorozatnak. A negyed utolsó mozzanataként Fodor vágott be egy hármast. A második játékrészben Mészáros duplájára Fürész két akciógóllal válaszolt, aztán a 12. percben Keller faultos kosara után a DKSK állt továbbjutásra (24–15). A hajrá azonban a Szeviépé volt, bejöttek a dobások, Kajdacsi Judit ziccer kosara után sikerült egyenlíteni. Húsz perc után továbbjutásra álltak Zseljko Dokics tanítványai.

Kimaradt vendég ziccerek vezették be a második félidőt, és ezt könyörtelenül büntette a Tisza-partiak egykori játékosa, Djelmis. De kemény fából faragták a vendégeket. Nem adták fel. Török Szilvia szenzációs irányításával fokozatosan dolgozta le a hátrányát, sőt a negyedik negyedben sikerült is átvenni a vezetést. Két perccel a vége előtt is egy pont volt a Szeviép előnye, és csak azért nem nyerte meg a második összecsapást is, mert a játékvezetők az utolsó másodpercekben ajándék büntetőket adtak a DKSK-nak. Igaz, ezzel senki sem foglalkozott, hiszen a 66–66-os végeredmény azt jelentette, hogy a Szeviép-Szeged a legjobb négybe, azaz a Final Fourba jutott.

Zseljko Dokics: – Úgy gondolom, hogy meglett az első eredménye annak a sok munkának, amit elvégeztünk. Ez az első igazán nagy sikerünk, de nem szabad túlságosan ünnepelnünk, hanem koncentrálni a következő meccsekre.