2017. 09. 27. szerda - Adalbert 14°C | 22°C Még több cikk.

Negyedik helyen végzett a Volán

A labdarúgó NB III Alföld csoport utolsó fordulójában a Tisza Volán SC remek játékkal magabiztosan győzött a Dabas otthonában. A szegediek sikerükkel a 4. helyen végeztek.
Dabas–Tisza Volán SC 1–4 (0–3)
Dabas, 100 néző. Vezette: Medovarszki I.
Dabas: Ambrus – Sápi, Csáki, Kocsis (Simon), Danyis – Buczkó, Volenszki, Csendes, Halgas (Fábián) – Czimmermann (Magyar), Szűcs. Edző: Keresztúri András.
Tisza Volán: Dongó – Mészáros Z., (Boldizsár), Pénzváltó, Vida, Grünwald – Frank, Huszárik – Búzási, Vágó (Garamvölgyi), Beretka (Dóra T.) – Kazi. Megbízott edző: Halkó Pál.
Gólszerzők: Simon, ill. Kazi, Búzási (2), Mészáros Z. (11-esből).

A szegedi együttes számára volt nagyobb tétje a találkozónak, ugyanis úgy léptek pályára Vidáék, győzelem esetén még a negyedik helyet is megszerezhetik. De emellett az is motiválta a vendégeket, hogy ősszel a Felső Tisza-parti stadionban 1–0-s vereséget szenvedtek a dabasiaktól. Úgy tartja a mondás, kölcsön kenyér visszajár, és ehhez nagyon is tartották magukat a vendégek. A rekkenő hőségben nagyszerűen futballoztak Buchholcz Gábor tanítványai (a Volán edzőjét eltiltották, helyette ezúttal Halkó Pál szakosztályvezető ült a padon), szinte átrohantak a házigazdán. Kazi már az 5. percben gólt szerzett, aztán a 12.-ben Búzási fejes találata érkezett, majd a 24. percben Huszárikkal szemben elkövetett szabálytalanság miatt megítélt büntetőt Mészáros értékesítette. Még fél órája sem tartott a meccs, máris 3–0-ra vezettek a szegediek! A folytatásban már nem potyogtak ipari mennyiségben a vendéggólok, de a különbségen nem tudtak kozmetikázni a hazaiak.
Buchholcz Gábor: – Gratulálok csapatomnak az egész éves szerepléséhez, amire a mai mérkőzésen tette fel a koronát.
Jók: Ambrus, Buczkó, Danyis, ill. az egész csapat.

További eredmények: Battonya–Vasas II. 3–4, Gyula–Soroksár 1–0, Monor–Százhalombatta 3–1, Kecskemét II.–Szolnoki Spartacus 2–3, ESMTK–Orosháza 0–1. Szabadnapos: HFC.

Márton-bronz

A Szegeden élő atléta, Márton Anita harmadikként zárt súlylökésben a Torinóban rendezett viadalon. Tovább olvasom