2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

Negyedszer is győzelem: Pick Szeged-Tatran 37-31

Imponáló fölénnyel nyerte meg a Tatran elleni meccsét a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata az EHF-kupa csoportkörének 4. fordulójában.
Pick Szeged-Tatran Presov (szlovák) 37-31 (19-9)
Férfi kézilabda EHF-kupa, C csoport, 4. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 3200 néző. Vezette: Amar Konjicsanin, Dino Konjicsanin.
Pick Szeged: MIKLER – Laszica 3, ANCSIN 5, Mindegía 3, Zubai 2, Prce 1, Källman 2. Csere: Tatai (kapus), LARHOLM 8/3, BALOGH 7, ILYÉS 4, Vadkerti 1, Hegedüs 1, Gidai, Czina. Vezetőedző: Juan Carlos Pastor.
Tatran Presov: Verkic – Cip 3, KRISTOPANS 7, Tumidalsky, Pejovics 3, Rábek 3, HRSTKA 7 (3). Csere: KRUPA (kapus), Petro, Krzysztofik 1, Radcenko, Krok 2, Guzy 3, M. Urban, T. Urban 2. Vezetőedző: Peter Hatalcík.
Hétméteres: 3/3, ill. 3/3.
Kiállítás: 8, ill. 4 perc.

Juan Carlos Pastor: - Az első félidőben dőlt el a meccs, kiválóan védekeztünk, és csak kilenc gólt kaptunk. Fordulás után próbáltam többet cserélni, hiszen nehéz meccsek várnak még ránk, emiatt változott a találkozó képe is. Hatalmas dicséret jár a szegedi szurkolóknak, akik remek hangulatot teremtettek, ilyen hangulat mellett minden ellenfélnek nehéz dolga lesz ezen a pályán.

Peter Hatalcik: - Jól játszott a Szeged, gratulálok a győzelméhez. Ami minket illet, két ellentétes félidőt produkáltunk, és mivel az elsőben nagyon nem ment a játék, ott el is buktuk a meccset. A második félidőben nem teljesítettünk rosszul, de egy ilyen csapat ellen, mint a Pick, nem lehetett esélyünk 30 percnyi jó teljesítménnyel.

Vadkerti Attila: - Szerettük volna ma a kézilabdának is egy ünnepet varázsolni, reméljük, a nézőink is jól érezték magukat. Fiatalon sokszor játszottunk Presovban, ahol általában elvertek minket, kicsit személyes elégtétel is ez a siker a számomra.

Tomas Urban: - Alig tudtunk gólt lőni, a ziccereket is kihagytuk, így nem volt esélyünk. Nem tudom, mi volt ennek a gyengélkedésnek az oka, támadásban hatástalanok voltunk. Nagyon nehéz a helyzetünk a továbbjutást illetően.

60. perc: első gólját lövi Hegedüs 37-30. Álljatok fel! - zúgja a csarnok. Szlovák gól a vége, a Pick 37-31-re nyer, ezzel négy meccs után is száz százalékos a csoportjában!

59. perc: Tomas Urban 36-30.

58. perc: indulunk, Ancsiné a gól 36-28. Guzy 36-29.

57. perc: Guzy indulásból 35-28.

56. perc: Ancsin találatára jön a válasz is 35-27.

55. perc: megint Ancsin, ez is nagy bomba volt 34-25. Blazevic két perc. Hrstka hetese jó 34-26.

Négyből négy: Pick Szeged-Tatran Presov. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

54. perc: Kristopans a hatodik gólját dobja ebben a félidőben 33-25.

53. perc: Ancsin hatalmas gólja átlövésből 33-24.

52. perc: Balogh ejt a szlovák kapuba - talpról 32-23. Kristopans 32-24.

51. perc: megint Larholm, ma is nagy meccse van 31-23.

50. perc: Rábek szabálytalan, két percet kap, majd Larholm bedobja a hetest 30-23.

49. perc: ők is indulnak, Tomas Urban a gólszerző 29-23.

48. perc: üresen marad Källman, végigviszi a pályán, majd belövi a ziccert 29-22.

47. perc: Rábek 28-22. Zubai mellédurrant.

46. perc: Prce is meglövi első gólját 28-21.

45. perc: Tatai kijön, átívelik, Hrstka belövi az üres kapuba 27-21.

44. perc: Hrstka is jól játszik, akcióból eredményes 27-20. Tatai a pályán.

43. perc: Kristopans, majd Balogh Zsolt 27-19.

42. perc: Larholm
lövését Krupa bevédi 25-18. Balogh leülteti az egész szlovák falat, meg a kapust is 26-18.

41. perc: Hrstka hetese jó 24-18.

40. perc: egyedül marad Larholm középen, nem is hibázik 24-17.

39. perc: Ilyés támadásban is kiváló 23-16. Krzysztofik 23-17.

38. perc: Pejovics lövése talál utat a kapuba 22-16.

37. perc: Vadkerti lő, Krupa véd, Larholm beveri a kipattanót 22-15.

36. perc: Larholm akcióból is betalál 21-14. Kristopanst kicsit megsajnáltuk az első félidőben, annyira nem ment neki, most meg dobálja a gólokat 21-15.

35. perc: Kristopans beindult 20-14. Mikler fontos védése.

34. perc: Kristopans 19-13. Ancsin lövése a kapusról pattan be 20-13.

33. perc: hopp, rossz kezdés, Cip góljával 19-12. Larholm kapufája, Vadkerti lövése Krupában hal el.

32. perc: az óriás, Kristopans első gólját lőtte 19-10. Rábek, ez is gól 19-11.

31. perc: nézzük a folytatást.

Félidő.

30. perc: Ilyés lövése most nem jó, ez a félidő.

29. perc: nagy gólt lő Balogh Zsolt 19-9. Radcsenko két perc.

28. perc: Cip 18-9.

27. perc: Ilyés beindult, ez már a harmadik gólja 17-8. Mindegía passzol Vadkerti befejezi 18-8. Közte tíz!

26. perc: Mikler dupla bravúrja!

25. perc: Ilyés, majd Laszica 16-8. Szlovák időkérés.

24. perc: szép akció végén Hrstka a gólszerző 14-8.

23. perc: Mikler véd, indulunk, Källman a gólszerző 14-7.

22. perc: Ilyés lövése megpattan, így tökéletes 13-7.

21. perc: Mikler remekül véd, ez is megvan neki.

20. perc: Balogh passzol, Zubai lő, Verkic véd. Most Balogh kapja a labdát Prcétől, és nem ront 12-7. Ez volt a Pick Szeged ezredik gólja a szezonban.

19. perc: elrontjuk, Krok a túloldalon betalál 11-7. Szegedi időkérés.

18. perc: Balogh szétlövi a kapufát. Guzy 11-6.

17. perc: Mikler emberhátrányban mutat be bravúrt. Mindegía, majd Krok 11-5.

16. perc: Vadkerti kemény, két perc a jutalma.

15. perc: ugyanaz a felállás, kiváló védekezés, Mikler indít, Laszica a befejező 9-4. Mindegíát hiába tépik, gólpasszt ad Baloghnak 10-4.

14. perc: jó védekezés után indulunk, Laszica a gólszerző 8-4.

13. perc: Mikler nagyot véd, de Petróé a kipattanó.

12. perc: rosszul indulnak a szlovákok, Zubai viszont nem hibázik 7-4.

11. perc: Hrstka dobja be a hetest 6-4.

10. perc: Hegedüs kiharcolta, Larholm bedobta a hetest 6-3.

9. perc: sérülése után góllal tér vissza Balogh Zsolt, Cip is betalál 5-3.

8. perc: Hegedüs a pályán Zubai helyén.

7. perc: Ancsin kezét megtámasztják, emiatt fölé dobja, nincs ítélet. Zubait a túloldalon kiállítják.

6. perc: Pejovics tört be szépen 4-2.

5. perc: Rábek gólt lő, Zubai hetest harcol ki. Larholm bevágja 4-1.

4. perc: megint a spanyol Mindegía villan, már 3-0.

3. perc: Zubai is betalál, már 2-0.

2. perc: Hrstka mellédobja a ziccert.

1. perc: Mindegía góljával vezetünk 1-0!

18.29: na nézzük! Hajrá, Pick!

18.25: a meccset egy testvérpár, sőt ha minden igaz, egy ikerpár vezeti, a bosnyák Konjicsanin testvérek, Amar és Dino.

18.19: a szegedi keret: 5 Mindegía, 7 Vadkerti, 8 Källman, 9 Hegedüs, 10 Larholm, 11 Gidai, 12 Tatai, 14 Prce, 16 Mikler, 17 Zubai, 18 Ilyés, 19 Balogh, 21 Blazevic, 24 Czina, 34 Laszica, 90 Ancsin.

18.12: nevekkel nem illik viccelni, ezt viszont nem is lehet kihagyni... Reméljük, a vendégek 21-es számú játékosa védekezésben nem játszik majd hiba nélkül, azaz nem lesz áthatolhatatlan a Cip-zár.

18.04: a vendégek kerete: 1 Krupa, 2 Rábek, 6 Hrstka, 7 M. Urban, 9 Krok, 10 Kristopans, 12 Verkic, 15 Radcsenko, 17 L. Urban, 19 Tumidalsky, 20 T. Urban, 21 Cip, 22 Guzy, 23 Pejovics, 25 Krzysztofik, 85 Petro.

17.52: megérkezett a csoportját száz százalékos mérleggel vezető Pick is a pályára. Közben a vendégdrukkerek bemelegedtek, előkerültek a dobok is.

17.46: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Egyelőre minden csendes, a vendégek jöttek ki hamarabb mozogni a derbi előtt. Egy szurkoló hangját lehetett hallani, a vérszegény Tatran kiáltás mellett azonban egyelőre nincs zaj a csarnokban. Megérkezett a lelátóra Marosán György, a Szeged KKSE Chance-Exicom NB I/B-s együttesének trénere is, aki ma lett 24 éves - ezúton is boldog születésnapot kívánunk neki!

Három meccs, három győzelem. Ez a Pick Szeged mérlege az EHF-kupa csoportkörében. Juan Carlos Pastor együttese mellett csak a francia Montpellier mondhatja el magáról, hogy eddig minden találkozóját megnyerte a csoportkörben. Szombaton 18.30-kor az újszegedi sportcsarnokban a Tisza-parti együttes a szlovák bajnok Tatran Presov gárdáját fogadja. Nemzeti ünnepünkön lép pályára a magyar együttes, minden bizonnyal ismét megtelik az újszegedi sportcsarnok lelátója.

Kezdjük a jó hírrel: Balogh Zsolt térde egyre jobb állapotban van, az EHF-kupa-sorozatban remeklő magyar válogatott jobbátlövő így a keretbe kerül, ha kell, akkor pályára is tud lépni.

– A hét elején elkezdtem a mozgást, a futást. Jól bírta a térdem a terhelést, így már csütörtökön a többiekkel végeztem minden gyakorlatot. Persze fő a fokozatosság, így Pastor mester dönti el, hogy pályára küld-e a Tatran elleni meccsen – nyilatkozta Balogh Zsolt, aki eddig 36 gólt szerzett a sorozatban.

Apropó, Presov! Idegenben magabiztosan nyerte meg a meccset a Pick Szeged, 31–29-re diadalmaskodott úgy, hogy az első félidő közepétől vezetett. A meccsen a Tatran kőkeményen védekezett, csattantak is a pofonok, így most is fel kell készülnie a Szegednek, hogy a szlovákok nem mennek a szomszédba a keménységért. Balogh éppen ellenük sérült meg, Niko Mindegía pedig kisebb agyrázkódást szenvedett.

A jó szegedi védekezésre a Tatran Presov ellen is szükség lesz szombaton. Fotó: Schmidt Andrea

A szlovákok már ma kora délután megérkeznek Szegedre, este a sportcsarnokban edzenek. Egy biztos, a szélsőkre, illetve a két átlövőre, a hórihorgas Kristopansra és Rábekre oda kell figyelni. Eperjesen Krok remekelt, az irányító hétszer volt eredményes. A meccsen bosnyák játékvezetők tevékenyednek, a Konjicsanin ikrek fújják az összecsapást. A Pick Szeged egy újabb győzelemmel hatalmas lépést tehetne a legjobb nyolc közé jutásért, mert az tisztán látszik, hogy nem a C csoportból kerül ki a legrosszabb második, mert jóval nagyobb körbeverés van a többi kvartettben.

Ma délután 15 órától 18.30-ig az újszegedi sportcsarnok jegypénztárában lehet belépőt vásárolni (3000 forintba kerül, a családi jegy 3500 forintba), a meccs előtt 16 órakor nyit a pénztár.

Pécsett a Floratom

Nehéz bajnoki vár vasárnap 11 órától a Floratom Szeged AC Probart extraligás férfi asztalitenisz-csapatára, amely a bajnoki címre is esélyes Pécs otthonában áll asztalhoz. Tovább olvasom