Délmagyar logó

2017. 02. 19. vasárnap - Zsuzsanna -1°C | 7°C Még több cikk.

Négyen az olimpiai reménységek versenyén

Szeged, Sukoró. Sukoró adott otthont az utánpótlás kajakosok és kenusok országos bajnokságának, egyben az olimpiai reménységek versenyére (ORV) válogató eseménynek, amelyen a gyermek, a kölyök és a serdülő korosztályban indultak a fiatalok.
A viadalra 65 egyesület közel 3500 fiatalja nevezett, a szegedi egyesület létszáma pedig megközelítette a száz főt. A válogatási elvek alapján az EDF DÉMÁSZ-Szeged VE sportolói közül négy serdülő vívta ki az ORV-n indulást (Birkás Balázs – K1 és K2 500 m; Posztós Patrik – C1 200 és 500 m; Buknicz Zoltán – C4 1000 m; Gruity Milán – C4 1000 m), miközben a klub harminc bajnoki érmet szerzett.

Az EDF DÉMÁSZ-Szeged VE versenyzőinek érmes eredményei, aranyérmesek: Posztós Patrik (C1 500 m, serdülő V.), Buknicz Zoltán, Gruity Milán (C2 500 m, serdülő V.), Onczay Levente, Tamás Tibor, Kis Bicskei Márk, Nagy Róbert (K4 500 m, serdülő), Onczay L., Tamás T., Kovács László (K1 3×200 m váltós, serdülő), Posztós P., Buknicz Z., Gruity M. (C1 3×200 m váltó, serdülő), Lichtenstein Péter, Tamás Tibor, Kis Bicskei Márk, Nagy Róbert (K4 1000 m, serdülő), Árok Dorottya, Scherer Lili, Tisóczki Melinda, Balogh Nóra (MK4 2000 m, gyermek I–II.), Zombori Csongor, Kocsis Gergő, Scherer Richárd, Ungi László (TC4 2000 m, gyermek I–II.), Törköly Zoltán, Sipos Dávid, Karnok Marcel (MK1 3×200 m váltó, kölyök III.), Balogh Nóra, Takács Gitta, Varga Réka, Molnár Anna (MK1 4×500 m váltó, gyermek I.).

Ezüstérmesek: Birkás Balázs (K1 500 m, serdülő VI.), Birkás B., Balaska Márk (K2 500 m, serdülő VI., utóbbi Vác), Lichtenstein P., Kis Bicskei M., Nagy R. (K1 3×200 m váltó, serdülő), Pásztor Dominika, Szénási Zsófia, Hajdú Laura (K1 3×200 m váltó, serdülő), Buknicz Z., Gruity M. (C2 1000 m, serdülő V.), Szél Balázs, Varga Dávid, Balogh Bálin, Dunai Tibor (MK4 2000 m, gyermek I–II.), Nagy Bianka, Paulik Tibor (PC2 2000 m, gyermek I–II.), Kocsis Ádám (MC1 2000 m, gyermek I–II.), Verbőczi Eszter, Varga Sára (K2 2000 m, gyermek II.), Kis Máté, Makra Gábor, Bodó Ruben, Demeter Botond (PC4 2000 m, kölyök III., utóbbi kettő Szegedi Dózsa), Horák Alexandra, Szanka Edit, Vass Bianka (K1 3×200 m, kölyök III.), Verbőczi E., Varga S., Árok D., Scherer L. (MK1 4×500 m váltó, gyermek II.).

Bronzérmesek: Szénási Zsófia, Nagy Zsuzsanna (K2 500 m, serdülő VI., utóbbi Vác), Árok Anna, Sipos Rebeka, Mészáros Kata (K1 3×200 m váltó, serdülők), Szénási Zs., Nagy Zs. (K2 1000 m, serdülő VI.), Birkás B. (K1 200 és 2000 m, serdülő), Lichtenstein P., Tamás T., Birkás B., Nagy R. (K4 4000 m, serdülő), Árok A., Sipos R. (K1 4000 m, serdülő V.), Magyar Tamás, Hajdú Botond (C2 4000 m, kölyök IV.), Magyar T., Hajdú B., Császi Álmos (C1 3×200 m váltó, kölyök IV.).

Felkészítők: Agócs Ágnes, Almási Gergely, Bátor Csenge, Csamangó Attila, Kopaszné Demeter Irén, Váradi Márton (kajak), Kása Ferenc, Kása Péter (kenu).
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Megyei futball: HFC-Tápé 3-3

Szerdán több edzőmeccset is játszottak Csongrád megyei labdarúgócsapatok. Az NB III-as HFC hazai… Tovább olvasom