2017. 11. 20. hétfő - Jolán 1°C | 8°C Még több cikk.

Negyedszer sem...

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapatának nem sikerült revánsot vennie a Vasason, a kék-sárgák tegnap negyedszer is vereséget szenvedtek – ezúttal 33–29-re – a 2005/2006-os idényben.
NB I-es női kézilabda-mérkőzés, rájátszás az 5–8. helyért. Budapest, Fáy utcai sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Baranyi, Szloska.
Vasas SC: TRIFFA – Berta 1, Szilágyi 1, Moszkovaja 5, Őri A. 5 (4), TOMORI 7, Gorova 3 (1). Csere: Tóthova (kapus), Reubl, Blaskovits 3, Ábrahám 3, Stiener, Gabnai, SIMON 5. Edző: Mocsai Lajos.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi 4, Jókai 1, Gaál 4, Sipos 3 (1), Wolf 5 (3), Ancsin 3. Csere: Scholtz (kapus), Miklós, Gagyi 1, NYIKOLAJENKO 5 (2), Fehér, Dobó, Jenőfi 3. Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 5/5, ill. 8/6.
Az eredmény alakulása, 4. perc: 2–2, 10. p.: 5–6, 16. p.: 10–8, 22. p.: 14–10, 30. p.: 18–14, 38. p.: 22–17, 45. p.: 27–20, 54. p.: 32–24, 60. p.: 32–28.

Fotó: Tésik Attila
A pőre számok az angyalföldiek esélye, győzelme mellett szóltak, hiszen a 2005/2006-os sorozatban eddig háromszor találkozott egymással a Vasas és a HNKC, és eddig mindig a piros-kékek nyertek. A bajnokság alapszakaszában a fővárosban 27–26, a Hódtói Sportcsarnokban pedig 34–32 volt a Mocsai-lányok javára, míg a Magyar kupában – ezt a találkozót Budapesten rendezték – 28–27-re bizonyultak jobbnak. A vásárhelyeik azonban nem hisznek a „számmisztikában" és revánsra készültek.

Ennek szellemében jól kezdték az összecsapást a vásárhelyiek, az első percekben fej-fej mellett haladt a két együttes. Sőt a vendégek vezettek is. A félidő derekán érte utol ismét riválisát a hazai csapat, és a bakikat (eladott labdák, technikai hibák, kihagyott ziccerek) kihasználva átvette a vezetést, majd „pillanatok alatt" négygólos előnyre tett szert. Ezt a szünetig meg is őrizték.

A pihenő sem segített a HNKC-nek, a második félidőben már hat perce játszottak az együttesek, mikor a Buday-lányok először betaláltak a Vasas kapujába. A hajrá kezdetére ijesztőre, nyolc gólosra (32–24) növekedett a két alakulat közötti különbség. Ezt követően jobban céloztak, pontosabban lőttek Nyikolajenkóék – az ukrán légiós bizonyult csapata legjobbjának, immár ötödször –, de ez csak arra volt elegendő, hogy kozmetikázzanak az eredményen. Kicsit nagyobb összpontosítással nyerhető lett volna a meccs.

Buday Ferenc: – Egyenlő erők küzdelmét hozta a találkozó, mi többet hibáztunk, ez döntött a mérkőzés, a pontok sorsáról.

A másik mérkőzésen: Cornexi-Alcoa–Kiskunhalas 29–28.