2017. 06. 26. hétfő - János, Pál 20°C | 31°C Még több cikk.

Negyedik helyen végzett Magyarország

Akárcsak az első meccsét, a befejező negyediket is 6–4-re elveszítette a magyar női vízilabda-válogatott a Kirisiben rendezett Világliga-döntőn. Így pedig a világbajnok együttesnek ezúttal be kellett érnie a negyedik hellyel.
Montreal után mindössze egyetlen hetet pihenhetett a magyar női vízilabda-válogatott. A világbajnokságot nyert együttes természetesen nyerni utazott az oroszországi Kirisibe, a Világliga-döntő idei helyszínére. Az első meccsen, a görögök ellenin a hellének alaposan meglepték a mieinket, főleg a négy gólig jutott Rumpeszi. A folytatás már sokkal jobban sikerült a Faragó Tamás szövetségi kapitány vezette hölgykoszorúnak. Az olimpiai bajnok olaszokat valósággal kiütötték Stieberék, majd az utolsó csoportmeccsen a vb-harmadik Kanada sem úszta meg a jókora verést. Ezzel együtt a csoportgyőzelem nem jött össze, a kvartett élén a görögök végeztek.

Ezzel elúszott a döntő lehetősége, ellenben a bronzérem még összejöhetett. De nem jött, mert a kisdöntőben az átalakított ausztrál gárda két góllal jobbnak bizonyult a Hungerit-Szentesi VK két kiválóságával, Tóth Andreával és Győri Eszterrel felálló magyar együttesnél.

A magyarok eredményei, csoportmeccs: –Görögország 4–6, –Olaszország 16–6, –Kanada 11–4; a 3. helyért: –Ausztrália 4–6.

Három pontért utaznak

A labdarúgó NB II harmadik fordulójában a négy ponttal az ötödik helyen álló Makó FC a sereghajtó… Tovább olvasom