2017. 11. 25. szombat - Katalin 3°C | 12°C Még több cikk.

Negyedik lett a Beton VE

Akárcsak egy hete, ezúttal is legalább százhúsz százalékot kellett volna nyújtaniuk az esetleges sikerhez, de ettől most elmaradtak. Azzal vigasztalhatták magukat, a világ második legerősebb bajnokságában végeztek a negyedik helyen.
Eger - Szeged Beton VE 14-10
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés a 3. helyért, harmadik találkozó. Eger, Bitskey-uszoda, 1500 néző. Vezette: Bátori, dr. Fekete.
Eger: JÁSZBERÉNYI – DECKER Á. 2, Nyéki 1, KISS CS. 6, Hegedűs, KIS G. 2, Császár. Csere: Czigány, Bálint, Gór-Nagy 1, Matajsz 1, Császár, Mackeben, Baco 1. Edző: Tóth Kálmán.
Szeged: Barát – MÉSZÁROS 4, Kádár, Komlósi, Vukanics, HOSNYÁNSZKY 2, Lehmann 2. Csere: Molnár P. 1, Tóth L., Éles 1, Varga P., Munkácsy. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 11/6, ill. 14/9. Ötméteresből: 3/3, ill. –.
A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2–1, az Eger javára.
A Szeged Beton VE OB I-es férfi vízilabdacsapata 14–10-re kikapott Egerben és így a 4. helyen zárta a bajnokságot.

Fotó: Gyenes Kálmán
Nem jól indult a Beton számára a mérkőzés: az első hazai támadást Decker Á. fejezte be bombagóllal. Mészárost ez nem igen zavarta, előnyből ugyanis kiegyenlített, majd ugyanezt „megcsinálta" Kiss Cs. ejtését követően is. Ezzel együtt erőszakosabbnak, motiváltabbnak tűntek a házigazdák. Szinte szárnyaltak a vízben, ez pedig gólokat jelentett számukra. Újabb hármat, amelyre csak Éles egyetlen válasza érkezett.

Barát egy negyed alatt pontosan annyi gólt kapott, mint a szegedi meccs egészében, 5–3. Muszáj lesz feljavulnia a védekezésnek, különben csak álom marad a bronzérem megszerzése, illetve megvédése. Ehhez képest a tizenegyedik percben az exszegedi Kiss Csaba már negyedik góljánál tartott, 7–3. Mindenre, csak erre nem számított senki a Beton táborából. Erősen kérdéses volt, hogy innen fel tud-e tápászkodni a Szeged. Rá sem lehetett ismerni a három nappal korábban látott nagyszerű gárdára. Az akarattal nem volt baj, csakhogy görcsösen, sok hibával adták elő, amit előadtak, 8–5.

A fordulást követően Nyéki és Molnár P. gyors gólváltásával folytatódott a meccs, majd következett a gyakorlatilag tarthatatlan Kis G., 10–6. Eldőlt a harmadik hely sorsa. Az egri oroszlánbarlangban ilyen hátrányt lehetetlenség ledolgozni. Elúszott az Euroliga-szereplés lehetősége, ősztől a LEN-kupában bizonyíthat a nemzetközi porondon a Szeged. Természetesen az sem megvetendő, de azért mennyivel felemelőbb lett volna a legjobbak között játszani. Lehmann ugyan egymás után két előnyt is értékesített, de ezzel is csak 11–8-ra zárkózott fel a Beton.

Nem Mészároson múlott

A sorsdöntő mérkőzésen a Szeged Beton VE legjobbja Mészáros István volt, aki az emberfóros helyzetek értékesítésével tűnt ki, négy gólja önmagáért beszél. A bronz megszerzése nem rajta múlott.

A tetemes hátrány ellenére sem adta fel a vendéggárda, minden tőle telhetőt elkövetett annak érdekében, hogy a körülményekhez képest, tisztességesen fejezzék be a találkozót, az évadot. Akárcsak egy hete, ezúttal is legalább százhúsz százalékot kellett volna nyújtaniuk az esetleges sikerhez, de ettől most elmaradtak. Azzal vigasztalhatták magukat, a világ második legerősebb bajnokságában végeztek a negyedik helyen. Nem hangzik rosszul, csakhogy ők a dobogóra akartak felkapaszkodni, 14–10.

Gyöngyis András: – Nem sikerült megismételnünk a pénteki teljesítményünket. Tizennégy kapott góllal nem lehet mérkőzést nyerni. Sok sikert kívánok az Egernek az Euroligában.

Meglepő vereség

Ugyanúgy kezdődött az Extraliga négyes döntőjét megcélzó két együttes szombati összecsapása, mint… Tovább olvasom