Gyűjtse össze az érdekes cikekket a címek mellett lévő később elolvasom ikonokkal!

Szeged - delmagyar.hu

2014. 10. 20. hétfő - Vendel

Még több

Itt vagyok: Nyitólap > Sport - labdarúgás, kézilabda, vízilabda > Negyed óráig volt izgalom: Pick-FTC-PLER 38-24

Negyed óráig volt izgalom: Pick-FTC-PLER 38-24

Szeged - A héten második mérkőzését játszotta az újszegedi sportcsarnokban a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata, amely Ancsin és Larholm vezényletével az FTC-PLER csapatát 14 góllal verte a soros bajnokin.

Papós Tamás - 2013.02.02. 09:31
Megosztás: Facebook Twitter E-mail
Pick Szeged-FTC-PLER 38-24 (20-14)
Férfi kézilabda NB I, 17. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Bacs József, Bán Tamás.
Pick Szeged: Tatai - Prodanovics 2, Zubai 4, BUDAY 4/2, Blazevic, Pribanic 3, Vadkerti 2. Csere: MIKLER (kapus), ANCSIN 6, Sulc 4, LARHOLM 7/5, Lasica 1, Czina, Balogh 3, Kekezovics 2. Vezetőedző: Skaliczki László.
FTC-PLER: Paul - Vancsics 3, Laurencz 3, BAK 5/2, KOCSI 7, Lendvay 2, Pálos. Csere: Székely (kapus), Szűcs 1, Marczinkó 2, Leimeter 1, Bohács, Győrfi, Auth. Vezetőedző: Zsiga Gyula.
Hétméteres: 7/7, ill. 4/2.
Kiállítás: 6, ill. 10 perc.

Skaliczki László: - Döcögősen indult a mérkőzés, de megtaláltuk a megfelelő ritumust a több sebből vérző ellenféllel szemben. Védekezésben és támadásban is voltak bravúros megmozdulásaink. Körülbelül hetven százalékos állapotban érzem a csapatot.

Könnyed hazai győzelem a Fradi ellen. Fotó: Schmidt Andrea (képgaléria)

60. perc:
Marczinkó góljára Prodanovics egy fantasztikus cunderral válaszol. Szép lezárása a meccsnek. 38-24

59. perc: Leimeteren ezúttal nem fog ki Mikler. Balogh Zsolt is betalál. 37-23

58. perc: Kekezovics távolról. 36-22

56. perc: Leimeter büntetőjét védi Mikler, de Kocsi egy labdaszerzés után megszerzi hatodik találatát. 35-22

55. perc: Zubai 13 gólosra növeli a különbséget, de így szól a "Még, még, még, még, még, ennyi nem elég" nóta. 34-21 Pribanicra jó hatással van. 35-21

54. perc: Larholm hetesből szerzi hetedik gólját. 33-21

53. perc: A B-közép ünnepel, hiába nincs telt ház, órási a hangulat a sportcsarnokban.

52. perc: Marczinkó szépen tör be, góljára Sulc válaszol. 32-21

51. perc: Újra Balogh villan. Mikler közben halmozza a bravúrokat. 31-20

50. perc: Balogh Zsolt végül eredményes, Tíz, tíz, tíz!!! 30-20

49. perc: Szűcs góljára Kekezovics egy hálószaggató találattal válaszol. A reklámtábla is feldől a bomba miatt... 29-20

48. perc: Balogh zsolt gólját érvénytelenítik lépés miatt, így egyelőre nincs meg a közte tíz.

46. perc: Vancsics góljával 27-19 Larholm hetesével. 28-19 Emberelőnyben a Pick.

45. perc:
Kocsi a vendégek legjobbja. 26-18 Zubai Szabolcs remnek landát kap, és a jól megszokott harcosságával gólhelyzetet teremt. Nem is hibáz. 27-18 Zsiga Gyula időt kér.

43. perc: A bírók az utóbbi néhány alkalommal igen hosszan engedték támadni a Fradit, két vendég kétszerindulást sem fújtak le, most pedig Czinát állítják ki jogtalanul.

42. perc: Vadkerti Attila a komlett vendég védelmet átfutja a pálya hosszában, de senki sem állítja meg, így nem passzol. Lövés, gól! 26-17

39. perc: Emberelőpnyben a Pick, de Lasica lövést ront. Mellé. Mikler védése után viszont nem hibázik az új játékos. 25-17

38. perc: Bak hetesből szépít. 24-17

37. perc: Buday és Ancsin is lendületesen kerül lövőhelyzetbe, mindketten betalálnak. 24-16

36. perc: Lasica egy óriási cselnek dől be, majd Kocsihoz kerül a labda. A szép támadást góllal fejezi be. 22-16

35. perc: larholm ezúttal akcióból eredményes. 22-15

34. perc: Buday lövését védi Székely, de Larholm hetesét már nem. 21-15

33. perc: Kocsi szép labdát kap, kát szegedi védő szorításában passzírozza Mikler kapujába a labdát. 20-15

32. perc: Ancsin fölé lő, pedig ígéretes helyzet volt.

31. perc: Másfél percnyi emberhátránnyal kezdi a második félidőt a Pick, nem is tud gólt szerezni, de Lendvay lövését a túloldalon Mikler hárítja.

Ancsin Gábor már az első percekben jelezte: ma nincs kegyelem. Legalábbis az ő részéről, mert a társai nem vették fel a ritmusát, így a vendégek többször is kiegyenlítettek kétgólos hátrányból. Skaliczki László időt kért, beállította Sulcot és Larholmot, azóta pedig hatékony a hazai támadójáték. Volt néhány bosszantó technikai hiba a Pick Szeged részéről, a zöld-fehérek pedig egy-két alkalommal könnyen elkerülhető találatokat szereztek, de így fokozatosan növelték a különbséget Budayék, köszönhetően a Fradi ötperces gólcsendjének.

30. perc:
Mikler három bravúrt is bemutat másfél perc alatt. Bak hetesét viszont nem tudja védeni, Czina kiállítása miatt pedig emberhátrányban a hazaiak. 20-14

29. perc: Ancsin Gábor ötödször!!! 20-13

28. perc: Larholm hetesével 19-12 Vancsics ziccerből töri meg az ötperces vendég gólcsendet. 19-13

27. perc: prodanovics a szélen ütközik a védővel kifacsart helyzetből, szinte nullszögből lő, de így is beakad. 18-12

26. perc: Mikler bravúrja után Sulc zúdít egy bombát, Teodor csak szemmel követi a labdát. 17-12

24. perc: Blazevic ered meg egy labdaszerzésnél, de Zubai a kimozduló teodornak passzolja a játékszert. Larholm egy büntetővel növeli négygólosra a különbséget. 16-12

23. perc: Blazevic remekül passzol Zubainak, de a válogatott beálló kiejti a kezéből a labdát. Ritkán látni ilyet, de a következő támadásnál máris javít. 15-12

21. perc: Mikler és Teodor is bemutat egy bravúrt, de Vadkerti Attila áttöri a zöld-fehér falat. 14-11

20. perc: Kocsi megint meglepi a hazai védelmet, majd Teodor egy védéssel Ancsin Gábort. Szerencsére a kipattanóra lecsap Zubai. 13-11

18. perc: Kocsi András egy könnyű találattal hozza fel egy gólra a vendégeket, de a két csere újra felfrissíti a társakat: Larholm és Sulc is átlövésbnől eredményes. 12-10

15. perc:
Buday Dániel és Pribanic góljai megkönnyebbülést hoznak a közönségnak, először háromgólos a különbség. 10-7

13. perc: Hiába akaszkodnak kettenm is Ancsin Gáborra, megint gólt szerez, a durvaság révén pedig újra emberelőnyben a Pick. 7-6

12. perc: Az egykori szegedi játékos, Lendvay elemében van, a többieket is feltüzeli góljaival. Kiegyenlít a Fradi, Skaliczki László természetesen időt kér. 6-6

10. perc: Pribanic ezúttal nem rontja el a ziccert. 6-4

9. perc: Buday hetesével újra vezet a Pick, és már kettős emberelőnyben játszik. 5-3

8. perc: Egy újabb hétméterestől fosztanak meg minket a bírók, de a nagy formnában játszó Ancsin Gábor ezúttal is betalál. 4-3 Laurencz egalizál. 4-4

7. perc: Egy újabb kimaradt szegedi helyzet után Bau egyenlít. 3-3

5. poerc: Paul Teodor védi Pribanic ziccerét, majd Vadkertiét is. Bau Sándor góljával 3-2

2. perc: Buday Dániel hétrméterest értékesít. 2-1 Vadkerti ziccerben egy labdaszerzés után, fellökik, mégsincs hetes. Ancsin viszont így is bünteti a vendégeket egy bombával. 3-1

1. perc: Laurencz Szabolcs szerzi az első gólt. 0-1. Ancsin Gábor villan. 1-1

13.00:
Üdvözöljük olvasóinkat az újszegedi sportcsarnokból, ahol a Pick Szeged az FTC-PLER-t fogadja. A bajnoki mérkőzésen kötelező a hazai győzelem. A a játékosok mellett a szegedi bika is melegít, hamarosan kezdünk. Hajrá Pick!

Szokatlan időpontban, az RTL Klub élő tévéközvetítése miatt 13.10-től lép pályára ma NB I-es bajnokin a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Skaliczki László együttese az FTC-PLER-t látja vendégül az újszegedi sportcsarnokban – öt nappal a svájci Schaffhausen elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-meccs előtt.

Buday Dániel az FTC-PLER ellen készülhet. Fotó: Schmidt Andrea
Buday Dániel az FTC-PLER ellen készülhet.

Döntés előtt

Tovább tárgyal lejáró szerződésű játékosaival a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Mint lapunk megtudta, a klub a Gyöngyös elleni szerdai kupameccs után is leült tárgyalni több kézilabdás menedzserével, és az álláspontok több esetben is közeledtek egymáshoz. A közeljövőben konkrétumok is lesznek, azaz eldől, hogy ki megy az idény végén, és ki marad a Pick játékosa.
A Pick számára nagyüzemmel indul a 2013-as versenyév, hiszen a Gyöngyös elleni szerdai kupameccs (32–18 a negyeddöntő első mérkőzésén) után ezúttal már bajnokin kell bizonyítania, de egyúttal természetesen a BL-küzdelmekre is figyel az együttes.

Az FTC-PLER ellen nem lehet kérdéses a veszett pontok tekintetében listavezető szegediek győzelme. A Fradi az ötödik helyen áll a tabellán 15 meccsen szerzett hat győzelemmel, két döntetlennel és hét vereséggel. A két csapat októberi összecsapása szoros volt, a Pick négy góllal, 25–21-re tudott nyerni a zöld-fehérek otthonában, azon az összecsapáson a szegedi Balogh Zsolt nyolc gólt szerzett. A vendégeknél az exszegedi Lendvay Péter számít a legrutinosabb játékosnak, mellette Mazák Martin és a kapus Paul Teodor neve lehet még a legismerősebb.

A Pick Szeged teljes kerettel készül a mai bajnokira, amelyre a belépő 1500, az egy felnőtt és egy gyermek részére szóló családi jegy pedig 2000 forintba kerül – a találkozót a delmagyar.hu online tudósítja.

Moderálásra küldöm 9. TUTI 2013.02.03. 19:46

Nehogy félreértes legyen! Tatai nagyon OK. Ezért mindenki kirobbanó
formát vár el mindig tőle! Több van benne, még mindig! :) :)

Moderálásra küldöm 8. TUTI 2013.02.03. 16:17

Tataitól én VB-en is többet vartam! Nem elég nagy, az önbecsulése, önfegyelme!
Hm! DE jó játékos, nem leirandó! Valszeg az edzések menetrendjében van az ok.
Egyszerűen nem az FTC-re lett éles a csapat.
REmeljuk ez látható lesz a BL meccsen! :) Ennyi!

HARJA MAGYAROK! PICK SZEGED! HAJRA! HAJRA!

Moderálásra küldöm 7. Figyelő 2013.02.03. 12:35

A tegnapi meccsről csak a szegedi győzelem érdemel pozitív hangvitelű említést.
Ami érdekes, Tatai Péter miért nem tud védeni a szegedi csarnokban?
A világbajnokságon jól védő szegedi kapus tegnap, ameddig a pályán volt "0", azaz nulla százalékkal védett!
HA NEM CSERÉLIK LE, TŐLE A SZEGEDI CSAPAT KIKAPOTT VOLNA!

Moderálásra küldöm 6. roxper 2013.02.02. 21:04

Hát igen, széljáték 0, Eggert és Lindberg külön-külön több gólt lő, mint a 4 szegedi együttvéve, még akkor is ha a közel 10-es átlagukban van pár büntető is!

Moderálásra küldöm 5. vennerke 2013.02.02. 19:25

Keke:2gól!

Moderálásra küldöm 4. roxper 2013.02.02. 18:08

Remélem 4 gólos győzelmet kérsz a svájciak ellen és akkor kb 3-mal nyerünk! :)

Moderálásra küldöm 3. TUTI 2013.02.02. 16:31

Utolsó alkalommal határesetként eltudom fogadni a 14-et a 15 helyett!
de ténylegesen utoljára! Több tévedes, elszámolás nincs!
GRATULA! HAJRA PICK SZEGED, SKALA!

Moderálásra küldöm 2. TUTI 2013.02.02. 12:16

FTC_PLER. Erősebbek, mint a Gyöngyös, de közelebb is vagyunk a Schaffi meccshez.