2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 13°C Még több cikk.

Négyben az A-Híd Szeged

Kiharcolta a magyar kupa négyes döntőjébe jutást a címvédő A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata. Az egri 11–10-es vereség után az újszegedi sportuszodában 9–6-ra nyert Vincze Balázs együttese.
A-Híd Szeged–ZF-Eger 9–6 (3–1, 3–1, 2–2, 1–2)
Férfi vízilabda magyar kupa, negyeddöntő, visszavágó, újszegedi sportuszoda, 500 néző, vezette: Molnár, Vogel.
Szeged: NAGY V. – Kiss Cs., Juhász, KUNAC 1, Tóth M. 2, SZIVÓS 5, Molnár T. Csere: Hegedüs, Decker, Jansik Sz., Vincze M., Sánta D., SEMAN 1. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Eger: Bisztritsányi – Sántavy, Bedő, Gór-Nagy, GRAHAM 1, BIROS 2, Kovács G. Csere: Bátori, Salamon, VARGA II. ZS. 2, Lőrinc, Bundschuch, Hárai 1. Vezetőedző: Gerendás György.
Emberelőny: 11/5, illetve 9/2
Ötméteres: 2/2, illetve 1/1.
Kipontozódott: Salamon (16. perc)
Továbbjutott: 19–17-tel az A-Híd Szeged VE

A címvédő A-Híd Szeged VE férfi vízilabdacsapata bejutott a Theodora magyar kupa négyes döntőjébe. A kétszeres mk-győztes Tisza-parti alakulat a negyeddöntőben a bajnoki aranyérmes ZF-Egert búcsúztatta.

Nagy tettet hajtott végre Vincze Balázs együttese. Egy hete a Pécs elleni bajnoki döntetlen után sokan féltették a csapatot, hogy a masszív Heves megyei alakulat a legjobb nyolc között megálljt parancsol a szegedi kedvenceknek. A két meccs alapján nem vitás: a jobb jutott tovább. Az A-Híd már Egerben is jól játszott, és a hazai drukkerek is elismerték, hogy nekik szerencséjük volt, míg a Szegednek nem. Jó dolog a Heves megyei székhelyen vízilabdameccsre járni. Hihetetlen intelligens a nézősereg, a Bitskey uszoda pedig csodaszép, jó érzés a lelátóról mindent látni, drukkolni. Jó volt azt is hallani, hogy öt szegedi drukker túlordította a hazaiakat.

Simábban, mint gondoltuk, reméltük: A-Híd Szeged-ZF-Eger 9-6. Fotó: Frank Yvette (galéria)

TETSZETT

Csapatként funkcionált mindkét meccsen az A-Híd Szeged VE. Már Egerben megmutatta a Tisza-parti együttes, hogy micsoda erő lakozik benne, Szegeden még erre rátett egy lapáttal. Az utolsó másodpercig harcolt minden szegedi vízilabdás, nem ismert elveszett labdát. Ha ez a hozzáállás megmarad, akkor az idei szezonban sok-sok örömük lesz az A-Híd-híveknek.

NEM TETSZETT

Azért sokszor eddig sem volt könnyű követni a játékvezetők ítéleteit. Az új szabályok után pedig még inkább így van. A játékosok legtöbbje is kérdően néz, ez most szabálytalan volt? Sokszor még marad a régi beidegződés, amit még lehetett néhány héttel ezelőtt, az most már szabálytalan. Egy biztos: nem egyik pillanatról a másikra tanulja meg mindenki pontosan a szabályokat.

Szegeden is kiabált mindenki. Főleg ahogy indult a meccs, 2–0 volt pillanatok alatt az A-Hídnak. A kapitány, Szivós Márton hátára vette a csapatot. A többiek pedig partnernek bizonyultak. Nagy Viktor vb-formában védett, előtte pedig a bekkek hatalmas szívvel küzdöttek. Alig-alig tudtak helyzetbe kerülni az egriek. 2–1-nél volt a legszorosabb a meccs, ekkor még a vendégek kapitánya, Biros Péter szépített. Ezután beindult a szegedi henger.

Az előnyöket könyörtelenül értékesítették a hazaiak, éppen a horvát világbajnok, Aljosa Kunac szerzett így gólt az első negyed végén, ami erőt adott a folytatáshoz, 3–1.

Szivós Mártont már említettük. A világbajnok pólós élete talán legjobb meccsét játszotta szegedi színekben. Ezután zsinórban háromszor talált az egri kapuba – Biros tudott beékelődni közé –, a második negyed utolsó gólja pedig több mint zseniális volt. Mint a futballban, visszajátszották – ott ezt kényszerítőnek hívják – neki lövésre a labdát, ő pedig 9 méterről a kapuba bombázta. Még a nyugdíjasok is felpattantak a helyükről, 6–2. A harmadik negyedben Nagy Viktor többször is megszáradt a levegőben, a barcelonai világbajnokság legjobb hálóőre repkedett a ketrec előtt. Ebben a felvonásban a két szegedi gólra két egri volt a válasz, megmaradt a négygólos különbség.

Az utolsó negyedben senkinek nem kellett izgulnia hazai oldalon. A Jansik által kiharcolt ötméterest Tóth Márton úgy lőtte a kapuba, hogy az a jobb kapufáról a balra, majd onnan a képzeletbeli gólvonal mögé pattant. Egerben nem állt Fortuna az A-Híd mellé, most azonban igen, mert általában a jó csapatot segíti.

Az utolsó perc már a vastapsról szólt, az A-Híd Szeged okosan őrizte az előnyét, nyert 9–6-ra, így 19–17-es összesítéssel kiharcolta a legjobb négy közé jutást, ahova meglepetésre a Kaposvár – a Honvédot verte –, a Szolnok és a Vasas jutott be.

Vincze Balázs: – A mai teljesítményünket az egri első meccs utolsó néhány perce határozta meg. Az adott lelkierőt, tartást a csapatnak, hogy akkor mínusz háromról visszajöttünk mínusz egyre. A tapasztalatainkat megosztottuk a játékosokkal, és a védekezésünket magasabb szintre hoztuk. Ehhez párosult a jó támadójáték, igaz, az utolsó negyedben már figyeltünk az eredményre is. Ennek tudatában a továbbjutásunk egy pillanatig sem forgott veszélyben.

• 1. Zotya100 2013. szeptember 16. 19:22
    „Hajráááááá!!!!!”

Taylor&Nash: megértették, mit lehet

Hazai győzelemmel zárult az újszegedi SZUE-ban megrendezett Taylor&Nash női vízilabdatorna Tovább olvasom